קריסה ולִקחהּ (מהדורה שלישית, מורחבת) - ממלחמת ששת הימים עד למלחמת דרום לבנון / אורי מילשטיין

קריסה ולִקחהּ (מהדורה שלישית, מורחבת)

ממלחמת ששת הימים עד למלחמת דרום לבנון

אורי מילשטיין

יצא לאור ע"י הוצאת הוצאת שרידות, בשנת 1999, מכיל 459 עמודים, ישראל וציונות » הסטוריהספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.5
100% בנים
2 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:47
796 התעניינו בספר

תקציר הספר
אנשי אקדמיה ותקשורת על המחבר ועל ספריו:
``ד``ר אורי מילשטיין, שאינו קשור לשום גורם ממסדי, חוקר במשך שנים רבות את ההיסטוריה הצבאית של מדינת ישראל ועושה זאת באופן נמרץ ויסודי`` - סגן אלוף ד``ר עידו אמבר, ראש ענף תולדות חיל האוויר, ``מערכות`` דצמבר 1987.
``מילשטיין היה הנושא המדובר ביותר, ובטון של עלבון וחרון אין אונים, בכינוס ותיקי הפלמ``ח אצל הנשיא... סוג חשיבה זה שמילשטיין מצא לו בשנים האחרונות הוא עקרון השרידות`` - אמנון לורד, ``ידיעות אחרונות``, אוקטובר 1991.
``איך זה שאף כי ישראל נכשלה בכל משימותיה הצבאיות נדמה לכולם שהיא המנצחת, שואל מילשטיין ומנסה להוביל את הקורא למסקנה שהוא נתון בשטיפת מוח מתמדת``, חבל שהטלוויזיה לא מקדישה תוכנית דוקומנטרית למילשטיין וההיסטוריה האחרת שהוא מספר, זה מה שהייתי רוצה לראות ביום העצמאות, למשל`` - אורית שוחט. ``ספרים``, ``הארץ``, אפריל 1993.
``אף אחד לא יצליח לשחזר לעולם את מה שקרה אבל הגרסה של מילשטיין היא אחת הטובות`` - פרופ` אילן פפהאחרונות``, מאי 1993.
``אורי מילשטיין הוא מורד. אולי אחד האחרונים שנשארו כאן. אדם שבמשך שנים צועק, כותב ומפרסם שורה של לאווים` גדולים נגד מיתוסים צבאיים, נגד טיוח עובדות לא נעימות ממלחמות ישראל, נגד גירסאות ניצחון רשמיות. כנגד כל `אמת היסטורית` שמציג הממסד, ממהר מילשטיין להעמיד את מה שקרה באמת, ולשחוט עוד כמה פרות קדושות שנותרו ברפת הביטחונית שלנו. דמגוגי או לא, מדייק בפרטים יותר או פחות - כל אלה מתגמדים בהשוואה לעצם החשיבות העקרונית בקיומה של אלטרנטיווה פעילה, שוצפת וקוצפת ל`סיפור הרשמי`. מילשטיין מספק אלטרנטיבות `לאו` כאלה כבר שנים רבות, חייל בודד במערכה אבודה מראש, ועל כך מגיעה לו תודה אמיתית מכל מי שחרד מאופייה המונופוליסטי של כתיבת ההיסטוריה הביטחונית במדינת ישראל, תודה, אורי`` - עידן לנדו, ``תרבות וספרות``, ``הארץ``, יולי 1993.
``ד``ר אורי מילשטיין מרצה וחוקר מבריק לתולדות מלחמות ישראל, בדבר אחד אפשר למצוא אחרות-דעים ביחס למילשטיין; סטודנטים שלו גומרים עליו את ההלל. מילשטיין מעורר ומגרה את החשיבה אצל תלמידיו. כשרונו הרטורי, היכולת שלו לנתח דברים ולהסביר את המציאות היא מדהימה`` - נסים דואק, ``ידיעות אחרונות`` מאי 1994.
``הסכם השלום עם אש``ף נולד ככישלון צבאיי, אומר דייר אורי מילשטיין, `וישראל ממשיכה במלחמה באמצעים מדיניים`, ספרו החדש, `קריסה ולקחה`, דן במלחמת יום הכיפורים. הטראומה הלאומית המוכיחה לדעתו את הסגידה לדת הביטחוניזם. בראיון איתו הוא מציג את מפקדי צה``ל כחדלי אישים`` - דליה קרפל, ``הארץ``, נובמבר, 1993.
``היסטוריון צבאי מעורר מחלוקת, `מנתץ מיתוסים`, היסטוריון לוחם, ששמו פוקד ללא הרף את התקשורת הישראלית. חוקר מבריק המנוכר מהשדה האקדמי`` - גד נחשון, ``הדואר``, ניו-יורק, אוקטובר 1994.
``ההיסטוריון הצבאי ד``ר אורי מילשטיין, כבר עידנים מקומם עליו היסטוריונים צבאיים אחרים בפרשנויות הלא קונבנציונליות שלו לאירועים צבאיים שונים בהוויה הישראלית`` - יעקב מאור, ``ידיעות אחרונות``, מאי , 1995.
``לאחר שהחל ד``ר אורי מילשטיין במחקר צבאי עצמאי הסוטה מן המקובל והנדרש, הקריירה המבטיחה שלו נקטעה. בארץ נוצרה לו תדמית של דסידנט, יריב המשטר, אויב העם`` - רן סגל ודן שפירא, "שחור ולבן - ירחון סטודנטים, האוניברסיטה העברית", נובמבר 1996.
"אם על ישראל ללמוד מעברה על-מנת לשלוט בעתידה, עליה להשתמש בכלים שפיתח אורי מילשטיין בנוקשות, ביושר ובהגינות" - מיכאל וידלנסקי, "ג'רוזלם פוסט" מאי 1997.
"ידיד שלחם במלחמת יום הכיפורים כקצין במוצב 'בודפסט' שעל גדות תעלת סואץ אמר לי: בספריו של אורי מילשטיין קראתי לראשונה את כל האמת על מה שהתרחש שם, בלי נסיונות טיוח" - מרדכי קרפל, "לכתחילה למנהיגות יהודית", תמוז תשנ"ז.
"ההיסטוריון והחוקר הצבאי ד"ר אורי מילשטיין אינו מקבל כמובנת מאליה אף אמיתה, ובמיוחד כאלה שהפכו למיתוסים" - עליס בלומנטל, "מקור ראשון", ינואר 1998.©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ