ספר לא משהו דירוג של כוכב וחצי
1.667
67% בנות
1 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:47
385 התעניינו בספר

תקציר הספר
דָרי חֶפֶץ מתפרנסת מעריכת ספרים ונאלצת להתמודד עם חייה כגרושה טרייה ואם חד הורית לביתה המתבגרת. מפגש מעניין עם סופרת אקסצנטרית מכריח אותה לעבור מסע של כתיבה, מסע פנימה אל תוך תוכה, אך גם מסע רוחני ומיסטי אל המעל ומעבר.

דרך התחנות השונות שהיא עוברת במהלך הכתיבה, מכירה ולומדת דרי דברים על עצמה, על משפחתה, על אהבת נשים, על ילדיה ועל האהבה אותה היא מחפשת (ומוצאת!)


"דרי אהובתי
אם תתמסרי לי ותתני לי להוליך אותך במסע הזה – תירפאי. זהו מסע תחנות של רכבת הדמיון. התחנות הן תחנות של כתיבה ואל תגידי שאין לך כשרון לכתוב: כל מה שצריך זה כשרון לראות.
באנגלית קוראים לכדור נגד כאב ראש "רוצח כאב". בעברית זה נשמע יותר מרוכך: קוראים לו משכך כאב. המסע שלך הוא מסע קשה, אבל גם משכך כאב.
כשתגיעי אל סופו תמצאי אהבה.
וגם אם לא תצאי למסע בעצמך, אחרות יצאו למסע למענך ויעזרו לך. האנרגיה שלהן תעבור אליך, כי משק שפתי אוהבים ביפן יעורר סערה טרופית בלבבך.
בשבילך כתבתי את הספר הזה. באהבה.
יונה ניסים"

ביקורת:
"רומן מרתק, משעשע ומקורי. מערכות היחסים שבין דרי לילדתה, לבעלה, לאמה, לרוחו הנוכחת מקרוב של אביה, וכן בינה לבין אהובתה – צרתה יונה ובינה לבין המלאך – השומר שלה, ולדק- כל אלה מעוצבות בדייקנות, בכישרון, ביד קלה וחכמה." (עמוס עוז)
דורית זילברמן (סופר על המוקד)
דורית זילברמן (לבית גינזבורג), ילידת חיפה, 1956. למדה ספרות ופילוסופיה באוניברסיטת בר-אילן וב-1990 הוענק לה תואר דוקטור. כמו כן למדה משפטים (2001) ובעלת תואר עורכת דין. היא עוסקת בכתיבה ספרותית ועריכה, מרצה ומדריכה בסדנאות כתיבה. שימשה כמרצה באוניברסיטאות תל אביב, חיפה, בר-אילן ובן-גו... המשך לקרוא


©2006-2015 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ