מארז דתות+cd/משודרת

מארז דתות+cd/משודרת

יצא לאור ע"י הוצאת משרד הבטחון,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
126 התעניינו בספר

תקציר הספר
המלצת העורך:

"בורות היא כוח" כתב ג'ורג' אורוול בספרו "1984", שהרי ניצול חוסר הידע של ההמון הוא כלי יעיל לניתוב, להסתה ולעיצוב החברה בידי השליט. על כן, חברה מתוקנת חייבת להציב כל העת פנסים המאירים את ההמון בידע ובהשכלה, בכדי למנוע את השקיעה אל הבערות שמובילה בהכרח אל העריצות.

האוניברסיטה המשודרת, אחד מהמפעלים היפים שקמו בארץ לקידום ההשכלה העממית, מציין במרץ 2008 שלושים שנות פעילות ענפה. האוניברסיטה המשודרת נוסדה על ידי תרצה יובל ז"ל, שבשנת 1977 הפיקה סדרת הרצאות בגלי צה"ל שעסקו במגוון רחב של נושאים - החל מהיסטוריה ופילוסופיה וכלה באסטרונומיה וכימיה. בשלושת העשורים האחרונים שודרו במסגרת האוניברסיטה המשודרת 5291 שעות ב-407 קורסים, ו-320 קורסים יצאו לאור בצורת ספרונים. מספר העותקים שמכרה עד כה הסדרה כולה (כ-750,000) מעיד יותר מכל על הפופולריות הגדולה לה זכתה האוניברסיטה המשודרת.

לציון האירוע רואה אור בהוצאת משרד הביטחון מארז של חמישה ספרים העוסק במדעי הדתות, ובו ספרו של פרופ' ישעיהוליבוביץ, "אמונתו של הרמב"ם", אחד מהספרים הנמכרים ביותר (כ-24,600 עותקים) של האוניברסיטה המשודרת. יחד עמו מצורפים הספרים "הדת הסינית" מאת מאיר שחר; "האיסלאם" מאת חוה לצרוס-יפה; "הנצרות מראשיתה ועד הרפורמציה" מאת אביעד קליינברג; ו"ראשית הבודהיזם" מאת שלמה בידרמן. בנוסף מצורף למארז תקליטור ובו הקלטות נבחרות של פרקים ראשונים בקורסים של ליבוביץ', קליינברג ולצרוס-יפה. אין ספק שהמארז הוא אופציה מושלמת למי שרוצים להעניק לאוהביהם את מתנת הידע.

מארז דומה של חמישה ספרים המאגדים קורסים פילוסופיים ראה אור במקביל, לציון 30 שנה לאוניברסיטה המשודרת.


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ