הזר (כ.רכה) / אלבר קאמי

הזר (כ.רכה)

אלבר קאמי

בשנת 1977, מכיל 71 עמודים, תירגום: אהרן אמיר.


קנה משומש: ₪25.00
הוסף לסל

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.25
63% בנים
5 בנים   3 בנות
גיל ממוצע:46
1425 התעניינו בספר


תקציר הספר
אלבר קאמי חי את שנות ילדותו באלג'יריה בתנאי עוני. כשהיה בן שנה נהרג אביו במלחמת עולם הראשונה. קאמי חונך בידי אמו (חרשת-אלמת כמעט לחלוטין) ובידי סבתו. תמיכת מוריו אפשרה לו להמשיך בלימודים על-יסודיים וגבוהים. ב-1935 הצטרף למפלגה הקומוניסטית, אך כעבור שנה פרש ממנה. בתקופה זו החלה פעילותו בתחום התאטרון.
בשם מצב בריאותו (הוא חלה בשחפת) לא גויס לצבא ב-1939, אך בסוף 1941 הצטרף למחתרת הצרפתית. בשנים אלה הורה בבי"ס תיכון פרטי-יהודי ועסק בפעילות מודיענית במסגרת תנועת "קומבה", שם שניתן גם לבטאון התנועה שיצא בעריכתו. למן 1943 נוצר קשר בין ז'יד, ארגון וסרטר ועל אף המרחק בינו ובין זרם האקזיסטנציאליזם, זוהה קאמי עמו. ההשפעה שהשפיע אחרי המלחמה על הנוער, יחד עם סרטר ובובואר, היתה משמעותית ביותר, ומסיפה לעורר הדים גם היום.
תקופת האבסורד ביצירתו המאופיינת על ידי הרומן "הזר" והמסה "המיתוס של סיזיפוס" מדגישה את הניגוד בין "השתוקקות למוחלט ולשלימות לבין אי אי יכולת לפשט את העולם לעיקרון רציונלי ושקול". הודגש הצורך לקיים תודעת ניגוד זה, במצב של מתח מתמיד. הודות לכך יכול גיבור האבסורד לקיים, ללא דופי, את חירותו מול כוחות נוגדים.אלבר קאמי (סופר על המוקד)
אלבר קאמי, Albert Camus 1913, מוֹנדוֹבי, אלז'יריה - 1960, וילבּלֶוֶן, צרפת, חי את שנות ילדותו באלז'יריה, בתנאי עוני. כשאלבר קאמי היה בן שנה נהרג אביו במלחה"ע הראשונה, והוא גודל בידי אמו, כמעט חירשת-אילמת, ובידי סבתו. ב- 1935 הצטרף אלבר קאמי למפלגה הקומוניסטית, אך כעבור שנה פרש ממנה. בשל בריאו... המשך לקרוא


©2006-2019 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ