אמנות גאומטרית

הסדר הנסתר של הטבע

ראובן ברמן קדים

יצא לאור ע"י הוצאת משכל (ידיעות ספרים), בשנת 2011, מכיל 231 עמודים, אמנות » ציור ופיסול


הוסף לסל
קנה חדש: ₪168.00 ₪151.20

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
474 התעניינו בספר

תקציר הספר
ספר זה סוקר קרוב ל-60 שנות יצירה אמנותית ייחודית של ראובן ברמן קדים ומשקף את מרכזיותו בהתפתחות הציור הגאומטרי בישראל. הספר מציג את התמקדותו בצירופים של תרבויות המזרח התיכון והים התיכון תוך כדי עירוב תקופות היסטוריות שונות שלהן ומדגים את ההשפעה של מארגים אסלאמיים על מכלול יצירתו.
ברמן קדים בלט גם כמורה, כמבקר אמנות וכאוצר, ונודע בגישתו המקורית והייחודית.

“ראובן ברמן מצא את דרכו לאמנות בישראל של שנות ה-50 במאה הקודמת. במחצית שנות ה-60 התחיל לגבש מחשבות שהובילו את יצירתו למחוזות בהם נשאר בודד, לפחות במסגרת האמנות המקומית. מהר מאוד מצא חיבורים רעיוניים ומעשיים במחוזות מרוחקים והשתלב באחד הזרמים המרכזיים של אמנות המאה ה-20, המופשט בניסוחו הרציונלי... מרוחק מחשבתית מהנעשה קרוב לביתו, מרוחק פיזית מעולם אמנותי הקרוב לו. לברמן עמדו הכוח, ההתמדה והנחישות לגבש ולפתח את האוטופיה האמנותית שלו אשר הפכה למולדת הפנימית שלו. זו היתה דרך מלאת מכשולים והוא נדרש להרבה ויתורים, אך מצא בה גם הרבה הפתעות מרגשות.”
- מארק שפס

“מעטים האמנים אשר השתמשו באופן כה נרחב במושגי הסימטריה, חתך הזהב וטור פיבונאצ’י כפי שעושה ראובן ברמן קדים. את תפישתו לגבי היופי הטמון בצורות גאומטריות מרחביות ניתן להשוות רק לזו של אחדים מבין גדולי המומחים בגאומטריה. יצירותיו של ברמן קדים הן דוגמה נהדרת להשפעת הגומלין בין ‘היופי’ שבמתמטיקה לבין האסתטיקה.”
- מריו ליביו

“היצירה ‘פרקטלים אסלאמיים’ (של ברמן קדים)... אמן מינימליסטי מוביל...אולי הבולט מבין אמני הצבע בארץ... בוודאי הינה המעודכנת ביותר מבין היצירות בסקירה של מוזיאון לודוויג על השפעות רב-תרבותיות גלובליות.”
- מאיר רונן

ראובן ברמן קדים חי ויוצר בעיר רחובות.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ