מלחמות היהודים 2-2כר'

רופין רפאל

מלחמות היהודים 2-2כר'

רופין רפאל

יצא לאור ע"י הוצאת ירון גולן,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
160 התעניינו בספר

תקציר הספר
בשנת 72 לספירה, שנתיים אחרי חורבן הבית השני, קמה במזרח התיכון מדינה יהודית עצמאית חדשה: מדינת ארץ ישראל!
גוריה יוליוס אנטיגונוס, בן למשפחת בנקאים יהודית עשירה בקפריסין, הרים את נס המרד נגד השלטון הרומאי כבר בשנת 68. המרד המקומי התפשט על פני האימפריה הרומאית כולה - ותוך ארבע שנים הוא מנצח. המנהיג היהודי השנון כופה על הרומאים הסכם שלום רחב-היקף, ומקים בשטחי ארץ-ישראל, קפריסין ואיי הים, רפובליקה דמוקרטית שיוויונית. כמעט אוטופית.
יומניו הגנוזים של גוריה, המהווים את הבסיס לספר ייחודי זה, חושפים פרשה היסטורית מרעישה. אירוע, שיוספוס פלאוויוס ועמיתיו הרומאים מחד והתנאים היהודים מאידך, עשו הכל כדי למחקו מלוחות ההיסטוריה.
מלחמות היהודים 2 הוא ספר מרתק, הנקרא כרומן היסטורי מרגש. אל תוך מסכת הגילויים ההיסטוריים המרעישים נשזר סיפורו האישי של גוריה - מנהיג נשיא ואדם המקדים את זמנו. גם סיפורו של גבר ומאהב, המאבד את אהבותיו הגדולות במאבק ההיסטורי הגדול, שהוא עומד במרכזו. אך, ומעל לכל, זהו סיפורו של חלום שתוסכל ואבד. החלום לכונן מדינה יהודית עצמאית על תשתית של צדק, שיוויון וחרות.
רפי רופין (74), בנו של מי שהיה יו"ר הסוכנות היהודית - ראש הממשלה של המדינה היהודית בדרך - ארתור רופין, מורה ומחנך, דיפלומט ואיש-ים. אחרי שהקים את בית הספר הימי "מבואות ים", הוא נקרא לשירות החוץ, וכיהן כשגרירה הראשון של ישראל בטנזניה, מאוחר יותר היה האחראי על הכשרה וחינוך ימי באו"ם. מלחמות היהודים 2 הנו אחד הרומנים ההסטוריים המרתקים והמרגשים בסיפורת העברית והוא עשוי לרתק ולסקרן קוראים בני דורות שונים.


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ