מי ינהל את הממלכה / שלדון בולס

מי ינהל את הממלכה

שלדון בולס

יצא לאור ע"י הוצאת מטר, מכיל 128 עמודים, תירגום: ענבל שגיב-נקדימון. עסקים וכלכלה » ספרי ניהול וארגוןללא דירוג ללא דירוג
0 בנים   0 בנות
348 התעניינו בספר

תקציר הספר
את הספר הזה תרצו לתת לכל אחד בחברה: מהמנכ"ל ואחרון העובדים הזוטרים. יותר מ-13 מיליון אנשים בכל רחבי העולם גילו את "שיטת הממלכה" ? דרך חדשה ויוצאת דופן להשגת הצלחה חסרת תקדים. כשתקראו את מי ינהל את הממלכה?, משל על מלך שלא מוצא את ידיו ואת רגליו בניהול הממלכה המבולגנת שלו, ייתכן ותראו הקבלות מדהימות וברורות בין הממלכה לבין החברה שלכם. בהמשך, תוכלו לבקר באתר WWW.Kingdomaliuty.com ולעבור מבחן פשוט בן שמונה שאלות. מבחן זה יגדיר איזה מבין 12 תפקידים הייתם ממלאים בממלכה של ימי הביניים ? ויבהיר כיצד כל תפקיד חיוני לניהול ממלכה או כל עסק, בכל מקום ובכל זמן. קריאה בספר תלמד אתכם כיצד להרכיב צוותים יעילים ביותר, להטיל משימות הולמות, לשכור ולתגמל עובדים וליצור סביבת עבודה יצרנית, יעילה, מהנה ורווחית. בדרך רעננה ומקורית זו לניהול עסק, תצטרפו למיליוני אחרים שגילו למה אסור לשלוח רועה לבצע עבודה של אביר שחור, ולהפך. "שיטת הממלכה" תשנה מקצה לקצה את סביבת העבודה שלכם. הכירו את עצמכם, הכירו אחרים ותכירו מקרוב הצלחה.


הקורא עיר הקורא מתי
דניאל ט שלומי לפני שנתיים ו-2 חודשים מענה

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית
הספר כנראה לא קיים בספריית כרמיאל

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
מרתף הספרים 048625719

חיפה 048625719

חדש לגמרי 45 ₪ [קנה משומש]
בער

תל אביב

טוב 30 ₪ [קנה משומש]

יובל אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הגדרת מטרותיו ותחומי פעילותו של הספר:
מטרתו העיקרית של הספר "מי ינהל את הממלכה?" הינה ללמד החל מעובדים זוטרים ועד למנהלים בכירים כיצד להרכיב צוותים יעילים ביותר בסביבת העבודה, להטיל משימות הולמות , לשכור ולתגמל עובדים וליצור סביבת עבודה יצרנית, יעילה, מהנה ורווחית. השיטה מקשרת הבנה של האישיות עם דפוסי התנהגות המגדירים בבירור את כל טווח סוגי האישיות. שיטת הממלכה מלמדת שלושה לקחים: ראשית – עסק לא יכול לתפקד כהלכה אלא אם כן כל נקודות המבט באות לידי ביטוי ולכן כל סוגי האנשים נחוצים. שנית – אף על פי שייתכן כי נושאים שונים במועדים שונים יזכו לטיפול הטוב ביותר על ידי סוג מסוים של אדם, כל סוגי האנשים שווי ערך מיסודם. שלישית – אין סוג תפקיד אחד ויחיד המתאים בצורה הטובה ביותר להיות מנהיג.
טרם קריאת הספר מתבקש הקורא להיכנס לאתר אינטרנט ועל ידי שאלון קצר למצוא לאיזה מבין 12 התפקידים השונים המתוארים בשיטה הוא שייך.
המחשת השיטה והעברתה לקורא הספר מובאת על ידי משל של ניהול מלך על ממלכה בימי הביניים והקבלות ברורות וחדות בין הממלכה לחברה עסקית בימינו. הדרך המקורית בה מועבר הספר יוצר הזדהות אצל הקורא לאורך הקריאה.

תמצית הספר:
הספר "מי ינהל את הממלכה?" הינו משל על המלך הרולד החכם המושל על ממלכה בתקופת ימי הביניים השרויה בתוהו ובוהו. המלך יודע שממלכתו בצרות והוא יודע שזה לא בשל הסיבות שצוינו לעיתים קרובות בפי אזרחיו כגון חוסר משאבים, חוסר תמיכה ביוזמות חדשות או חוסר הכשרה. המלך מודע לכך שהבעיה האמיתית נעוצה ביחסי אנוש. יום אחד מופיע מכשף רב עוצמה בפתח הארמון ומבקש להעניק למלך משאלה אחת. המלך מבקש מהמכשף לתקן את המצב בממלכתו שבה שום דבר לא מתנהל כראוי ונתיניו אינם מרוצים. לצורך כך מפגיש אותו המכשף עם ליידי אליזבת שמתמחה ביחסי אנוש. ליידי אליזבת מציגה למלך את שיטת הממלכה הטוענת כי בכל ממלכה האנשים מתחלקים לארבע קבוצות עיקריות – החוקרים, המתחזקים, מציבי האתגרים והמסייעים. בתוך ארבע סוגים אלו ישנם גיוונים אינספור, אבל בסופו של דבר הם מתחלקים לתריסר סוגי אישיות בלבד. קל לזכור את תריסר הסוגים, הם מתחברים זה לזה, כמו שעות בשעון שמש. מתחזקים מתקבצים בשעה שלוש, חוקרים בשעה תשע, מציבי אתגרים בשעה שתיים עשרה ומסייעים בשעה שש. יש שלושה תפקידים לכל קבוצה, אחד לכל שעה בשעון. על מנת להכיר את כל תריסר סוגי האישיות יוצאים ליידי אליזבת, המלך הרולד והמכשף לסיור בממלכת השיטה שהינו המקום המושלם ללמוד ולהבין מהי שיטת הממלכה באמת ואיך היא פועלת. בממלכת השיטה אנשים חיים את התפקידים ושמות התפקידים מגדירים לא רק סוגי אישיות, אלא גם את מה שהם עושים בפועל. הסיור בממלכת השיטה נערך בארבע גילדות: גילדת המסייעים, גילדת מציבי האתגרים, גילדת המתחזקים וגילדת החוקרים, כאשר בכל גילדה מכיר המלך הרולד את שלושת סוגי האישיות תחת אותה הגילדה. בגילדה הראשונה פוגש המלך את המסייעים שהם אותם האנשים המשכינים הרמוניה ונוקטים עמדות המתבססות על רגשותיהם. בתוכם מתחלקים המסייעים לרועים שהינם האנשים הנחמדים ביותר בממלכה, לפייטנים החולמים שהינם הטיפוסים הכריזמטיים ביותר והאבירים הלבנים שהינם גיבורי הממלכה. בגילדה השנייה פוגש המלך את מציבי האתגרים שהם האסטרטגים השואפים לנתיב היעיל וההגיוני שיוביל אותם להגשמת מטרותיהם. מציבי האתגרים מתחלקים לסוחרים שהינם האנשים הדקדקניים ביותר, ראשי השרים שהינם היוזמים העיקריים והאבירים השחורים שהינם הלוחמים ואלו שמצטיינים בכושר השכנוע. בגילדה השלישית פוגש המלך את המתחזקים בעלי ההשקפה השמרנית והכבוד לשרשרת הפיקוד. בין המתחזקים נמצאים הרופאים שהינם אנשי המקצוע המסורים, המהנדסים בנאים שהינם הפרפקציוניסטים והמדענים העוסקים בחיפוש ידע אמיתי לשביעות רצונם. בגילדה האחרונה פוגש המלך את החוקרים שהם מנהיגים מלאי חזון ומונעים על ידי יצירתיות. בתוכם הם מתחלקים לשליטים הנדיבים – אנשי החזון של הממלכה, להגמונים- בעלי היכולת להרגיש בנוח משני צדדיו של ויכוח ובעלי כושר שכנוע והשפעה והמגלים שהינם אנשי הרעיונות שפועלים בסביבה עצמאית ומנותקת.
לאחר שמבין המלך את כל תריסר התפקידים ואיך כל אחד מהתפקידים תורם לאחר הוא מיישם את השיטה בממלכתו שלו ומתאים את המשימות על ידי שילוב נכון של נתיניו מכל קצוות הממלכה.
לבסוף מתואר סיפור הצלחה של ממלכה נוספת בלבד ממלכתו של הרולד שיישמה את שיטת הממלכה ומתוארות מהן הפעולות שנקטה הממלכה והביאו להצלחה זו.


יתרונותיו של הספר:
בקוראי את הספר זיהיתי שני יתרונות עיקריים:
• לפני תחילת קריאת הספר מתבקש הקורא לבקר באתר האינטרנט www.kingdomality.com ולעבור מבחן פשוט בין שמונה שאלות. מבחן זה מגלה את סוג האישיות של הקורא וקובע אילו מבין תריסר התפקידים היה הקורא ממלא בממלכה בימי הביניים. הידיעה לאיזו גילדה הקורא שייך ומהו התפקיד אותו הוא ממלא בממלכה מגבירה את תחושה ההזדהות ומוסיפה להנאה ולעניין בקריאת הספר.
• הספר מוצא שיטה מקורית ויוצאת דופן לתאר לקורא מי הוא, מי הם חברי הצוות איתם הוא עובד ואיזה תפקידים הוא עשוי למלא בצורה הטובה ביותר. בדרך מקורית זו הספר מבדיל את עצמו מהרבה ספרי ניהול אחרים. לאורך כל הספר, לאחר כל תיאור של סיטואציה או תכונה כלשהי בתקופת ימי הביניים, ישנו סיכום ביניים המבצע הקבלה לחברות עסקיות בימינו אנו. בדרך מעניינת זו הספר יוצר מצב בו הסיפור מסופר על תקופת עבר רחוקה אך בעצם משליך על חברות וארגונים כיום.

חסרונותיו של הספר:
החיסרון העיקרי אותו זיהיתי בספר הוא שהספר אינו כולל case studies לאורכו. כאשר ספרי ניהול מציגים case studies שונים הקשורים לסיפורי הצלחה שהתרחשו בעבר או מתרחשים בהווה הם יוצרים אמון אצל הקורא שכן הוא רואה הוכחות אמיתיות של הצלחה. בספר "מי ינהל את הממלכה?" הסיפור הוא דמיוני ולכן קוראים הגיוניים יותר שמחפשים עובדות שיוכיחו להם שאכן זו הדרך הנכונה להצלחה עלולים לאבד עניין כבר בתחילתו של הספר.

זווית אישית:
הספר אכן גרם לי להסתכל על סביבת העבודה בה אני נמצא ביום מזווית שונה וכאשר בוצעו הקבלות בין תקופת ימי הביניים לחברות כיום, מצאתי את עצמי מבצע את אותן ההקבלות לחברה בה אני עובד כיום.
היו חסרות לי דוגמאות אמיתיות מהחיים של חברות אשר יישמו את שיטה זו שיוכיחו לי שאכן זוהי הדרך להצלחה. כהצעה לשיפור, הייתי מציע להוסיף case study על חברה שלקחה את שרותי מחברי הספר ( שניים ממחברי הספר – ריצ'רד סילבאנו וסוזן סילבאנו הם יוצרי שיטת הממלכה ובעלי חברה שנקראת CMI – Career Management International – חברה אשר מעניקה שירותי השמה לתאגידים בכל רחבי העולם ).
לסיכום אפשר לומר כי נהניתי מהספר ואני חושב שהוא אכן תרם לי בדרכו המקורית. אני ממליץ לכל מי שאכן מתכוון לקרוא את הספר, לגשת לאתר האינטרנט www.kingdomality.com ולעבור את המבחן הקצר שיגלה את סוג אישיותו ובוודאי יוסיף לו עניין רב במהלך הקריאה.
©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ