שופן חייו ויצירתו+תקליטורים

ניקולס ג'רמי

שופן חייו ויצירתו+תקליטורים

ניקולס ג'רמי

יצא לאור ע"י הוצאת מטר,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
229 התעניינו בספר

תקציר הספר
תקציר הספר:

שופן (1810 - 1849) הוא אחד היוצרים המקוריים בתולדות המוזיקה ומלחין אהוב. כל יצירותיו קשורות בפסנתר, ותרומתו לפיתוח האפשרויות של כלי זה היתה עצומה. ביוגרפיה זו מציעה מבט כולל על אופיו המורכב של שופן, שרגשותיו הכמוסים הובעו במלואם רק במוזיקה שלו. היא מלווה באיורים רבים, מסתמכת על מקורות מהתקופה ומכילה פרשנות מפורטת על כל יצירותיו של שופן. לפנינו, אם כן, דיוקן מרתק של המלחין וספר עיון חשוב.

ביוגרפיה זו כוללת גם:

* 2 תקליטורים המכילים קטעים מכל תקופת יצירתו של שופן.
* כניסה חופשית לאתר האינטרנט המוקדש לשופן, ובו שעות של מוזיקה להאזנה נוספת, ועוד ועוד.

סדרת "מלחינים, חייהם ויצירתם" מעניקה לקוראים דיוקנאות שלמים ומרתקים של חשובי המלחינים, תוך שילוב אידאלי של מילים, תמונות והמוזיקה עצמה. חברת "נקסוס", המתהדרת באחד הקטלוגים הגדולים בעולם של מוזיקה קלאסית, מביאה לידי ביטוי את הניסיון העצום שלה בתחום המוזיקה הקלאסית, ואת התמקצעותה הגוברת בתחום החומרים החינוכיים, ביצירת ביוגרפיות מאוירות ומוסמכות של גדולי המוזיקה המערבית.

המלצת העורך:

הספר השלישי בסדרת הביוגרפיות המוזיקליות של חברת המוזיקה הקלאסית "נקסוס", בהוצאת מטר (אחרי הביוגרפיות של מוצרט ובטהובן), מוקדש לדמותו של המלחין הרומנטי פרידריק שופן. ג'רמי ניקולס, מבקר מוזיקה ידוע, שחקן ומלחין של קטעים אינסטרומנטליים להפקות תיאטרון וטלוויזיה, מגולל את קורותיו חייו של המלחין הנודע בפרקים כרונולוגיים, החל מלידתו של שופן בבית איכרים על גדות נהר, כשלושים קילומטר מוורשה, ועד למותו בפריז, כשהוא בן 39, עני, חולה וחלש.

לצד הביוגרפיה המקיפה של ניקולס, המלאה בציורים וקטעי מכתבים, מצורפים נספחים רבים – רשימה כרונולוגית של יצירות, רשימת אישים, רשימת יצירות שנוצרו בהשפעת שופן, ביבליוגרפיה ומילון מונחים. יחד עם שני דיסקים הכוללים קטעים נבחרים מיצירות בהן דן ניקולס בביוגרפיה, הופכת החבילה היפה של נקסוס למשתלמת במיוחד.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ