להרוג את רומל

סטיבן פרספילד

Killing Rommel

יצא לאור ע"י הוצאת אריה ניר, בשנת 2009, מכיל 301 עמודים, תירגום: נעה בן-פורת. ספרות » מתח ריגול והרפתקאות


הוסף לסל
קנה חדש: ₪89.00 ₪84.55

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.25
81% בנים
26 בנים   6 בנות
גיל ממוצע:38
3895 התעניינו בספר


תקציר הספר
בספר להרוג את רומל מביא סטיבן פרספילד סיפור המבוסס על עלילותיה האמיתיות של קבוצת המדבר ארוכת הטווח, יחידה עילית של הצבא הבריטי, שפעלה נגד קורפוס אפריקה, הכוח הגרמני-איטלקי שפלש לצפון אפריקה, ונגד מפקדו האגדי, פילדמרשל ארווין רומל, המכונה "שועל המדבר".
סתיו 1942. מלחמת העולם השנייה. הצבא הגרמני מציף את אירופה; צרפת נפלה; צ´רצ´יל והאנגלים מבודדים על האי שלהם. בצפון אפריקה, רומל ודיביזיות הפנצרים שלו מביסים את הארמיה השמינית של הצבא הבריטי ומתכוננים לכבוש את מצרים, תעלת סואץ ושדות הנפט של המזרח התיכון. כשכל גורל המלחמה מוטל על כף המאזניים, הוגים הבריטים תוכנית נואשת – לשלוח כוח קטן, קל תנועה וחמוש היטב אל מאחורי הקווים של הגרמנים ולהנחית מכה שתעצור את התקדמותו של קורפוס אפריקה. זהו סיפורם של אנשים חשאיים וקטלניים כמו העקרב, סמל היחידה, הפועלים בהתאם לסיסמתם – לא בכוח כי אם בתחבולה – בעודם אוספים ידיעות מודיעיניות, מציבים מארבים, ופושטים על שיירות אספקה ועמדות אויב. להרוג את רומל מתאר את הטקטיקות, כלי הנשק והכישורים המיוחדים הדרושים ללחימה בתנאי מדבר קיצוניים. הוא אינו פוסח גם על החברות המופלאה שהתפתחה בין אותם "אחים לנשק" תוך כדי ביצוע מעשים של אומץ לב ועורמה עילאיים, להם היה חלק לא מבוטל בניצחון בנות הברית בצפון אפריקה.
להרוג את רומל הוא תיאור חי, דרמתי, מבריק ומיומן של פרק בתולדות מלחמת העולם השנייה שלא זכה לפרסום שלו הוא ראוי. רומן מדהים זה, המשלב פרטים היסטוריים מדויקים עם יכולת סיפורית מרשימה, הוא דוגמה נוספת לכישרונו של פרספילד להפיח חיים חדשים בפרקים מההיסטוריה של זמננו.

סטיבן פרספילד כתב את הספרים Tides of War, Last of the Amazons, Virtues of War, The Afghan Campaign ו-Gates of Fire. הוא חי בלוס אנג´לס.

"איש אינו יודע לכתוב רומנים היסטוריים יותר טוב מסטיבן פרספילד."
– וינס פלין
"הסופר הצבאי הטוב ביותר שחי בינינו כיום, ללא יוצא מהכלל!"
– סטיבן קונץ


הקורא עיר הקורא מתי
חסיד ברסלב בית שמש לפני 4 שנים ו-2 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע להרוג את רומל
ספרי מלחמה לקריאה עתידית | אנקה בת מ רשימת הקריאה עודכנה אתמול

צבא ובטחון | שרון בת 22 ממרכז שפירא רשימת הקריאה עודכנה לפני 3 חודשים

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית
הספר כנראה לא קיים בספריית כרמיאל

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
מרתף הספרים

חיפה 048625719

חדש לגמרי 60 ₪ [קנה משומש]
קרון ספרים 04-9533461

קרית טבעון

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
הגרי

קיבוץ גשר 15157

טוב 30 ₪ [קנה משומש]
מובי דיק ספרים | 04-8705533 | http://is.gd/mbook

חיפה - משלוח בארץ ולחו"ל

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
אינטלקט 2 - מבצע בחנות בלבד ! - 5 ספרי קריאה ב 100 ממתומחרים עד 38

מבצע בחנות בלבד - 5 ספרי קריאה ב 100 רק בחנות

כחדש 38 ₪ [קנה משומש]
ח פ צ י ב ה רחובות 08-9468441

רחובות

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
אנוש נס ציונה 08-9403684

נס ציונה

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
איל טלפון: 077-5570049

תל אביב

טוב 0 ₪ [קנה משומש]
ZivG

רמת גן

חדש לגמרי 35 ₪ [קנה משומש]
הספרנית ♥♥♥

משלוחים לכל הארץ ♥

חדש לגמרי 35 ₪ [קנה משומש]
קוקומלוס

נתניה

טוב 15 ₪ [קנה משומש]
בתרי זוזי - 072-2128068

רחובות

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
רויטל

ראשון לציון

טוב 30 ₪ [קנה משומש]

בוקי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

11 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר המצויין הזה מספר על יחידת לוחמה מיוחדת הנקראת "קבוצת המדבר ארוכת טווח" אשר הוקמה לצורך פעילות חבלה וריגול בשטח האויב בזמן מלחמת העולם השניה.
הסופר סטיבן פרספילד הוא הסטוריון במקצוע ובתור אחד שכזה "חוטא" לעיתים קרובות בתיאורים מדוייקים מדי של ציוד צבאי או סוגי הנשק והתחבורה שהיו לרשותם של החיילים, למשל כשתיאר איזה ציוד העמיסו החיילים על משאית טרם יציאה למבצע נדמה שלא שכח לציין אפילו בורג אחד.
ומצד שני באופן מפתיע ביותר הוא הצליח לתאר בצורה יוצאת מן הכלל תיאורים של קרבות ומערבים של קבוצת המדבר ארוכת הטווח. לא פעם טפסתי את עצמי עוצרת את נשמתי עד שלא מסתיים תיאור של מערכה מסויימת.
כשתיאר חום מדברי היו לי חם וכשתיאר את הלילה המדברי הרגשתי צמרמורת בעור.
לסיום אגיד שזהו ספר שאפשר גם ללמוד וגם להנות ממנו.
דורון נחמני

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

9 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
שמו של הספר מעורר בתחילה ספק: רומן או היסטוריה? התשובה היא שמדובר בארועים שקרו באמת, אבל הסופר לוקח אותם ויוצר ספר מרתק. זהו סיפורם של אנשי "קבוצת המדבר ארוכת הטווח" - מין יחידת סיור מדברית שפעלה בצוותים קטנים בעורף הצבא הגרמני. המשימה הספציפית שבה מדובר: הניסיון לשנות את גורל המערכה במדבר המערבי ע"י פגיעה אישית במצביא האגדי של הצבא הגרמני שפעל שם - ארווין רומל.

הספר מרתק בגלל יכולת הסיפור המעולה של סטיבן פרספילד, אבל גם בגלל שכל מי שחווה מצבי מלחמה יזהה מיד שמדובר בסיפורים אמינים, מוחשיים, מעוררי דמיון והזדהות. בזכות התיאורים המוחשיים, הקורא מרגיש שהוא שותף להרפתקאות של אותה יחידה ציורית של הצבא הבריטי - קבוצת המדבר ארוכת הטווח. הסיפור אינו שייך לעולם המושגים הישראלי: מדובר במרחבי מדבר אדירים, ביחידות סיור שקיבלו עצמאות שאינה קיימת בצה"ל, ובכל זאת אפשר למצוא דמיון ברוח היחידה ובטיפוסים שבה. זהו סיפור צבעוני, שיקסום במיוחד למי שחיי יחידת סיור מושכים אותו.
aceventura

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סיפורינו מתרחש על רקע תחילת קרבות אל עלמיין. "קורפוס אפריקה" בראשית הפילדמרשל ארויין רומל נימצאים בדרכם לקראת הנחתת המכה הסופית לארמיה השמינית המורכבת מחיילי האימפירה הבריטית, בראשות פילדמארשל ברנד מונטגומרי.

גיבורינו בסיפור הוא צ'אפמן,ריצ'מונד לורנס המכונה "צ'אפ". צ'אפ הינו סטודנט אנגלי בן 22 שהיתגייס כמו יתר בני גילו והיה לקצין שיריון. במהלך תחילת שירותו במדבר צ'אפ מגיש בקשה להתקבל ל"קבוצת המדבר ארוכות הטווח" שהינה למעשה יחידה קומנדו הפועלת מאחורי קווי האויב. לאחר נסיגת הכוחות הבריטים לאל עלמיין צ'אפ מקבל את הקריאה לה הוא חיכה. הוא מקבל סיפוח למשימה מיוחדת שמקבלת יחידה זו.

צ'אפ מגיע ליחידה שבנויה על בסיס של לוחמים עשויים ללא חת מרחבי האימפריה הבריטית. היחידה כבר פועלת שנתיים במדבר וצ'אפ סופח למשימה מיוחדת. משימתם הפעם היא כשמו של הספר והיא לחדור מעבר לקוי האויב ולהרוג את האיש ששולט עד אז בקרבות המדבר ביד רמה, רומל. פילדמארשל רומל המכונה "שועל המדבר" רכש לעצמו מעד מיתי הן בקרב חייליו והן בקרב חיילי האויב. האיש שתמיד נימצא בחזית הקרבות הינו מפקד מזן שונה וגיבור מלחמה דגול שזוכה למחמאות אפילו מצ'רצ'יל עצמו.

הסיפור נותן לנו הצצה מקרוב ללחימה במדבר האינסופי של צפון אפריקה ולמבצעים של "יחידות המדבר ארוכות הטווח". במהלך תקופת שירותו צ'אפ נאלץ להתמודד עם אבידות של חבריו בקרב ,סבל פיזי קשה וגם דילמה פסיכולוגית לגבי הרג חיילי האויב.

פרספילד מציג בפנינו את המסעות והקרבות בצורה "עניינית" ולמרות זאת סוחפת. מאוד קשה לתאר קרבות מרובי משתתפים אבל כאן אנו זוכים לתיאור מרשים שגורם לך לא להניח את הספר לרגע. לכל מי שיש חיבה לספרי מלחמה ללא ספק יהנה מהספר מאוד.
tuvia

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר טוב, ואהבתי אותו מאוד, ולא רק בגלל שזהו סיפור מעיין רומן מלחמתי, שזהו ז׳ אנר אהוב עלי במיוחד, אלא גם בגלל המקוריות בבו, והבסיס האמיתי שעליו מבוסס הסיפור.
כמו כן הספר הזה מלא תובנות ובהמון הקשרים , ואמנה אחדים מהם:
א) תובנות מתחום טוהר הנשק, וחוקי המלחמה: סיפור, חיסול האיטלקים ממארב, האפשרות ללכת לשבי כאשר לא בטוח , שהאויב ישמור על אמנת ג׳נבה, סיפור הבאת הפצועים הגרמנים לבית חולים שדה גרמני, כשלא בטוח שהם לא ילקחו בשבי...ועוד.
ב)חשיבות התרומה של יחידות מסוג זה הפועלות בעורף האוייב, ושוב מתעוררות שאלות שהן גם אתיות וגם טקטיות, המבררות את השפעתן של יחידות קומנדו שפועלות מאחורי קווי האוייב
ג) הפקת לקחים לגבי מורכבות המשימה : הכוחות המשתתפים, הרכבם, ציודם, דרך פעולתם
ערכם כיחידות שוברות שיוויון! ( נקודה בעלת חשיבות עצומה כאשר יש קושי באיתור מטרות אסטרטגיות של האויב)
ד) המשוואה הידועה : איכות הכוח הלוחם = איכות המטרות, על שאלה כזאת מבצעים עולים או נופלים.
ועתה לתובנות הישראליות:
צהל ניסה להרים יחידה כזאת בדיוק ,היתה זאת ה -101 בהנהגת שרון.
מטרות היחידה היו שאפתניות אף יותר משל זאת הבריטית, כי היא היתה אמורה להיות בסיס
למהפכה צה״לית כוללת לחיל הרגלים, ולשם כך אוחדה ה-101 עם הצנחנים לאחר 4 חודשים של
פעולה. המיזוג הצליח מעל ומעבר והצנחנים הפכו להיות כוח צה״לית איכותי.
התובנה השניה שהביא סיפור היחידות האלה , שהוא הביא בעקיפין להקמת סיירת מטכ״ל
שלנו. שבחינת רמה וכושר סיור ולחימה, אין ליחידה הזאת, כל סיבה להשפיל עיניים,
הצרות מגיעות כשפורצת מלחמה ואז היחידה הזאת נשמרת ״בצמר גפן״ כי חבל לבזבז משאבים חשובים ונדירים על מטרות שחשיבותן שנויות במחלוקת.
וכך היחידנ סבלה מאבטלה סמויה בכל המלחמות הגדולות החל מששת הימים ועד לבנון השניה
כולל עופרת יצוקה. וזה חבל!
ספר חובה לאנשים חושבים!
מנואל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
רומל "שועל המדבר" אחד הגנרלים הבכירים והמוערכים ביותר בוורמאכט, צבאה של גרמניה הנאצית.שפיקד על הכוחות האיטלקים והגרמנים קורפוס אפריקה היה היעד חיסול של יחדית העלית הבריטית קבוצת המדבר ארוכת הטווח אשר צאפ הדמות הדומיננתי בסיפור מתאר את מסעותהם של היחידה תוך הקשיים שעברו בדרך וכושר ההישרדות שלו ושל חייליו והרצון לחיות. הסופר סטיבן פרספילד כותב בצורה מאוד מרשימה שגורם לקורא להרגיש חלק מאותם דמויות ומתאר את הנופים המדבריים בצורה יוצאת מהכלל לא חייב להיות להיות לוחם חיר בשביל להבין את המהלכים שמתוארים בסיפור.כמו כן הוא לא מתעלם מקונפליקט שנוצר ללוחם בזמן אמת ורגשות אשר חבויים בכל אדם בעולם אשר יוצאות החוצה דווקא בזמנים הקשים וברגעי האמת שבו צריך האדם לחשוב מהר ולתת את המענה. ספר מעולה כתוב בצורה מדהימה שבסוף הקריאה הספר ישאר במוחו של הקורא תקופה מכובדת.
הלל הזקן

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הזה הוא הפתעת השנה מבחינתי : כמה כבר אתה יכול לצפות מספר שמוצג בפינה אפילה של סניף "צומת" המקומי, היכן שמונחים בד"כ הספרים הנתונים במבצע תמידי, בלי קשר לטירוף הקבוע של סוף השנה הגריגוריאנית ?!

אלא מה ? פשוט נהניתי ! כיף של ספר ! פרספילד הזה -לא הכרתי אותו קודם- שיכתב את יומניו של סגן צ'אפמן, האדם שגידל אותו כאב לאחר שנתייתם מהוריו (גם צ'אפמן נתייתם בגיל צעיר), בהם הוא מספר באריכות על חייו בכלל ועל תקופת שירותו במדבר הצפון-אפריקאי בפרט, זירת ההתגוששות המרכזית במלחמת העולם השנייה, בין צבאו רב-התהילה של פילדמרשל רומל ובין יחידות השדה המעט נעבכיות של הצבא הבריטי (מחוזק בכמה צרפתים...). רק שהתוצאה אינה בשום אופן ספר הסטורי עמוס פרטים טריוויאליים ומשעמם וגם לא "דיווח מסופר בסגנון פרוזאי" המאפיין את ספריו של סטיבן אמברוז למשל (גם אותו אני מאוד אוהב); לא ולא ! זהו ספר מרתק, משעשע, מלא חן וקסם והסגנון המיוחד שבו נכתב משליך אותך בעל-כורחך למחוזות מוריקים בצפון אנגליה מחד ולדיונות מדבר אינסופיות מאידך...

ממליץ בחום !
גל פרל

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
"בכוחות המיוחדים, התחלתי להבין, קצין נותן פקודות רק לעיתים נדירות. האנשים מקדימים אותו. תהיה המטלה אשר תהיה, הם מתחילים לבצע אותה בלי לחכות לפקודת הממונים עליהם ומספיקים לעשות את רוב העבודה עוד בטרם נודע לקצין שהם כבר התחילו. המשמעת לא נכפית כאן מבחוץ, כמו בחיל השריון, ביחידה הזאת נהוגה משמעת עצמית." (מתוך הספר)

הספר "להרוג את רומל" מאת סטיבן פרספילד עוסק בקבוצת המדבר ארוכת הטווח (קמא"ט) והשירות האווירי המיוחד (S.A.S) במלחמת העולם השנייה. הסיפור המבוסס על עלילותיה האמיתיות של יחידה עילית של הצבא הבריטי, שפעלה נגד קורפוס אפריקה, הכוח הגרמני-איטלקי שפלש לצפון אפריקה, ונגד מפקדו האגדי, פילדמרשל ארווין רומל, המכונה "שועל המדבר". עלילת הספר מתרחשת בסתיו 1942. גנרל ארווין רומל ודיביזיות הפנצרים שלו מביסים את הארמיה השמינית של הצבא הבריטי ומתכוננים לכבוש את מצרים, תעלת סואץ ושדות הנפט של המזרח התיכון. כשכל גורל המלחמה מוטל על כף המאזניים, הוגים הבריטים תוכנית נואשת – לשלוח כוח קטן, קל תנועה וחמוש היטב אל מאחורי הקווים של הגרמנים ולהנחית מכה שתעצור את התקדמותו של קורפוס אפריקה. זהו סיפורם של אנשים חשאיים וקטלניים כמו העקרב, סמל היחידה, הפועלים בהתאם לסיסמתם – לא בכוח כי אם בתחבולה – בעודם אוספים ידיעות מודיעיניות, מציבים מארבים, ופושטים על שיירות אספקה ועמדות אויב. להרוג את רומל מתאר את הטקטיקות, כלי הנשק והכישורים המיוחדים הדרושים ללחימה בתנאי מדבר קיצוניים. הוא אינו פוסח גם על החברות המופלאה שהתפתחה בין אותם "אחים לנשק" תוך כדי ביצוע מעשים של אומץ לב ועורמה עילאיים, להם היה חלק לא מבוטל בניצחון בנות הברית בצפון אפריקה.

הספר כתוב ברוח ספרי המופת של הז'אנר, קרי "תותחי נברון" ו"הנשר נחת", ומשלב פרטים היסטוריים מדויקים עם יכולת סיפורית מרשימה. מומלץ בחום לחובבי ההיסטוריה הצבאית, ולמי שאוהב לקרוא מותחנים אודות מלחמת העולם השנייה סיפור טוב שהיה באמת. .
שרושקה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ראשית כל אומר כי באופן כללי אני שונאת ספרי צבא הכוללים בתוכם אלפי מספרים ומונחים לא מוכרים שמתישים אותך והורסים את קצב העלילה ומוציאים את החשק להפוך עוד דף ולהמשיך לקרוא.
אולם בניגוד לכל ספרי הצבא המשמימים-וסליחה לכל אלה שהמדף שלהם גדוש בהם,הספר "להרוג את רומל" בולט בכתיבתו הקולחת ובכישרונו הרב של המחבר,הספר מרתק והעלילה זורמת בצורה יוצאת דופן,בנוסף שוטח המחבר עבודת מחקר נפלאה שבתוכה הוא טווה את העלילה שכתב,כל הפרטים בספר נכונים ומהימנים,מלבד הסיירת שבה נמצא גיבור הסיפור.
מומלץ בחום גם לאלה שלא אוהבים ספרים מסוג זה,שווה קריאה!
מבחן אמת קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אומץ ויושר מכהים את חוד הקונפליקט בין אוייבים, מאפשרים לגשר על תהומות של שנאה.זהו סיפור על מלחמת גוג ומגוג , בני אור בבני חושך שמגלים הערכה הדדית לאומץ האויב ויושרם מביא אותם למחיקת השינאה.
סיפורו של פרספילד , לא רק שניקרא בנשימה אחת
אלא גם יוצר תהליך הזדהות עמוק של הקורא והבנת היכולת להעריך ולבוא לעמק השווה עם היריב.
מומלץ בחום (דווקא ללוחמים) !!!

קובי דייטש
שביצ'לו

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מתח-מלחמה מצוין, בעטיפה של ספר זכרונות בריטי והרבה הסטוריה.
הפרקים המתארים את לוחמת השריון האנגלית הכושלת - ללקק את האצבעות!
עופר

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
רומל היה דמות מעניינת ,חלוקת שבחים ואפילו במלחמת המפרץ השתשמו בטקטיקות שלו, לכן כמה מאזב שגם ספר זה כמו הספר של צרלס מסנג'ר לוקחים דמות מרתקת של מנהיג וכותבים 2 ספרים שלא מעניינים בלשון המעטה.
הספר להרוג את רומל מביא עלילה בדיונית מבוססת על סיפור אמיתי שמתארת יחידה (קומנדו??) ואת עלילות גיבוריה במדבר האפרקאי המנסה לדלות מודיעין לגבי מקום המצאו של הפילדמרשל רומל על מנת לחסלו.
רומל היה לדמות ואגדה במדבר האפריקאי (למרות ששהה שם כשנתיים בלבד) וכונה "שועל המדבר"- יריביו הבריטים על כל שלוחותים נתנו לו כבוד רב, הפחד של חיילי בנות הברית הוא שהוביל להקמת היחידה שניסתה לחסלו ללא הצלחה יש לציין.
הספר מביא את סיפורו של אחד מחיילי היחידה שגם אישתו שההתה כאחות בקהיר.
גם ניתן לוותרהתחיל לקרוא לפני שנה ו-9 חודשים


התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-5 חודשים


לקט ספרים מאת סטיבן פרספילד
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של סטיבן פרספילד

מי קרא את הספר (32 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים


ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים


ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ