תקציר הספר
כשישים שנה חלפו מאז שם אדולף היטלר קץ לחייו בברלין הבוערת, והמשטר והתנועה שהקים נהרסו כליל, אך דמותו הדמונית וסוד מפעלו הנורא מוסיפים להטריד את מנוחתו של האדם המודרני. הממדים האדירים של רוע ורשעות שנעשו בשמו ובפקודתו, אין להם תקדים בהיסטוריה האנושית. ספרו רחב היריעה של איאן קרשו מציע לקוראיו דרכים להבנה מעמיקה ויסודית של האדם ושל שרשרת האירועים הרי האסון, שאפשרו לאיש שוליים מוזר ותמהוני מאולמות השינה של המעונות לחסרי - בית בווינה של ערב מלחמת העולם הראשונה להעפיל אל הנהגתה של אחת המדינות המתוחכמות והמתקדמות ביותר באירופה. בכישרון נדיר וביכולת תיאור וניתוח שאין כמותם - כשהוא נשען על אוצר עשיר של מקורות ועדויות - משחזר איאן קרשו את העולם, שתחילה דחה את היטלר הצעיר והרחיקו, אך עד מהרה טיפח אותו וקידם אותו לדרגות של הנהגה: משורשיו הפרובינציאליים בקיסרות האוסטרו - הונגרית לווינה הסוערת של ערב המלחמה, מקלחת מלחמת העולם לעולם הפוליטי הסוער של בוואריה בשנות העשרים של המאה העשרים. האיש שמינה עצמו למושיעה ולגואלה של גרמניה המובסת ריכז אליו תמיכה ואהדה גוברות והולכות; איאן קרשו בוחן באורח מבריק ומשכנע, מדוע ולמה העריצו אותו גרמנים כה רבים, מדוע חשו חסרי אונים להתנגד לחזון הסוחף שלו. פעמים לא מעטות בשלבי עלייתו יכלו בני האליטות השונות בגרמניה לעכב את קידומו ולסלקו מן הדרך, אך בכל פעם שנקרתה ההזדמנות לידיהם, כשלו בהבנת הסכנות והאיומים הטמונים במפלצת שצמחה בקרבם. עד שאיחרו את המועד. היבריס, הכרך הראשון של הביוגרפיה, מסתיים בשנת 1936, כאשר גיסותיו של היטלר פלשו להבל הריין. משיצא אל הפועל המעשה רב הסיכונים והוכתר בהצלחה, יכול היטלר לסכם את דרכו ולהגיע למסקנה, כי עתה, כשכל העם הגרמני עושה את רצונו ומציית לפקודותיו, שוב לא יעמוד דבר בדרכו להגשמת חזון הבלהות שלו להשתלט על העולם. היטלר החל להאמין בפולחן הפיהרר, שהוא ואנשיו המסורים יצרו סביבו. סר איאן קרשו, בר - סמכא שאין כמותו בהיסטוריה הגרמנית המודרנית, כתב ביוגרפיה מופלאה ורבת עניין, שעולה בערכה ובהישגיה על כל הנסיונות הרבים של ביוגרפים קודמים להבין את סוד חייו של הפיהרר.


הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית

ספרייה עירונית כרמיאל

יש עותק פנוי [ הזמן הספר ]

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
שטיין ספרים // 02-6223808

ירושלים

כחדש 55 ₪ [קנה משומש]
<< ה א ס פ ן >> **** ספרים בכל נושא ושפה **** מתנה לחנוכה על כל קניה של ספרי ילדים ב-100 ש"ח [ ספר / דילגית / כדורגל / מטקת טניס שולחן ] ****

ירושלים haaspan@walla.com [[ לחיפוש ספרים ניתן להשאיר הודעה בת.ד באתר או במייל ]]

טוב 62 ₪ [קנה משומש]
איל

תל אביב 052-8383390

כחדש 60 ₪ [קנה משומש]
אינטלקט חנות ספרים 02-6243941

ירושלים

כחדש 54 ₪ [קנה משומש]
מרתף הספרים 048625719

חיפה 048625719

טוב 60 ₪ [קנה משומש]
הקוסמת

תל אביב

כחדש 50 ₪ [קנה משומש]
פיית הספרים

אבן יהודה

כחדש 38 ₪ [קנה משומש]
annabelle

lod

כחדש 40 ₪ [קנה משומש]
idan4

netanya

טוב 45 ₪ [קנה משומש]
סבסטיאן

רמת גן

כחדש 65 ₪ [קנה משומש]
rotem

kfar saba

טוב 50 ₪ [קנה משומש]
ניצה רוסאריו בן עמי

קרית ביאליק

חדש לגמרי 80 ₪ [קנה משומש]
אורי

כפר סבא

חדש לגמרי 70 ₪ [קנה משומש]
הנסיך הקטן

ת"א

בינוני 36 ₪ [קנה משומש]

עדן

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

9 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי את כל הביוגרפיה "היטלר" של איאן קרשו על 2 חלקיה.
החלק הראשון ("היבריס") הוא ממש מופת, מלאכת מחשבת אדירה של כתיבה ותיעוד היסטורי מרתק, שמלבד הידיעות המעניינות המוצגות בו, קרשו גם מיטב לעמוד על דמותו של היטלר מזויות מרתקות, ומראה כיצד התעצבה אישיותו ותפיסת עולמו, אותה תפיסת עולם שעתיד היה היטלר להחזיק בה עד יום מותו.
מסטר יודה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי עד כה רק את חלק א' אך אני ממליץ בכל ליבי, קריא מובן, זורם. פשוט כך צריך לכתוב ביוגרפיה מודרנית
ינון חבר

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כולל אמנם תיאורים ארכניים על פרטים לא נחוצים במיוחד, אבל משקף עומק מחקר, שפה עשירה ומומחיות גדולה של הכותב. ניתן להבין ממנו מצוין את דרך התפתחותו של היטלר בשלבי החיים והקריירה המוקדמים שלו, וכיצד התאפשרה התקדמותו ועליית קרנה של מפלגתו עד לכניסתם לשלטון.


מי קרא את הספר (42 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים


ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים


ללא דירוג ללא דירוג

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ