פירוש רבי שמואל בן מאיר (רשב"ם) לספר איוב / שרה יפת

פירוש רבי שמואל בן מאיר (רשב"ם) לספר איוב

שרה יפת

יצא לאור ע"י הוצאת מאגנס, בשנת 2000, מכיל 492 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
265 התעניינו בספר

תקציר הספר
ר' שמואל בן מאיר (רשב"ם) הוא גדול פרשני הפשט בצפון צרפת, אבל עד עתה נודעו ללומדים ולחוקרים רק חלקים ממפעלו הפרשני. בפרוס שנת תש"ס יוצא לאור בפעם הראשונה פירושו לספר איוב על פי כתבי-יד. שנים רבות נמנה הפירוש הזה עם החיבורים שאבדו ואינם ורק בשנת 1931 נודע לראשונה ברבים שהפירוש האבוד כלול בכתב-יד יקר ערך אשר מצא את דרכו לספריית בית המדרש לרבנים בניו-יורק. עוד כמעט שבעים שנה עברו עד שזכה החיבור הזה לראות את אור הדפוס וזכינו אנו להשיבו אל גבולנו.
פירוש רשב"ם לאיוב מדגים את מלוא גדולתו של רשב"ם כפרשן המקרא, את מקוריותו ורעננות מחשבתו, את ידענותו וחידושיו המפתיעים. יותר מכול הוא מבטא את משמעות ה'פשט' כשיטה פרשנית בכל עצמתה ומעמיד גשר איתן בין הפרשנות היהודית המסורתית בפסגת הישגיה ובין מחקר המקרא המודרני.
החיבור הנוכחי מביא לפני קהל הלומדים את פירוש רשב"ם לאיוב במהדורה ביקורתית מדוקדקת בלוויית מבוא מקיף המעלה את הנושאים העיקריים הנוגעים לפירוש: דמותו, מבנהו, שיטתו, השקפת עולמו, עמדותיו בענייני ספרות ולשון, הלעזים הצרפתיים שבו וכן קורות גילויו ודרכיה של המהדורה. ספר זה הוא תרומה רבת חשיבות לחקר הפרשנות היהודית בתקופת הזוהר שלה ולמחקר ספר איוב.©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ