להתווכח ותמיד לנצח / ג'רי ספנס

להתווכח ותמיד לנצח

ג'רי ספנס

יצא לאור ע"י הוצאת מטר (טריוואקס), בשנת 1995, מכיל 290 עמודים, פסיכולוגיה » יחסי אנושספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.5
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:37
2117 התעניינו בספר

תקציר הספר
"להתווכח - ותמיד לנצח" הוא ספר שנועד ללמד את הקוראים כיצד לטעון בחיי היומיום - במקום העבודה, בבית, עם ילדיהם ו... בחדר המיטות. אבל זהו גם ספר שיש לו השלכות גורפות על החברה, מפני שהוא טומן בחובו פילוסופיה חדשה: הניצחון בוויכוח אינו מה שאתם חושבים, וייתכן מאוד שהפסדו של היריב הוא גם הפסדכם.

ג'רי ספנס, הפרקליט האמריקני הידוע שהתמחה בהופעה בבתי-המשפט, ושימש כפרשן טלוויזיה במשפטו של או.ג'י. סימפסון, אומר כי כולנו נולדנו להשמיע את הטיעון המוחץ בדיוק כשם שלמדנו ללכת. אבל טיעון הוא אמנות הטעונה לימוד וספנס מלמד את הקורא כיצד להתגבר על הפחד ולהפוך אותו לבעל-ברית.

הוא מוכיח לקורא, כי כאשר הטיעון צומח מתוך סמכותיות, לא זו בלבד שהוא יהיה הטיעון המנצח, אלא שהוא יהיה גם הטיעון האחד והיחיד.

העלאת טיעון מוחץ מצריכה טכניקה מלוטשת. בעזרת תוכניתו הבדוקה מדריך ספנס את קוראיו בכללי המשחק ונותן בידיהם את הכלים הדרושים להשגת תוצאות מוצלחות. על מנת לנצח, אומר ספנס:

פרקו את היריב מנשקו על ידי-כך שתאזינו לפן האחר של הטיעון.
הבינו שמילים הן לעיתים כלי-מלחמה.
החליטו מתי לטעון ולהתווכח ומתי לא.
השקיעו את הנשמה, והתווכחו מכל הלב.
קראו דרור לאסיר הפנימי המונע מכם לנצח.

הספר "להתווכח - ותמיד לנצח" גדוש בסיפורים ובשלל טיעוני-מחץ לכל מצב, מכיל שפע של בוננויות וחוכמת-חיים שצבר המחבר בימי חייו העשירים בבית המשפט ומחוצה לו.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ