מטמורפוזה

ציורים לאורך הדרך

יגאל ורדי

יצא לאור ע"י הוצאת משכל (ידיעות ספרים), בשנת 2014, מכיל 495 עמודים, אמנות »


הוסף לסל
קנה חדש: ₪148.00 ₪133.20

ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
370 התעניינו בספר

תקציר הספר
אלבום הציור מטמורפוזה - ציורים לאורך הדרך של האמן-צייר יגאל ורדי מכנס 50 שנות יצירה (1962-2012). האלבום מכיל כ-1,000 יצירות! בצבע ובשחור לבן והוא מלווה במאמרים של מבקרי אמנות, שליוו את יצירתו של ורדי במהלך תערוכותיו השונות שהוצגו בארץ ובעולם.

יגאל ורדי יליד משמר הנגב 1953, שהה בצעירותו בארגנטינה ושם למד ציור כבר בגיל 9 באקדמיה לציור על פי אסכולת המורה הצרפתי אנדרה לוט. כשחזר לארץ השתלם אצל האמנים משה אגמון, רפי לביא ורן שחורי.

ורדי עבר שלל סגנונות כחלק ממטמורפוזה אינטלקטואלית בשדה אמנות הציור, החל מן הריאליזם הקוביסטי על פי אסכולת אנדרה לוט, המשך בסגנון אקספרסיבי, בפיתוח סגנון חדשני בשנת 1977 המכונה ריאליזם התהוותי ולבסוף בסגנון העכשווי שלו אותו מכנה ורדי בשם קוביזם טופולוגי.

אלבום הציור מציג את שלל היצירות במהלך התקופות הסגנוניות השונות ב-400 עמודים, כאשר חלק מן היצירות מוצגות בגודל מוקטן כדי לייצג את הפנורמה הסגנונית הכוללת וחלק מן היצירות הללו מוגדלות. הצופה באלבום עובר חוויה של סיור וירטואלי במוזיאון עתיר יצירות במהלך שנים רבות של מסע רוחני-פלסטי שעבר האמן.

באלבום מוצגת בין היתר, יצירתו המונומנטלית של ורדי המכונה גרניקה II, אותה הוא יצר כמחווה ל-70 שנים ליצירת הגרניקה של פיקאסו. היצירה מוצגת באלבום גם בשלבי התהוותה, אותה ביצע ורדי במוזיאון עוקשי במסגרת פסטיבל תאטרונטו. כמו כן, מוצגים כ-300 רישומים בשחור לבן המכונים רישומי התהוות. בנוסף לכך, האלבום מציג את היצירות של התערוכה האחרונה שהציג המכונה וריאציות על תולדות האמנות על פי הסגנון החדש שפיתח האמן ורדי המכונה קוביזם טופולוגי.

אלבום הציור מטמורפוזה-ציורים לאורך הדרך מלווה במאמרים, בעברית ובאנגלית של האמן עצמו ובנוסף לכך של חוקרי אמנות, ביניהם: פרופ' רן שחורי- מנהל בצלאל לשעבר, פרופ' שלמה גיורא שוהם- קרימינולוג וחוקר תרבות, חתן פרס ישראל, פרופ' משה צוקרמן- היסטוריון ופילוסוף של האמנות, ד"ר מרים אור- היסטוריונית של תולדות האמנות, ד"ר דיויד גרייבס- פילוסוף של האמנות, טליה רפפורט- מבקרת ואוצרת אמנותית, ורדה גינוסר- אוצרת ומנהלת גלריה, שמואל אבנרי- ראש ארכיון בית ביאליק ועוד.

במאמרים אלו נפרסת הגותו האינטלקטואלית של האמן-צייר יגאל ורדי אשר עומדת מאחורי עשייתו האמנותית.©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ