ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים
3
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:67
1366 התעניינו בספר

תקציר הספר
הרבי מלובביץ' הוא סיפור של דרמה גדולה, של טרגדיה ושל ניצחון. זהו סיפורו של אדם בשר ודם, שהיה לאגדה עוד בחייו ועל אחת כמה וכמה לאחר מותו. סיפורו של מנחם מנדל שניאורסון, אשר הפך עדה חסידית קטנה, מוכה וחבולה לאחר דיכוי מידי הקומוניזם וההשמדה הנאצית, לאחת התנועות הדתיות היהודיות הידועות בימינו, תנועה הפורשת שליחים על פני תבל כולה במטרה להפיץ את תורתו המשיחית של הרבי.
מחברי הספר, פרופסור מנחם פרידמן ופרופסור שמואל היילמן ביססו את עבודתם על ראיונות, על מחקר ארכיוני נרחב ביותר ואפילו על בילוש, וכך, הספר מגלה כיצד הצליח הגבר ששאף להיות מהנדס, אדם פרטי רחוק מהנהגה דתית, להמציא את עצמו מחדש והיה למנהיג דתי אדוק וכריזמטי. כיצד עלה בידי האיש שנולד וגדל בקצה תחום המושב היהודי שברוסיה הצארית לצאת את גבולות ברית המועצות יחד עם חותנו, "הרבי השישי", וללמוד באוניברסיטאות ברלין ופריז, שם ביקש להשתקע. הספר מסביר איך קרה שמלחמת העולם השנייה קטעה את חלומותיו והביאה אותו ל"חצר" חותנו שניטעה מחדש בברוקלין שבניו יורק, הוא מגולל גם את עלייתו לכס האדמו"רות ב-1951 לאחר מאבק רווי אינטריגות משפחתיות, ומתאר את פרשת נישואיו הלא-שגרתיים עם מוסיה-מושקא, בתו השנייה של "הרבי השישי", ואת דמותה הייחודית.
הרבי מלובביץ' הוא גם סיפורה של תנועה דתית-משיחית המאמינה שהרבי שלה, השביעי בשושלת האדמו"רים מלובביץ', והדור הנוכחי – "הדור השביעי" – הם אלה שיזכו להגשים את תקוות הגאולה של העם היהודי ולבנות את בית המקדש, ובתוך כך מכחישה את המוות, מתוך ביטחון שהרבי שלה הוא המשיח שיחיה לעד. תנועה שלא כל חבריה קיבלו כפשוטו את מותו של הרבי בשנת תשנ"ד (1994).
הספר The Rebbe זכה בארצות הברית בפרס the National Jewish Book Award לשנת 2010.
"ביוגרפיה פוקחת עיניים... מרתקת ובהירה... קריאת חובה לכל מי שרוצה להכיר את חסידות חב"ד-לובביץ' ולהבין כיצד הפך מנחם מנדל שניאורסון להיות "הרבי", בה' הידיעה."
נתנאל דויטש, הארץ


"ביוגרפיה משובחת... מר היילמן ומר פרידמן הם המדריכים המתאימים ביותר לספר את הסיפור. ספרם הוא מופת למחקר קפדני והערכות מאוזנות וחכמות..." מרטין זיו Washington Times
"ספר זה יהיה המסמך יוצא הדופן ביותר שנדפס על אודות חייו של הרבי מלובביץ', על השפעתו ועל חייו שלאחר החיים." אהרן הווארד Jewish Herald-Voice
"ביוגרפיה חשובה... זהו הסיפור המלא והאמין ביותר שנוכל לבקש על חייו של המנהיג הרוחני הענק הזה." סול רוזנברג, New York Sun
"ביוגרפיה טובה מאוד, נגישה, לא הגיוגרפית, של הרבי מלובביץ'... מומלצת מאוד לכל החוקר את ההיסטוריה היהודית במאה העשרים." שמואל בן-גד, AJL Newsleller
מנחם פרידמן הוא אחד החוקרים המובילים בחקר החברה היהודית בעידן המודרני. הוא תרם רבות לחקר החברה החרדית והדתית-מודרנית, להתפתחותן של הקבוצות הפונדמנטליסטיות ולהבנת תופעת ההקצנה הדתית. מנחם פרידמן הוא פרופסור אמריטוס במחלקה לסוציולוגיה באוניברסיטת בר-אילן, היה מנהל המכון ליהדות ומחשבה בת-זמננו ושימש כפרופסור אורח בכמה מהאוניברסיטאות החשובות בארה"ב ובאנגליה. מספריו: חברה ודת – האורתודוקסיה הלא-ציונית בארץ-ישראל; החברה החרדית – מקורות מגמות ותהליכים; חברה במשבר לגיטימציה – הישוב הישן האשכנזי 1917-1900; התפשטות תוך הסתגרות – הקהילה החרדית בירושלים (בשיתוף עם יוסף שלהב).
שמואל היילמן הוא ראש הקתדרה ללימודים יהודיים על שם הרולד פרושנסקי ב"גרדיואט סנטר" ופרופסור כבוד מן המנין לסוציולוגיה בקווינס קולג', אוניברסיטת ניו יורק. בשנת 2008 הוא נבחר על ידי קרן פולברייט כמומחה בכיר ונשלח לסין, שם הרצה בננג'ינג, בהנאן ובשנגחאי. פרופסור היילמן שימש פרופסור אורח לסוציולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים, באוניברסיטת תל אביב, ובאוניברסיטאות באוסטרליה, והיה מרצה אורח באוניברסיטאות חשובות בארצות הברית, אוסטרליה, קנדה וקוריאה הדרומית. מספריו: Portrait of American Jews; The People of the Book; A Walker in Jerusalem; Defenders of the Faith; The Gate Behind the Wall.


הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית
הספר כנראה לא קיים בספריית כרמיאל

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
סוכנות נדב 046920813

צפת 13100

טוב 48 ₪ [קנה משומש]
שטיין ספרים - לקונים בחנות בלבד הנחה של עד 30%!!

ירושלים

כחדש 49 ₪ [קנה משומש]
גידי - ספרים ברשת

חיפה

טוב 45 ₪ [קנה משומש]
אפרת

ירושלים

חדש לגמרי 45 ₪ [קנה משומש]

חזי

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הפעם התחיל מהסוף: -
הספר כתוב באופן בהיר ומושך. הקריאה קולחת. הספר נכתב במקורו באנגלית ומיועד לקהל קוראים שאינו מכיר את חסידות חב"ד, אך הספר מומלץ גם לקורא הישראלי המצוי שמכיר באופן שטחי וגם למי שמכיר יותר.זאת מאחר והספר מנסה להסביר את האדיאולוגיה של תנועת חב"ד בדור האחרון.
וכאן מתחילות ההחמצות: -
הספר נכתב על ידי זוג חוקרים בעלי שם ויצא בהוצאה מכובדת (מרכז זלמן שזר) ולכן הקורא מצפה לספר מחקר רציני ומעמיק רווי אסמכתאות וציטוטים. בסופו של דבר הספר גולש לסיפורים פיקנטיים, הסברים פסיכולוגיים שטחיים ואף לרכילות מעל לנדרש (כגון תקופת החיזור ההממושכת בין האדמו"ר ורעיתו בעתיד והיחסים בינו ובין בני המשפחה). אך אין לכחד כי בזה טמון הגורם למשיכת הקוראים
בער 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הסופר ידוע שאדם שלוחם שנים כנגד הדת והחסידות בכלל, וכנגד חסידות חב"ד בפרט.
מתוך הקריאה בספר ניכרת המגמה האישית של המחבר להוציא לאור ספר מקורי ויוצא דופן על מנת להצטייר כאותו אחד אשר גילה את האמת על הדמות הנערצת והמקובלת של הרבי מליובביץ ועל התדמית שהוא וחסידיו קנו להם ברחבי תבל.
מתוך עיון במקורות הספר, והביוגרפיה החבדית, ניכר אשר הספר נכתב לפני המקורות והם מהוים רק אסמכתא לדבריו, שלא לדבר על כך שהמחבר העיד במשפט שהתקיים נגד חסידות חבד בשנים עברו.
כמו כן אחד ה"מקורות" המהמנים של הספר הוא אחיינו של הרבי, אשר כידוע נפלט מחסידות חב"ד והוקע כאשר תבע את דודו האדמו"ר למשפט על ירושת סבו.
ומובן מאליו הקשר מגמתי נגד החסידות.
ממאמרים אחרים של המחבר ניכרת התמקדות בנסיון לפרסם לאור את כל ה'פאדיחות' של החסידים. ומובן שספר זה אינו נטרלי.


מי קרא את הספר (1 אנשים)


ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ