פלסטינים עם בהיווצרותו / ברוך מגדל

פלסטינים עם בהיווצרותו

ברוך מגדל

יצא לאור ע"י הוצאת כתר, בשנת 1999, מכיל 336 עמודים, עיון » חברה ומדינהללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
634 התעניינו בספר

תקציר הספר
ספר זה מספר את תולדות הפלסטינים למן התקופה שבה טרם ראו עצמם כפלסטינים ועד לזמננו אנו, עם כינון הרשות הלאומית הפלסטינית בחלקים משטחי הגדה המערבית ורצועת עזה. הספר מספר את סיפור הפלסטינים כפי שלא סופר מעולם, וכורך אותו בתולדות ההתיישבות הציונית, מדינת ישראל והחברה הישראלית.

אחת מטענות מחברי הספר היא שאי אפשר כלל להבין את החברה הישראלית בלי להכיר את תולדות הפלסטינים, כשם שאי אפשר להבין את התהליכים שהביאו לגיבוש הפלסטינים כישות חברתית ופוליטית נפרדת בלי לחקור את השפעת ההתיישבות הציונית באותה כברת ארץ שעליה נטוש המאבק בין שני הצדדים עד עצם היום הזה.

הספר מתאר ומנתח את הברירות והדילמות שעמדו בפני הפלסטינים במשך כמאה וחמישים שנה וכיצד הצליחו – או לא הצליחו – להכריע בין הדילמות השונות, ומצביע על נקודות תפנית מכריעות בתולדותיהם.

גיבוריו של הספר הם כפריים ועירוניים, אנשי השפלה ואנשי ההר, אינטלקטואלים, אנשי עט ופשוטי עם, מוסלמים ונוצרים, פליטים ולוחמים, מנהיגים ומונהגים.

סיפור הפלסטינים נע בתוך מעגלים שונים בעת ובעונה אחת: הפלסטינים בינם לבין עצמם; הפלסטינים ומדינות ערב; הפלסטינים ושליטיה המתחלפים של הארץ- העות´מאנים, המצרים, האנגלים והיהודים; הפלסטינים והשוק העולמי, סדר העולם הקפיטליסטי, הקולוניאליזם ותרבות המערב.

מחברי הספר הם שני חוקרים בעלי מוניטין עולמיים: פרופ´ ברוך קימרלינג, מן המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, ערך מחקרים רבים בתחומי הסכסוך הערבי-יהודי, החברה הישראלית והפלסטינית והסוציולוגיה של הצבא והמלחמה. פרופ´ יואל שמואל מגדל, ראש הקתדרה ללימודים בינלאומיים בבית הספר הנרי מ.ג´קסון באוניברסיטת וושינגטון (סיאטל), חקר מרידות איכרים, היווצרותן של מדינות וחברות ללא מדינה בעולם השלישי בכלל, ואת החברה והפוליטיקה הפלסטינית בפרט.


הקורא עיר הקורא מתי
jelle הרצליה לפני 3 שנים ו-7 חודשים מענה
berni savion לפני 3 חודשים מענה

©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ