אחים יקרים - קורות 'המחתרת היהודית' / חגי סגל

אחים יקרים

קורות 'המחתרת היהודית'

חגי סגל

יצא לאור ע"י הוצאת כתר, בשנת 1987, מכיל 3028 עמודים,ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.2
80% בנים
4 בנים   1 בנות
גיל ממוצע:42
3474 התעניינו בספר

תקציר הספר
מאז שנחשפה בקול גדול מוסיפה " המחתרת היהודית" לשמש מוקד לעיסוק תקשורתי וציבורי. עוצמתו של הפולמוס הפומבי שעוררה מחפה על העובדה שלמעשה רב עדיין הסתום על הגלוי בפרשה. "אחים יקרים" בא למלא את החסר. חגי סגל, אחד מ-27 עצורי המחתרת, כתב אותו במשך השנתיים שעשה בכלא תל מונד. כל מילה בספר היא פרי של ראיונות אינספור שערך עם חבריו העצורים, של רישומי שיחות וויכוחים שניהלו בינם לבין עצמם או עם אישים שבאו לבקרם ושל חלקו שלו בפרשה - הפיגוע בראשי-הערים.

התוצאה: לא רק תיאור עלילתי מלא של כל מעשי המחתרת, אופן חשיפתה ושיטת חקירתה, אלא שירטוט עדין של ההוויה הרוחנית והמציאות הפוליטית שיצרה אותה. זאת ועוד, באמצעות סיפורן האישי של הדמויות המרכזיות בפרשה - וכחלק בלתי נפרד מסיפור העלילה - משוחזרות כאן לראשונה קורותיהם של גוש אמונים ומנהיגיו: מלון "פארק", סבסטיה, ימית, מגעים פוליטיים חשאיים ובירורים אידיאולוגיים מאלפים. בין כה וכה מתואר השבר הרעיוני שנחשף בגוש אמונים בהיוודע דבר מעצר המחתרת ומתברר כי אפילו קבוצת העצורים עצמה רחוקה מלהוות מקשה רעיונית אחת.
המחבר מקמץ מאד בנקיטת עמדות משלו ומסתפק בהצגת העובדות בצורה קולחת ומרתקת ובאופן המותיר בידי הקורא אפשרות הוגנת להתייחס לפרשה על פי ערכיו הוא.


הקורא עיר הקורא מתי
האחרון שבעם ירושלים לפני 6 שנים ו-10 חודשים מענה

התחיל לקרוא לפני 6 שנים ו-1 חודשים
©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ