ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.774
66% בנים
41 בנים   21 בנות
גיל ממוצע:28
4242 התעניינו בספר


תקציר הספר
במשאל שערכו רשת החנויות ווטרסטון וערוץ 4 של הטלוויזיה הבריטית, 25,000 משיבים הכתירו את שר הטבעות, ברוב קולות מכריע, בתואר "הספר הגדול ביותר של המאה העשרים."
סיפור העלילה הגדול שר הטבעות מוגש בזה לקוראים במהדורה עברית חדשה, המבוססת על המהדורה האנגלית השנייה והמלאה של הספר, לרבות הנספחים.
באחוות הטבעת מסופר כיצד נתגלה כי טבעת הקסמים שמצא בילבו ההוביט אינה אלא טבעתו של סאורון שר האופל, שבעזרתה יוכל להשתלט על הארץ התיכונה לצמיתות. יורשו של בילבו, פרודו, יוצא עם הטבעת למסע הרה-סכנות, בלוויית נציגיהם של העמים שנותרו בני-חורין – אחוות הטבעת.
בשני הצריחים מתוארות עלילותיהם של חברי אחוות הטבעת אחרי שנפרדה. רעיו של פרודו משתתפים בקרבותיה הראשונים של המלחמה הגדולה הממשמשת ובאה; הוא עצמו יוצא עם משרתו סם אל תוך ארץ הזדון, כי רק בהר האש שבלבה יוכל להשמיד את הטבעת. גולום, שהחזיק בטבעת לפניו, עוקב אחריו ומפילו בפח. בשיבת המלך מתוארת מלחמת הטבעת הגדולה. קרב גדול נערך לפני שער מינס טירית, וצבאות סאורון נוחלים מפלה. אולם עתה ניטל על מצביאי המערב לפרוץ את שערי מורדור ארץ האופל, וגורל המלחמה תלוי כל-כולו בהצלחת שליחותו של פרודו.
ג'ון רונלד רעואל טולקין נולד בבלומפונטיין שבדרום אפריקה ב-1892; משפחתו עברה לאנגליה ב-1895. הוא למד בלשנות, ונעשה פרופסור ללשונות אנגלו-סקאסיות באוניברסיטת אוקספורד ב-1925.
ב-1945 קיבל את קתדרת מרטון ללשון ולספרות אנגלית במכללת מרטון באוקספורד, והחזיק בה עד לפרישתו ב-1959. הוא נפטר ב-1973.
"מעולם לא צויר עולם דמיוני כה רב-אנפין וכה נאמן לחוקיו הפנימיים; כה אובייקטיבי למראה וכה טהור מחותם הפסיכולוגיה האישית של מחברו; כה רלוונטי למצב האנושי, ובה בעת חף מאלגוריה." ק' ס' לואיס.

תרגמה מאנגלית: רות לבנית; תרגום השירים: אוראל אופק; עורך המהדורה העברית החדשה ומתרגם הנספחים: עמנואל לוטם.


הקורא עיר הקורא מתי
תולעת סגולה עם נקודות צהובות עתלית לפני 4 שנים ו-6 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע שר הטבעות - שלושת הספרים בכרך אחד
רוצה לקרוא | מישל בת 14 מכדור הארץ רשימת הקריאה עודכנה לפני ארבעה שבועות

Bucket list | Benny1004 בן 21 מאשדוד רשימת הקריאה עודכנה לפני חודש

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית
הספר כנראה לא קיים בספריית כרמיאל

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
מיקימיקי

ירושלים

טוב 80 ₪ [קנה משומש]
ח פ צ י ב ה רחובות 08-9468441

רחובות

כחדש 90 ₪ [קנה משומש]
שטיין ספרים - לקונים בחנות בלבד הנחה של עד 30%!!

ירושלים

טוב 89 ₪ [קנה משומש]
Rev

Givatayim

חדש לגמרי 95 ₪ [קנה משומש]
טולקינית

קרית אונו

חדש לגמרי 100 ₪ [קנה משומש]
רויטל

ראשון לציון

בינוני 100 ₪ [קנה משומש]
Shibumi

גני תקווה

חדש לגמרי 110 ₪ [קנה משומש]
The crest of light

שדרות

כחדש 90 ₪ [קנה משומש]
איציק

בת ים

חדש לגמרי 50 ₪ [קנה משומש]
idan h

ראשון לציון

בינוני 90 ₪ [קנה משומש]
Jake

ראשון לציון

חדש לגמרי 127 ₪ [קנה משומש]
הסקרן הצעיר

ירושלים

חדש לגמרי 129 ₪ [קנה משומש]

הלוחמת 15 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ובכן, אני חושבת שצריך הכנה נפשית כדי לקרוא את הספר הזה. ופיזית.

הוא
קשה
לי
מידי.

כן, תגידו מה שתרצו, הדור של היום קורא רק ספרים קלילים, לא מבינים קלאסיקה. זה לא נכון, כמעט הרבצתי למי שאמר לי את זה...הממ... אבל ברצינות- זה ספר ארוך ומייגע.
וכן, טולקין גאון בכתיבה. הוא מוכשר בטירוף.

וכן, יכול להיות שזה באמת קשור לזה שאני בת 13, ואין לי המוןהמון סבלנות, ויכול להיות שאני "לא מבינה" דברים. לגמרי יכול להיות.

אני אנסה לקצר את הביקורת ><

אז...טוב, נתחיל בנקודות ובמה שהפריע לי בכל נקודה.
הכתיבה טובה. אין ספק בכך שהניסוח של הדברים ממש סבבה, ושהמילים נכונות. אבל הכתיבה גם מבולגנת ומשעממת לעיתים בתיאורים מייגעים.
הדמויות פשוט מעולות. בספר כל כך ארוך הן מפתחות אישיות שמשתנה מהקצה אל הקצה. גם בהוביט היה את זה, והכל בזכות הכתיבה של טולקין. למרות זאת, יש כל כך הרבה דמויות, שאני זוכרת שמות של...*סופרת*...12. מתוך בערך 30 שהתעמקו בהן לפחות קצת.
בקשר לעלילה. אין ספר שטולקין יצירתי. העולם שלו עשיר וקסום מאוד. אבל העלילה של הספר...לא מרוחה, מרוחה זה גס מידי. היא מאוד איטית, ולפעמים נראה שהספר נועד לקריאה של חמש שנים.

ולכן...*משפילה מבט במבוכה* עשיתי הפסקות של בין חודשיים לשלושה בקריאה. אולי זה חבל, אבל לא ממש הצלחתי להתחבר למשך המון זמן.
וכמובן שבספר כזה אי אפשר שלא יהיו רגעים ממש טובים.
כן. יש. רגעים בפונדק בגשם, קרבות שכתובים ממש טוב, הופעת דמויות מדהימות (אאווין. היא מקסימה).

לא דיברתי פה על הכל, אבל השאר לא באמת מעניין אף אחד. אז אני אסיים.

נ.ב- שלושה כוכבים לא נראה לי הולם את הספר הזה, אבל ארבעה...הספר לא כבש אותי, אז לא.
לכן אני לא מדרגת. מי שרוצה לקרוא, תהיו מוכנים למסלול איטי ומרתק :)
עידו 12 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מעולם לא חשתי אושר מקריאה בספר כמו שחשתי כאשר קראתי את הכתרתו של אראגורן למלך. מעולם לא חשתי הקלה כמו שחשתי כאשר קראתי כיצד הושמדה הטבעת. יש בשר הטבעות עלילה שנבנית שלב אחר שלב, ודמויות מלאות, רבות פנים ועמוקות שאתה נקשר לכל אחת מהן בצורה שונה, ואפילו לרעות.

יש היום ריבוי של סדרות פנטזיה ארוכות כאורך הגלות. בסדרת "שיר של אש ושל קרח", למשל, יש בכל ספר מעל ל-800 עמודים, ואני חושב שכל אותם סופרים מורחים צריכים לשאת עיניהם לאביהם הרוחני, המאסטר של עול םהפנטזיה, זה שברא אותו, ולרואת איך הוא כתב בכזה תימצות יחסי, ולעשות את זה הכי טוב.

ולסיום, ציטוט אהוב:

"כן, ככה זה", אמר סם. "ולא היינו מגיעים עד כאן אילו ידענו על זה יותר לפני שהתחלנו. אבל אני מתאר לעצמי שככה זה בדרך כלל. עלילות הגבורה בסיפורים ובשירים העתיקים, מר פרודו: הרפתקאות, ככה קראתי להן. פעם חשבתי שאלה דברים שהאנשים הנפלאים בסיפורים יצאו לחפש, מפני שזה מה שהם רצו, מפני שזה היה מרגש והחיים נעשו קצת משעממים, מן בילוי, אפשר לומר. אבל זה לא ככה בסיפורים החשובים באמת, או באלה שנשארים בזיכרון. בדרך כלל, האנשים פשוט נופלים לתוכם - זאת הדרך שנועדה להם, כפי שאתה אומר. אבל אני מתאר לעצמי שהיו להם המון הזדמנויות, כמו לנו, לחזור בחזרה, רק שהם לא ניצלו אותן. ואילו היו מנצלים אותן לא היינו שומעים עליהם, מפני שהיו שוכחים אותם. אנחנו שומעים רק על אלה שפשוט המשיכו הלאה - ולא כולם הגיעו לסוף טוב, שים לב; לפחות, לא מה שהיה נחשב סוף טוב בעיני אלה שבתוך הסיפור, לא אלה שבחוץ. אתה יודע, לחזור הביתה, למצוא שהכל בסדר גמור, אם כי לא בדיוק כפי שהיה קודם - כמו מר בילבו הזקן. אבל אלה לא תמיד הסיפורים שהכי טוב לשמוע, גם אם אלה אולי הסיפורים שהכי טוב ליפול לתוכם! הייתי רוצה לדעת, לאיזה מין סיפור נפלנו אנחנו?"

"אני תוהה", אמר פרודו. "אבל איני יודע. וזו דרכו של סיפור אמיתי. בחר לך כל אחד מהסיפורים החביבים עליך. אתה אולי יודע, או מנחש, מה טיבו של הסיפור הזה, האם צפוי לו סוף טוב או סוף מר, אך אלה שבתוכו אינם יודעים. ולא היית רוצה שיידעו".
יעקב נ

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קלאסיקה! עושר ציורי מופלא, עולם ומלואו מתועפות הרים ועד בקעות תהומות. כל הפרטים מסתדרים לכלל מציאות ברורה, עקבית וקסומה, ובתוכה סיפור מסעיר, מיסתורי, ובמרכזו התמודדות נפש האדם (או ההוביט :)) עם הכוחות האפלים ששוכנים בתוך כל אחד מאיתנו.
החיסרון היחיד הוא, שבשלבים מסויימים של הסיפור, הרגשתי כאילו אני נמצא בעל כרחי בתוך סיור מודרך, והמדריך מתעקש לעצור בכל תחנה ותחנה ולהוציא את הנשמה בתיאורים והסברים (מדהימים כשלעצמם), במקום להמשיך את קו העלילה באופן רציף יותר.
בשורה התחתונה, ספר מעולה!!!
Blue-Sky-Girl 7 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הזה גורם לי לצחוק!
ולמה?
כי לא הצלחתי לסיים את העמוד השלישי, ושה כבר נס!
אבא שלי חולה על הספר הזה. הוא קנה לי אותו בתקווה ששנינו נקרא אותו ונדסדס עליו אחר כך.
אבל פשוט לא.. לא יכלתי. הוא היה קשה, מסורבל וקשה להחזיק כזה ספר כבד.
אחרי מאמץ נפשי קשה סיימתי את העמוד הראשון.
התנשמתי התנשפתי והגעתי למסקנה : או שאני דיסלקטית כי לא הבנתי מילה או שהספר הזה כתוב בנורדית עתיקה.

אם אתם בקטע של מילים קשות וספר שדורש ממך להיות סבל.. בבקשה! אני מציעה למכור אותו.
טוב, נהיה אנשים טובים, מישהו יודע על מה זה מספר? אם הבנתי נכון זה על איזו כלה שבעלה הופך לגיבור העל שר הטבעות אחרי החופה.
(חיחיחיחיחי איזה כיף לקטול :])
תולעת ספרים ומתגאה בזה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אבי הפנטזיה זה מי שהוא. לא היה כטולקין וכנראה שגם לא יהיה. מה שיפה בסיפור שלו זה שרובו יכול להתחבר לרוב התקופות של הזמן, לא כמו אצלנו עם המחשב והאייפוני, שתוך עשרים שנה אף אחד כבר לא יקרא ספר ישן, חוץ מאת הארי פוטר, גם קלאסה בפני עצמה. אבל בואו נחזור לטולקין. הוא הצליח להפוך את הסיפורים למציאות ואף ליצור יצורים חביבים וחטטנים כמו ההוביטים. העלילה הציורית והתיאורים שלו לא משאירים ספק, הוא הכי טוב. אם אתם לא מוכנים לספר והוא קשה לכם מדי תחכו ותקראו בזמן אחר. אל תזנחו אותו לתמיד כי אתם לא יודעים מה אתם מפסידים. עם הזמן מופיעים יותר ויותר חיקויים לטולקין שאי אפשר לספור כבר, אבל עלילה כמו של טולקין לא הצליחו לשלוף. לכל מי שרוצה לכתוב ספר בעצמו, שיקח דוגמא. אדם שיצר עולם ממוחו בלבד, וחיבר אותו עד שנהיה מושלם. בסיפור שלו יש את כל הסוגים של הדמויות שיש גם אצלנו, רק בדמויות בדיוניות, שלפעמים נראות לי מציאותיות יותר מהעולם הריאליסטי. הנה למשל ההוביטים, רובם מחטטים בעניינים שלא שלם ולא נותנים פרטיות לאף אחד, ובכל זאת כמעט שלא מוכנים לשמוע מה קורה מחוץ לבועה שלהם, ואני מוכן להתערב שזה מזכיר לכם כמה אנשים.

אז בכל אופן, טולקין לקח את הז'אנר הזה והציב לו רף כ"כ גבוה, שמי שיעבור אותו צריך לקבל שיא גינס. טולקין מתגרה בכם וקורא תיגר. מי הסופר שינסה לעבור את הרף הזה?
חמש כוכבים מחמש, ומגיע לו יותר
illuminati

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני יכולה לקרוא את הספר שוב ושוב ושוב ובכל פעם אני מגלה עוד פרט ועוד פרט, ואני מבינה לעומק עד כמה הסיפור הזה מורכב, מופלא, נוגע, מרגש, אמיתי...
אחרי קריאת שר הטבעות (שוב), שאר הספרים בעולם נראים סתמיים משהו.
פושה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כשאומרים "טולקין" במשפחה שלנו, ישר יש מבט של הערצה בעיניים.
בפעם הראשונה שקראתי, לא הבנתי למה.
מי זה האיש הזה, שהכתיבה שלו בכלל לא מוצאת חן בעיני, שכולם מעריצים?
לקח לי זמן עד שחזרתי לנסות שוב, וכאן מתחילה הביקורת שלי:
לא משנה מה יאמרו או מה יכתבו על הספר הזה - טולקין הוא גאון, בכך שהמציא את הפנטזיה (משהו שאני חייבת לו, באמת) ובכך שהיה לו כישרון מדהים בכתיבה. אני רוצה להדגיש משהו: לא כל ספר נשאר לדורות הבאים. רובם מצליחים לאורך שנה שנתיים ובמקרה הטוב ביותר חמש, אבל פה יש יצירה שנמשכת לאורך כל כך הרבה דורות - ואם ככה, כנראה יש סיבה לזה!
אז נכון, זה לא השפה הרגילה, ונכון, זה קשה, ונכון זה מייגע - אבל עדיין!
השפה, הדמויות, האמת, החיים ששרצו בכל אחת מהמילים. זה אחד הספרים שאפשר להתאהב בהם באמת.
העולם של טולקין הוא עולמו בלבד, אף אחד לא הצליח לחקות אותו והוא אותנטי וחזק. הוא הצליח למשוך אותך, להכניס אותך למציאות הקסומה הזאת, בקצב מהיר ומקורי. הדמויות הן גאוניות, וכל כך קל להתחבר אליהם. ההוביטים זה ללא ספק הדמויות שהכי קל להתחבר אליהם, ובני האדם, והאלפים החכמים... וכל זה פרי מוחו הקודח של טולקין!
אני ממש ממליצה. היה לי קשה, אבל ניסיתי, ועכשיו - אני מאוהבת.
קצת הפריע לי כמה נקודות, שיכול להיות שהיו מאוד מצליחות פעם והיו קצת ביאסו אותי, אבל בסך הכל, זה אבי הפנטזיה ואחד הספרים!
מי שלא הצליח, שיחכה קצת ואז ינסה שוב. זה עבד אצלי... וככה גם אפשר להיסחף אל תוך פנטזיה אמיתית, ולא כל הערפדים המודרנים והחתיכים ומשלושי האהבה שיש בכל מקום, שהם יפים, אבל לא קרובים בעלילה לספרי פנטזיה...
ולסיכום יש לי רק משפט אחד: שר הטבעות - שווה לקרוא! אל תוותרו בשום פנים ואופן!!!!
אריאן 4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים!!!
מלא הפתעות המצאות והתפתחויות לא צפויות {למרות שהייתי בטוחה שהסופר לא הרג את גנדלף זה היה קטע מפחיד מבחינת העלילה}
ספר ששווה לקרא כל עמוד! [ויש שם הרבה כאלה...]
אל תתיאשו מהגודל - זה שווה את זה!!!
אבל מה זה קשור לתנך?
ומה זאת השטות שרשמת שבעקבות זה שקראת את שר הטבעות אתה מפקפק בתנך???
מתי 4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
על זה נאמר
הגדול מכולם.
ואין מה להוסיף.
elbereth

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני מוכרחה לומר שזה הספר האהוב עליי. קראתי אותו בלי לעצור במשך שבוע ואחר- כך שוב בארבעה ימים ואני לא מפסיקה לחזור אליו. נכון שהפרק הראשון קצת מייגע, אבל אני חושבת שהספר הזה שווה את המאמץ, למרות השפה הגבוהה.
rimbaldi

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
טולקין בפרט ושר הטבעות בכלל , עזרו לי להבין שגם ה"תנך" יכול להיות המצאה של איש אחד...
Ronene

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחד מהספרים הכי טובים שיש.ולמי שלא מתעצל,כדאי באנגלית.התיאורים שם,יוצאים מגדר הרגיל.
זה שאין לנקוב בשמו

ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
משעמם...
danmor12 אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר ספרי הפנטזיה. טרילוגיית האפוס המיתי האולטימטיבי של כל חובבי ספרות אפוס מיתולוגיה וסוגת המיתולוגיות הדמיוניות.
סיפורם של עמי האדם, לקבוצותיהם, המתמקד בחבורת כפריים הוביטים קטנים וחביבים, ואנושיים להפליא, המונהגת ע"י לוחם דהוי מסתורי, לתוך תופת של מלחמת חורמה שבין שדים איומים ועוזריהם האנושיים הנרשעים, לבין ברית רופפת של עמי האנוש המותקפים.
טבעת אחת קטנה, שלא יופי לה ולא תאר, ההורסת לאיים על קיומה של האנושות, והמעמידה את כלנו על פי מצוק הגזרה הקדומה והאבדון.
מלחמת הרוע באור, החשך בחרות. הישכילו בני אנוש לזנוח יהירות גבהתנות יחוס גזענות שנאות שאיפות יצר ופוליטיקה צרת מוחין, לטובת הסיכוי לשרוד למול רשע שאין להביסו ?
ואיך נתרץ את הטירוף שאחז במנהיגי הברית, ובראשם גנדלף רב מג שאין שני לו, להשליך את יהב האנושות על שני כפריים פשוטים ותמימים ?
יש רק בעיה אחת זעירה: לאחר שתישבו בידי טולקין, יאכלכם התסכול, שאין המשך לאפוס... קיים סילמריליון מבהיל, וכן ספר סיפורים שלא נגמרו, וכן עץ וכן עלה, ונפח מווטון רבא, וילדי הורין, ושירי טום בומבדיל - אך לבד מספר ההוביט שקדם לטרילוגיית שר הטבעות -לא תמצאו המשך קסום לאפוס.
ראו הוזהרתם.
ובאשר לתרגום לעברית:
אם אתם מחובבי לשון מדוברת ומודרנית - לא תמצאו מזור - אך עדיף שתקראו את התרגום השני מ-1998 בעריכת עמנואל לוטם.
אם הנכם משאבד עליהם הכלח - רק תרגום רות לבנית, התרגום הראשון מ-1979.

לעזאזל, זה קשה. אבל אני אצליח. אני אעבור את זה, מתישהו
התחילה לקרוא לפני 8 חודשים


התחיל לקרוא לפני שנה ו-4 חודשים


התחילה לקרוא לפני שנה ו-5 חודשים
סיימתי את שני הכרכים הראשונים. מקווה להתפנות לשלישי בקרוב.
התחיל לקרוא לפני שנתיים ו-1 חודשים
יש לבילבו יומולדת!!!!
התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-7 חודשים


התחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-7 חודשים


ג'ון רונלד רעואל (ג'.ר.ר) טולקין (סופר על המוקד)
ג'ון רונלד רעואל טולקין, J. R. R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien) נולד בבלומפונטיין שבדרום אפריקה ב- 1892; משפחתו עברה לאנגליה ב- 1895. הוא למד בלשנות, ונעשה פרופסור ללשונות אנגלו-סאקסיות באוניברסיטת אוקספורד ב- 1925. ב- 1945 קיבל את קתדרת מרטון ללשון ולספרות אנגלית במכללת מרטון באוקספורד, והחזיק בה ע... המשך לקרוא

מי קרא את הספר (62 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים


ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים


ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ