לוטוס הזהב-מחצלת הבשרים

לוטוס הזהב-מחצלת הבשרים

יצא לאור ע"י הוצאת אסטרולוג,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
126 התעניינו בספר

תקציר הספר
ההתייחסות לאהבה, לארוטיקה ולמין בתרבות הסינית – בכתיבה ובשירה, בחפצי אמנות ובפילוסופיה- תחילתה לפני יותר מחמשת אלפים אלפי שנים. כיוון שהיצירות שנכתבו או צוירו היו יקרות ערך, הן הוחזקו בחצרות השליטים, נשמרו היטב ועברו מדור לדור, ממאה למאה וממילניום למילניום. לפני כאלף שנים החלה "נדידה" של ספרות ארוטית וחפצי אמנות ארוטיים מסין למדינות כגון יפן, הודו, טיבט או קוריאה, ובמקביל הפך הטפטוף הדליל של יצירות סיניות שהופנה למערב לזרם עז שמילא את ספריות בתי האצולה ואת המוזיאונים בערי אירופה.
"לוטוס הזהב" מביא יצירות ארוטיקה מפורסמת: "עשר שאלות", "שיחות עם פילגש", "סו נו פאנג" (מתי ואיך לבוא במשגל), "דונגקסאנזי" (איך להכניס ואיך להוציא) וכדומה. כל היצירות מובאות בתרגום מלא, מלווה בהערות. הקובץ נערך על ידי ברט נורטון, מומחה לספרות הארוטית של המזרח הרחוק, ופורסם לראשונה בספר the golden lutos .
"מחצלת הבשרים" היא יצירת המופת הארוטית המפורסמת ביותר בסין. זהו רומן רב היקף שגיבורו היא שמות קזנובה או דון ז'ואן סיני, המקדיש את חייו למעשי אהבה.
מחבר הספר לי יו (1680-1610) לא הסתיר דבר בספרו זה, ולצד פרקים רומנטיים על אמנות הפיתוי, על אהבה ועל שברון לב, אנו מוצאים תיאורים חיים של משגלים, כולל תיאור הומוריסטי של ניתוח מסורתי להגדלת איבר המין! בכתביו של לי יו שרדו רק שתי יצירות- "מחצלת הבשרים" ואוסף סיפורים קצרים בשם "תריסר מגדלים"- אולם ידוע כי כתב יצירות נוספות שהושמדו עקב תוכנן הארוטי.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ