ספר הזוהר של גרשם שלום - עם הערות בכתיבת ידו (יוזעפאף תרל"ג 1873) /

ספר הזוהר של גרשם שלום

עם הערות בכתיבת ידו (יוזעפאף תרל"ג 1873)

יצא לאור ע"י הוצאת מאגנס, בשנת 2000, מכיל 3472 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
428 התעניינו בספר

תקציר הספר
בן שבע עשרה היה גרשם שלום כאשר התעורר בלבו עניין עמום בקבלה. הוא רכש את שלושת כרכי הזוהר, ומאז ועד יום מותו לא מש ספר זה מעל שולחנו. הוא הגה בזוהר וחקר בו כפי שלא עשה חוקר לפניו. ובשעה שקרא ולמד, נהג לכתוב הערותיו בגיליון הספר. את הכרכים הללו, 'הזוהר הפרטי' של גרשם שלום, מגישה הוצאת מאגנס במהדורת צילום לאוהבי הזוהר ולמוקירי זכרו של שלום. בדפים המסורגים, מול כל עמוד, מובאות הערותיו של שלום, ובסוף כל כרך הפתקאות שנמצאו בין הדפים.

ספר הזוהר הוא מן היצירות הגדולות של רוח האדם. תוך זמן לא רב מאז נוצר בסוף המאה הי"ג היה הזוהר לספר הספרים של הקבלה. המקובלים ראו בו מקור סמכות ודגם לחיקוי, ואף נושא לפרשנות. גם שלום, בדומה למקובלים ובעקבותיהם, עשה את הזוהר לראש מעייניו, הן בגלל חשיבותו המכרעת של הספר בתולדות הקבלה הן בגלל סגולותיו הפנימיות.
מהדורתנו שוטחת בפני הקורא חלק מן החומר שהיה באמתחתו של שלום ומאפשרת לבחון מקרוב את שכתב על רוב מאמרי הזוהר. השוני של התקופות שבהן כתב וההשתנות – תוך כדי כך – של שיקוליו מחייבים את הקורא למאמץ, אבל מאמץ זה כדאי: ניתנת לו האפשרות להציץ לתוך בית יצירתו ולעקוב אחרי התקדמות מחשבתו של שלום יותר משהיה מאפשר זאת ספר מגובש. המעיין הרציני בזוהר, ובוודאי מי שבא ללמדו לאחרים, ימצא כאן כלי עזר מצוין להבנת הזוהר ואף להבנת הדרך שבה הגיע שלום למסקנותיו המחקריות.


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ