גברת שקספיר-

ניי רוברט

גברת שקספיר-

ניי רוברט

יצא לאור ע"י הוצאת כתר הוצאה לאור,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
173 התעניינו בספר

תקציר הספר
שקספיר שכזה עוד לא ראינו - שקספיר מזווית הראיה של אישתו, ובוודאי לא גברת שקספיר כזאת שניתן לה כאן פתחון-פה כה מרתק ומשעשע, מעט העובדות המוצקות ה'דועות ברבים על אודותיה - שהיתה זקנה מבעלה בשמונה שנים, שאילצה את שקספיר בן השמונה עשרה לשאתה לאישה אחרי שהרתה לו, שהוא נטש אותה ואת ילדיהם בסטרטפורד הנידחת והשתקע בלונדון המעטירה, ושבצוואתו הוריש לה את "המיטה הפחות המשובחת" - הצטרפו ויצרו בדעת-הקהל לדורותיה תדמית א'שה דחויה ומבוזה וכמובן לא ראויה.
ואילו היומן האינטימ' שלה על חייה עם המשורר מזמן לקורא מפגש מרנין עם בת זוג ראויה בהחלט, אם גם בלת' צפויה, לאביו מולידו של מענה הלשון הנשי השנון בתיאטרון האנגלי.
היא אישה פשוטה והגונה ויראת-שמים, שהשכל הישר הוא מדריכה ומשענתה בחייה הלא קלים. בספרות אין לה כל עניין, והיא לא קראה אף מילה מכתבי בעלה, היא פוסקת על חיי הנישואים שלהם: "לו הוא היה חירש ואני הייתי אילמת אנחנו היינו יכולים להיות זוג מאושר. סיפורה של אשת המדנים חריפת השכל והסוררת המזמן לקורא חגיגה שקספירית של דמיון פרוע וצחוק מרנין לב.
רוברט ניי, יליד לונדון, 1939, ספרו "אסופת שירים 1988-1955" נבחר בידי שישה מבקרים כאחד מ"ספרי השנה" שלהם. הוא גם מחברם של רומנים היסטוריים, בהם "פלסטף" ,שהוכתר הן בפרס הותורן והן בפרס לספרות יפה של העיתון "גארדיאן"), "מרלין", "פאוסט", ולאחרונה - "גברת שקספיר" ו"מר שקספיר המנוח" ספריו תורגמו לשפות רבות.


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ