שתיקת יורדי המרכבה / נסים בן דוד

שתיקת יורדי המרכבה

נסים בן דוד

יצא לאור ע"י הוצאת סטימצקי, בשנת 2013, מכיל 335 עמודים, ספרות » מתח ריגול והרפתקאות

הזמנה לטעימה: פרק מהספר


ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
361 התעניינו בספר

תקציר הספר
ידעתי כמעט בוודאות מלאה שתחושתי נובעת מן המקום בו אני נמצא, ויותר מכך – מן האדם המפלצתי שמאחורי הדלת.
דבר נוסף היה ברור לי: ביצוע תכניתי מחייב אותי להשחית חלק מנפשי; לא אחזור עוד להיות האיש שהייתי, זאת ידעתי בתחושה פנימית בהירה וחדה. אני מספיק קרוב כדי להכות עתה; כוחות הרוע זורמים ביתר קלות אל תוך אנשים נקיי נפש ולכן אוכל לנצלם לטובתי. עם זאת, נפשי אינה מתאימה לשאת כוחות מעין אלה, וכשיחדרו אל תוכי יותירו בי צלקת לנצח.
עצמתי את עיניי, נתתי לשנאה לעטוף אותי, זכרתי את הזוועות שסבלו היהודים בכל הדורות, זכרתי את רצח אבי, את נאקתם של היהודים במחנות הריכוז הגרמניים... השנאה הכתה בי בעצמה, כיוונתי את כל הזדון שנוצר בי אל האיש שמאחורי הדלת. לא הרפיתי, שנאתי גאתה וגברה בי ומוחי כיוון את כל האנרגיה הרעה לערוץ אחד ויחיד.."

לפני שהבבלים הצליחו לנתץ את חומות ירושלים, הורה המלך צדקיהו לקבוצה נבחרת מקרב היהודים לקחת את המגילות הגנוזות שהיו בבית המקדש ולחמוק מן העיר.
המגילות הגנוזות הוסתרו במדבר יהודה, ומקום מסתורן נודע רק למעטים שהשתייכו לאגודת 'יורדי המרכבה'. חברי האגודה הסתירו את עובדת קיומן של המגילות והעבירו סוד זה לבניהם ולבני בניהם שנדדו למצרים, לקרתגו, לאיבריה, למאוריטניה ולחלק ממדינות אירופה.
צאצאי הנמלטים מירושלים חיו בגולה במשך למעלה מאלפיים וחמש מאות שנים, ושם סבלו מנידוי, רצח, אונס וכפייה דתית. בכל דור ציפו לאחד, שתעצומות נפשו יקנו לו את היכולת להשתמש במידע הגנוז במגילות.

הרומן מתאר את השתלשלות אירועים רווית מתח, כאב ואהבה בחייו של משה בן ישי שנולד בתחילת המאה העשרים בכפר קטן במדבר הסהרה, ושזור בסיפורים קצרים ומרתקים אודות אנשים מיוחדים שחיו במהלך הדורות שחלפו מאז חורבן בית המקדש ועד תחילת המאה העשרים.
נסים בן דוד (סופר על המוקד)
פרופסור נסים בן דוד רכש את השכלתו האקדמית באוניברסיטת תל אביב. הוא בעל תואר Ph.D בכלכלה. כתב מספר ספרים מקצועיים בתחום הכלכלה ופרסם בכתבי עת בינלאומיים עשרות מאמרים מדעיים. מילא מספר תפקידי ניהול באקדמיה וזכה בפרסים על הצטיינותו בהוראה ממספר מוסדות אקדמיים. ... המשך לקרוא


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ