מסיפורי הארץ הטובה - ארץ-ישראל וישראל בשנים 1900-1960 / מרדכי נאור

מסיפורי הארץ הטובה

ארץ-ישראל וישראל בשנים 1900-1960

מרדכי נאור

יצא לאור ע"י הוצאת משרד הבטחון, בשנת 1988, מכיל 208 עמודים, ישראל וציונות » הסטוריהספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:42
446 התעניינו בספר

תקציר הספר
"סיפורי הארץ הטובה" מחזירים את הקורא לימים רחוקים, לתחילת המאה העשרים בארץ ישראל הישנה והטובה, ולשנים שבאו אחר כך, עד הקמתה של מדינת ישראל ובעשור הראשון לקיומה.

חמישים הסיפורים שבספר מביאים את סיפורם של הארץ ואנשיה, ובעיקר של היישוב היהודי ומדינת ישראל הרכה לימים, בחמישים צורות ומחמישים זוויות. אלו הם סיפורים על חלוצים ועל בונים, על חולמים ועל לוחמים, על עיר וכפר וקיבוץ ומעברה. יש בהם מניחוח הימים ההם, כשהכל היה צעיר ומבטיח, ואפילו הקשיים נחשבו לחלק מהמפעל הגדול, ההולך וקם לנגד עיניהם המשתאות של העושים במלאכה, כמו גם ידידים ויריבים.

הפרשיות המתוארות בעמודי הספר מבקשות לתאר פינות רבות ושונות, ביניהן מוצלות, בקורות אותן שישים שנה. עם זאת, אין הן מתיימרות "לכסות" את ההיסטוריה של הארץ בתקופה האמורה. ראוי יותר להתייחס אליהן כאל דוגמאות למה שהיה, תוך מגמה לכלול בצרור אחד את החשוב, המעניין והמושך.
מרדכי נאור (סופר על המוקד)
ד " ר מרדכי נאור הוא סופר וחוקר תולדות ארץ-ישראל. כתב וערך למעלה מ-100 ספרים בנושאי ארץ-ישראל, העם היהודי והתקשורת הישראלית. ביניהם "ספר המאה", "ירושלים – עיר ועם", ביוגרפיות של הברון רוטשילד, פנחס ספיר, יצחק רבין והרמטכ"לים יעקב דורי וחיים לסקוב, ובנושאי תקשורת: "רבותי העיתונות" ... המשך לקרוא


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ