סיפורה של ג'נג'ר-בר

מין אנצ'י

סיפורה של ג'נג'ר-בר

מין אנצ'י

יצא לאור ע"י הוצאת מעריב -הד ארצי,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
130 התעניינו בספר

תקציר הספר
המשמרות האדומים והסטודנטים תומכי מאו משתלטים על ערי סין ומדכאים ביד קשה כל ביטוי להתנהגות אנטי מהפכנית וסטייה מדרכו של היושב ראש מאו.
מהפכת תרבות של אמצע שנות השישים שוטפת גם את מערכת החינוך. בכל בתי ספר במדינה מקימים משמרות אדומים לצעירים, שמפקחים על התנהגותם של המורים התלמידים במוסד.
לתוך המערבולת הנוראה נסחפות שתי תלמידות צעירות, אדר וג'ינג'ר בר. שתיהן מנודות מהחברה מכיוון שהוריהן הוקעו פומבית כבורגנים וכעוינים את המהפכה.הנערות בבית הספר, רובן חברות במשמרת האדומים לצעירים, מתעללות בשתיים ומכות אותן בכל הזדמנות. הטרגדיות ששתיהן עוברות = אביה של אדר מוגלה למחנה עבודה ואמה שלג'נג'ר בר, זמרת אופרה בעברה, מתאבדת- מחקת את הקשר בניהן, ואדר לומדת מג'ינג'ר- בר כיצד להתמודד עם מנהיגת משמרות האדומים בכיתה, שמחפשת כל דרך להתעלל בה ולהשפיל אותה.
חלומה של ג'ינג'ר- בר להצטרף למשמרת האדומים מתגשם לפתע. לאחר שלכדה לילה אחד גנבים בשוק בו עבדה, נמחל עברה, היא מוזמנת לפגישה עם היושב ראש מאו, חותמת על התחיבות להקדיש את חייה למאו וחוזרת לבית הספר כמנהיגת משמרת האדומים.
הידידות בין השתיים נמשכת, עד ששתיהן מתאהבות באותו נער, מפעילי המשמרות האדומים, התאהבות שהופכת טרגדיה לכל המעורבים.
חייה של הסופרת אנצ'י מין, מזכירים את חייה של גיבורת ספרה. כמוה הא התבגרה בתוך המהפכה התרבותית בסין, נפרדה מהוריה שנאלצו לעזוב את ביתם ולצאת לעבודות משפילות, והמשיכה כל אותה עת לצטט את כתבי מאו ולשאוף ולהתקבל למשמרות האדומים. רק לאחר שעזבה את סין והחלה ללמוד בארצות הברית, הצליחה להתמודד עם עברה.
ספריה הקודמים, אזליאה אדומה ולהיות מאדאם מאו, היו לרבי מכר בארצות הברית ותורגמו לכמה שפות.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ