סיומו של מסע שירות / היינריך בל

סיומו של מסע שירות

היינריך בל

יצא לאור ע"י הוצאת זמורה, בשנת 1993, מכיל 140 עמודים, תירגום: צבי ארד. ספרות » ספרות מתורגמתספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:29
297 התעניינו בספר

תקציר הספר
העלילה בספרו זה של היינריך בל, מוצגת בצורת דין-וחשבון משפטי: בבית משפט קטן באיזור הריין דנים בפרשה מוזרה בפני שופט העומד לפרוש מתפקידו. ייתכן והמדובר בחבלה – ואולם, האשמה זו אינה הולמת בשום פנים את דמויות הנאשמים: אב ובנו, שניהם נגרים על פי מקצועם, בעלי אורח מחשבה עצמאי ופרובוקטיבי. יחסיהם עם בני האדם שסביבם טובים מאוד, אך כל מלחמתם מופנית כלפי השלטונות ובתוך מאבק זה אפילו הציתו ג'יפ צבאי במכוון. במשפט אין נוכחים עיתונאים כנראה בשל האיסור שהטילו השלטונות, והפרשה הזו הופכת למעין חשיפה חברתית-פסיכולוגית של חברת העיר הקטנה.

על פי תיאורו האירוני של בל נראה הכול אידילי, אך במציאות שהוא מתאר, טמונים יסודות אכזריים. סתירה זו בין האידיליה ובין מציאות אכזרית – היא העומדת במרכז העלילה.היינריך בל נולד ב-21 בדצמבר 1917, בעיר קלן. אביו היה צאצא של בוני אוניות קאתוליים שבאו מאנגליה והתיישבו בקלן. בקיץ 1938 גויס בל לצבא הגרמני וכחייל קרבי נפצע שלוש פעמים. בגיל 25 פירסם את סיפוריו הראשונים. ב-1949 הופיע ספרו הראשון ומאז פירסם רומנים, קבצי סיפורים ומחזות. בשנת 1972 זכה בפרס נובל לספרות. בל מת בחודש יולי 1985.

מספריו של היינריך בל בהוצאת זמורה-ביתן: אפילו מילה אחת לא אמר, ביליארד בתשע וחצי, בית ללא שומרים, הכבוד האבוד של קתרינה בלום, מצור של חרדה, נשים מול נופו של נהר, תמונה קבוצתית עם גברת, ההתקפה.
היינריך בל (סופר על המוקד)
חתן פרס נובל ומענקי הספרות של המאה העשרים, ממקד את מבטו בהכבוד האבוד של קטרינה בלום, באירוע גדוש חומר־נפץ, שבזירה התקשורתית בת־זמננו הופך לאקטואלי פי כמה וכמה. בספרו הגיע ביליארד ב־תשע וחצי לרמה נדירה של הבנה פסיכולוגית וכושר תיאור ספרותי. הוא יוצר פנורמה אנושית מרתקת - אלגו... המשך לקרוא


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ