יעקב סיקא אהרוני

יעקב סיקא אהרוני

סופר

הסופר יעקב סִיקָא אהרוני, יליד ירושלים, לאחר קריירה ארוכת שנים כמנהל בתחום החינוך, פנה לכתוב ספרים שלשונם הייחודית משלבת בין לשון תלמיד חכם ללשון ירושלמית ונעה בין גלויות שונות.
היה ממפקדי האצ"ל והשתתף בפעולות רבות של הארגון. במלחמת העולם השנייה בשנת 1942, כשנשקפה סכנת פלישה גרמנית לארץ מגבול לוב-מצרים, יצא סִיקָא במשלחת האצ"ל למדבר יהודה להכנת בסיסים למלחמת גרילה בנאצים.
בשנת 1945 השתתף במשלחת ריגול וחבלה בראשותו של מפקד האצ"ל דוד רזיאל, בפעולה זו הצליח סיקא לעבור דרך קווי האויב ולהביא לצבא הבריטי ולאצ"ל ידיעות מודיעין חשובות, תוך ניסיון לחיסולו של המופתי של ירושלים. בזכות פעולות אלו זכה בעיטור "לוחם בנאצים". כמו כן השתתף בפעולות רבות כנגד המשטר הבריטי בארץ.
היה ממקימי "היחידות המיוחדות" של האצ"ל, בתקופת הסזון נחטף נעצר עונה ונחקר על ידי אנשי "ההגנה", והם הסגירוהו לבריטים, הללו העבירוהו לכלא עכו, ומשם הוגלה למחנות המעצר בסודן אריתריאה ובקניה למשך למעלה משלוש שנים.

בין ספרי המחבר:
מִמַּעְגְּלֵי הַחַיִּים
פּוֹתַחַת־הַגּוֹרָלוֹתיְרֻקַּת־הָעַיִן
שֶׁבַע נוֹצוֹתָיו שֶׁל הַמַּלְאָךְ גַּבְרִיאֵל
בְּעִקְבוֹת הַמֻּפְתִי עִם דָּוִד רָזִיאֵל
עָלָה מָוֶת בְּחַלּוֹנֵנוּ וְהוּמַת
מְרֻבָּעִים שֶׁל סִיקָא
1.
2.
ספר סיפורים צבעוני וקולח. המזיג את סיפוריהם של בני המזרח והמערב, יהודים וערבים, דרוזים ונוצרים ברגעים קטנים וגדולים בחייהם ומביא בפני הקוראים עולמות שלמים של הקולות, הריחות והצבעים שבהם. השימוש במקורות ומכמני הלשון העברית יוצרים חוויה פיוטית נדירה וייחודית....

3.
4.
5.
הספינה אַלְבַּטְרוֹס משייטת בין נמלי הים התיכון כשעל סיפונה נפרשת לעין הקוראים יריעה צבעונית והומה של נוסעים, מהם אומנים, סוחרים, ובעלי מלאכה; כל אחת ואחד מנוסעי המסע ומטרתו הוא — יש המחפשים ברכה, יש המבקשים ללמוד מקרוב את תולדות ערי הים התיכון, בחינת: טוֹב מַרְאֵה עֵינַיִים מִמַּשְׁמַע אֹזֶן. ויש הרפתקנים שמחוז חפצם הוא עונג הש...


©2006-2018 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ