עמים, ימים, אניות / צבי הרמן

עמים, ימים, אניות

צבי הרמן

יצא לאור ע"י הוצאת דביר, בשנת 1993, עיון » הסטוריה עתיקה







ללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
940 התעניינו בספר


תקציר הספר
עמים, ימים, אניות מאת צבי הרמן עוקב אחרי עלייתו התרבותית והכלכלית של האדם ותפקידו המכריע של הים בעלייה זו. הספר מצטיין בכך שהוא מכלול של מידע מהימן ובדוק על מקומו של הים בתולדותיהם של העמים הקדומים: מצרים, יוון, צור, כרתים, אשור, בבל ופרס.



"למזג בצורה כזאת גופי דברים ושפע ידיעה עם אותו עניין לא-נתפס שקוראים הלך-נפש ולצרף פרוטרוט עם תחושת כללות ולעשות את היסודות השונים נוסכים חיות האחד במשנהו – זה צריך לדעת" וכותב דברים אלה, המשורר נתן אלתרמן, הוסיף: "אכן דבר אחד עיקרי שיש בים ואין בספר – אין בו מים."



חלוצי הים בתקופה העתיקה הרחיקו להפליג לארצות לא-נודעות בכלי שיט זעירים ורעועים, בתעוזה ובהתמדה גישרו בין עמים, קשרו מסחר, היו מתווכי תרבות והביאו להפריית גומלין בין עמים זרים ומרוחקים.



הספר מגולל בצורה מרתקת את ההיסטוריה ההירואית הזו ואת השפעתו האדירה של הים על קורותיהם של עמי הקדם – כולל עם ישראל. הוא בוחן ומגיש את האירועים ההיסטוריים, האגדות, המיתוסים וההרפתקאות הקשורים בים ואת הברכה החומרית שהביא הים לאדם. אף כי הספר מקפיד על דיוק ומהימנות הוא נקרא כרומן מרתק, נחשב לספר קלאסי בתחומו ותורגם לכמה שפות. תעיד על כך הביקורת שהקדיש לספר העיתון הבריטי "גארדיאן":



"עמים, ימים, אניות הוא שיא חדש בציוני-דרך של הים, ציוני-דרך שאפשר היה לגלותם רק אחרי מחקר מדוקדק וממושך... עבודת המחבר צבי הרמן היא כה מושכת ומקסימה שאני מקווה [כי ימצא את] הקהל הרחב שהוא ראוי לו..."



צבי הרמן הוא בוגר האוניברסיטה העברית, ממייסדי קיבוץ כפר גליקסון, היה חבר הנהלת המוסד לעלייה ב', חבר הוועד הלאומי ומנכ"ל חברת צי"ם. הרמן הוא גם סופר פורה שחיבר ספרים רבים הנוגעים לענייני הים, רומנים היסטוריים על ג'ורדאנו ברונו, חניבעל ופרנסואה ויון.

ספריו בזמורה-ביתן: הנהר והגרעינים, זכרונות חניבעל וכן תרגום הצוואה הגדולה מאת פרנסואה ויון.



צבי הרמן (סופר על המוקד)
צבי הרמן נולד ב - 1916 ועלה לארץ ב - 1934. למד באוניברסיטה העברית בירושלים, היה בין מייסדי קיבוץ כפר גליקסון בשומרון. יקיר העיר חיפה. צבי הרמן מילא תפקידים ציבוריים רבים: היה מעסקני "העובד הציוני" והמפלגה הפרוגרסיבית - ליברליים עצמאיים: חבר הנהלת המוסד לעלייה ב' : חבר בשתי הוועדות הפו... המשך לקרוא






©2006-2017 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ