הזנת בעלי חיים

אהרן בונדי

הזנת בעלי חיים

אהרן בונדי

יצא לאור ע"י הוצאת מאגנס, בשנת 2001, מכיל 768 עמודים,ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
180 התעניינו בספר

תקציר הספר
בספר מסוכמות ידיעותינו על הזנת בעלי-החיים של המשק, מעלי-גירה (בקר, כבשים ועזים) ועופות, שהם בעלי-חיים חד-קיבתיים.
בחלק הראשון של הספר נידונים מרכיבי המזון כגון חלבונים, שומנים, פחמימות, מינראלים וויטמינים, תכונותיהם התזונתיות, עיכולם, ספיגתם והמסלולים המטאבוליים העוברים עליהם באברי הגוף. מודגשים ההבדלים העקרוניים הקיימים בדבר דרכי ניצול המזון בין מעלי-גירה לבין חד-קיבתיים; דיון השוואתי זה יעמיק גם את הבנת הקורא המתעניין בסוג אחד של בעלי-חיים בלבד.
חלקו השני של הספר עוסק בהיבטים הכמותיים של ההזנה: עקרונות, ההערכה האנרגטית של המזון, תצרוכתם של בעלי-החיים בחומרים מזינים ובאנרגיה ליעדים השונים כגון ייצור בשר, חלב וביצים.
למהדורה השנייה המורחבת של הספר נוסף נספח המפרט את הישגי המחקר והמתאר באופן מקיף את ההיבטים הביוכימיים והפיסיולוגיים של התזונה.
הספר מבוסס על הרצאות שהרצה המחבר במשך 25 שנים לפני תלמידים בפקולטה לחקלאות ברחובות. הוא נועד להיות ספר לימוד לסטודנטים מתחילים ומתקדמים בחקלאות, וכן ישמש רופאים וטרינארים, טכנולוגים ותעשיינים של מזון, מדריכים בענפי החי, מגדלי בקר, צאן ועופות ויצרני המספוא, שידיעה להם ביסודות הכימיה והביוכימיה. בספר ימצאו ודאי עניין גם ביוכימאים, חוקרים במדעי הרפואה, רופאים ומומחים בתזונת האדם.
לקט ספרים מאת אהרן בונדי
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של אהרן בונדי


©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ