במחלוקת

במחלוקת

יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, מכיל 414 עמודים,


הוסף לסל
קנה חדש: ₪189.00 ₪173.88





ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
129 התעניינו בספר

תקציר הספר
המחלוקות הלוהטות שידעה הארץ בתשעים השנים שחלפו מראשית ימי הבית הלאומי ועד ימינו אלה עיצבו במידה רבה את פניה ואורחותיה, את סדר יומה ואת אופקיה. שישים מהחשובות שבהן מוצגות כאן, כפי שעמדו לעיני קוראי העייתונים העבריים בעת התרגשותן. הן מוצגות צד מול צד – ימין מול שמאל, דתיים מול חילונים – בגזירי עיתונים המובאים כנתינתם ובלוויית תצלומים. ספר חדשני זה, ראשון מסוגו בספרי ההיסטוריה, מופיע בהפקת אוסף מיתר ובחסות החברה ההיסטורית הישראלית.

"הפולמוסים, המחלוקות, מלחמות התרבות ומאבקי התנועות הפוליטיות המובאים בספר המרתק שלפנינו היו ועודם חלק בלתי נפרד מסיפורה של תנועה לאומית שהתגרתה במציאות מדינית, דמוגרפית ותרבותית וביקשה לשנותה... {חלקם} ממשיכים להתסיס ולהרגיז עד עצם היום הזה."
פרופ' ישראל ברטל, יו"ר החברה ההיסטורית הישראלית. דיקן הפקולטה למדעי הרוח, האוניברסיטה העברית בירושלים.

"הספר חוזר ומזכיר לנו כי שורשיהן של רבות מן הבעיות המטרידות היום את מדינת ישראל נעוצים בעבר, ובכך הוא מעודד את לימוד העבר הזה ואת הכרתו. אבי כצמן בחר בעיתונות כמדיום להצגת המחלוקות, וכך נתן לנו גם מבט מקורי על תולדות העיתונות ביישוב ובמדינה, המיטיב להראות את השינויים שחלו בה במהלך התקופה."
פרופ' יואב גלבר, ראש מוסד הרצל לחקר הציונות, אוניברסיטת חיפה.

"זהו ספר מרתק. הוא מתעד עימותים בין אנשים שלא ידעו תמיד מה הם רוצים – אך תמיד ידעו שהם לא רוצים מה שרצו אחרים. כך, מפרשה לפרשה, מוויכוח לוויכוח, התגבשו ערכי היסוד של החברה הישראלית ונולדה הישראליות עצמה. את אמריקה יש להבין ב"לך בעקבות הכסף"; את צרפת ב"חפש את האשה". את לבטי הזהות הישראלית לא ניתן לשחזר בדרך טובה מזו שבחר אבי כצמן: לך בעקבות העיתונים."
ד"ר תום שגב










©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ