פסיפס טעמים בגליל המערבי / גיל יעקובי

פסיפס טעמים בגליל המערבי

גיל יעקובי
ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
1 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:40
438 התעניינו בספר

תקציר הספר
הספר מביא מגוון גדול של מתכונים מעדות שונות ומתרבויות שונות, הוא כולל מבחר מתכונים של מסעדות נבחרות בגליל המערבי, החל ממסעדות הדגים המפורסמות, וכלה במנות גורמה ממאכלים אירופאים. מנגד הספר כולל מתכונים עממיים אותנטיים שהיו חבויים ונחשפו ונכתבו לראשונה בספר. כמובן שמוקדי אירוח כפרי משפחתי מציגים גם הם מבחר ממתכוניהם.
חלקו של המגזר הערבי/דרוזי לא נגרע בספר, החל ממבחר המסעדות המזרחיות בעכו וכלה במתכונים ביתיים מפקיעין ומבית ג'אן.
עורכי הספר ליקטו את המתכונים מתוך פונים רבים אשר פנו לפרסם את מתכוניהם, נעשה מיון על ידי יועץ קולינרי אשר בחן את המתכונים, השתתף בהכנת המנה המנה, שכתב וערך את המתכונים.
בכל מתכון נכללו גם הסיפור האישי של בעל המתכון, תמונות ופרטים ליצירת קשר.
הספר נערך על פי תת אזורים גיאוגרפיים בגליל המערבי, כגון ציר החוף מעכו לראש הנקרה, כביש הצפון, אזור מעלות – מעלה יוסף, ועוד. זאת על מנת להקל על המטיילים הרעבים למצוא מקום טוב לאכול במרחק קצר של נסיעה .

וכה כותבת המערכת על ספר זה:
לאלה מאיתנו החיים בגליל המערבי, הפסיפס המגוון של התרבויות, הנופים, הצבעים, הריחות והטעמים נראה טבעי ומהווה חלק מחיי היום יום.
תושבי הגליל המערבי מהווים פסיפס מגוון הכולל, יהודים - מעדות שונות, ערבים – מוסלמים ונוצרים, דרוזים, עירוניים, תושבי קיבוצים, מושבים, מצפים קהילתיים ועוד. המגוון והשפע הזה מוצא את ביטויו גם בתחום המזון, כחלק מהתרבויות המתקיימות יחדיו בהרמוניה ובערבוביה מופלאה.
בעשור האחרון התפתח ענף התיירות הכפרית באזור, שהפך למוביל ולמושך ביותר בארץ. התיירות הכפרית באזור הנביטה והצמיחה יוזמות קולינריות רבות. הידע ושפע המאכלים שהיו חבויים וידועים למשפחות ולקרובים, החלו להיות מוצעים למטיילים באזור, הנהנים מכך בהנאה מרובה.
בספר זה נעשה מאמץ להציג את המגוון הרחב הקיים באזור ומכל צבעי הקשת.
יש כאן מתכונים רבים אשר אכן היו חבויים ומעולם לא הועלו בכתב. אלה נכתבו לראשונה בספר זה.
המסקנה הברורה והחד משמעית הנה: יש אוכל טוב ומעניין בגליל המערבי. אנו מקווים שרבים ככל האפשר ינצלו את המגוון להנאתם הקולינרית.
בתהליך הכנת הספר נעשה מאמץ רב ומוקפד להביא מתכונים שנבחנו ונבדקו באופן מקצועי ביותר. זה כלל ביקורים אצל בעלי המתכונים, השתתפות בהכנת המטעמים ועריכה מקצועית של המתכונים.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ