דוקומנטלי מאמרים על קולנוע דוקומנטרי ישראלי

עורכת: מעין אמיר

דוקומנטלי מאמרים על קולנוע דוקומנטרי ישראלי

עורכת: מעין אמיר

Documentally

יצא לאור ע"י הוצאת עם עובד, בשנת 2007, מכיל 244 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
227 התעניינו בספר

תקציר הספר
דוקומנטלי – אסופת מאמרים ראשונה על קולנוע דוקומנטרי ישראלי. ספר זה מבקש לעורר דיון חיוני סביב העשייה הדוקומנטרית העכשווית, באמצעות יצירת מפגשים בין חוקרי קולנוע, פסיכואנליטיקנים, חוקרי ספרות, אמנים פלסטיים, משוררים, חוקרי תרבות והיסטוריונים.

רשימת המאמרים ונושאיהם: מיכל פרידמן כותבת על סרטו של אשר טללים: "אל תיגעו לי בשואה", ענת זנגר על סרטו של יואב שמיר: "מחסומים, שמעון אדף על סרטו של עידו הר: "מלון 9 כוכבים".

רועי רוזן כותב על סרטו של אבי מוגרבי: "איך הפסקתי לפחד ולמדתי לאהוב את אריק שרון", שמעון לוי על סרטו של ג'וליאנו מר: "הילדים של ארנה", גבריאל דהאן על סרטה של מיכל אביעד: "ג'ני וג'ני", חנה הרצוג על סרטה של סניורה בר דוד: "הדרום - אליס לא גרה כאן יותר".
עוד בספר, דן שדור על סרטה של אבתיסאם מרעאנה: "פאראדיס - גן עדן אבוד", דיאנה סילברמן-קלר על סרטה של עדה אושפיז: "אירוסי הדמים". צבי טל על סרטו של ניסים מוסק: " האם שמעת על הפנתרים", אמיר בן פורת על סרטם של דורון צברי ורינו צרור: "בית שאן סרט מלחמה", אבי שגיא על סרטו של ארנון גולדפינגר: " הקומדיאנטים", מעוז עזריהו ועמינדב דיקמן על סרטה של מיכל בוגנים: "אודסה, אודסה", גליה להב על סרטו של ארז לאופר: "לס מואה טמה" ועל סרטו של תומר הימן: "אביב".

דרור בורשטיין כותב על סרטה של ענת הלחמי: "ערוצים של זעם", קציעה אלון ודליה מרקוביץ' כותבות על על סרטה של טל שמש: "מועדון בית הקברות", נועה גרינברג על סרטו של דוד פישר: "רשימת אהבה", חנן חבר על סרטה של דליה קרפל: "נשארתי בחיפה", מרדכי גלדמן על סרטו של ארי פולמן: "החומר ממנה עשויה אהבה", רות גולן על סרטה של נורית אביב: "משפה לשפה" ויעל מונק על סרטה של ענת אבן: "פשרה".


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ