מנהיגות - ראש עיריית ניו-יורק לשעבר רודולף ג'וליאני - כריכה קשה # / רודולף ג'וליאני

מנהיגות

ראש עיריית ניו-יורק לשעבר רודולף ג'וליאני

רודולף ג'וליאני & קן קרסון

Leadership

כריכה קשה
יצא לאור ע"י הוצאת מטר/משרד הביטחון, בשנת 2005, מכיל 310 עמודים, תירגום: ברוך קורות. עסקים וכלכלה » ספרי ניהול וארגוןספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.091
82% בנים
9 בנים   2 בנות
גיל ממוצע:40
6157 התעניינו בספר


תקציר הספר
רודי ג'וליאני, ראש עיריית ניו-יורק לשעבר, התגלה במלוא שיעור קומתו ובמלוא סמכותו בעיצומו של התוהו ובוהו שאיים להשתלט על ניו-יורק אחרי התקפת הטרור על מרכז הסחר העולמי ב- 11 בספטמבר 2001. התנהגותו בתקופה קשה כל כך, סמוך לסיום תקופת כהונתו השנייה כראש-העיר, הועלתה על נס ברחבי העולם כמנהיגות בהתגלמותה.

ג'וליאני, שעם כניסתו לתפקידו ירש עיר שורצת פשיעה, היה אחד מראשי-העיר המוצלחים ביותר של ניו-יורק בכל הדורות. הוא גייס את כל ניסיונו, את תכונותיו הייחודיות, את הכריזמה שלו, את אמות-המידה הבלתי מתפשרות שלו לגבי מצוינות ואת נאמנותו הבלתי מסויגת לאנשיו, והצליח להתמודד עם האתגרים שניצבו לפניו.

כל הישג מוצלח - שהבולט ביותר ביניהם היה הפיכת העיר למקום בטוח יותר לתושביה - חיזק את אמונתו של רודי בעקרונות המתאימים לכל מנהיג, בין שהוא עומד בראש מטרופולין, תשלובת ענק בינלאומית או קבוצת ספורט - יהיו אשר יהיו גודלם או טיבם.

בספר מרתק זה מתאר ג'וליאני את עקרונות המנהיגות שבהם הוא מאמין, כשהם זרועים סיפורים אישיים: כיצד למד בשיעורי האגרוף כמה חשוב לשמור על קור רוח כשתוקפים אותו ולעולם לא להיכנע לבריונים; כיצד הניעה אותו אהבת הקריאה ללמוד בכוחות עצמו, כדי שלא ייאלץ לסמוך על אחרים, וכיצד יכולתו לקבל את ההחלטות הנכונות בזמן הנכון, על בסיס המידע הנכון, באה לידי ביטוי גם בעבודתו וגם במאבקו בסרטן הערמונית.

מנהיגות, בעיניו של ג'וליאני, היא רחוב דו-סטרי. זוהי אמנם זכות יתר, אבל היא מטילה גם אחריות כבדה - החל מעיצוב מבנה ארגוני התואם את מטרות הארגון, דרך גיוס צוות מצליח וכלה בסיכונים הנחוצים ברגעים בלתי צפויים.

מנהיג, מסביר ג'וליאני, חייב לגבש לעצמו עיקרי אמונה מוצקים, לזהות אותם ולפעול על-פיהם, ותמיד יהיה אחראי לתוצאות. וכך, נאמן לעקרונותיו, בהפגנת מנהיגות מעשית ופעילה, התעלם ג'וליאני מיועצי משרד-החוץ האמריקני ובא לישראל בדצמבר 2001, לביקור של הפגנת סולידריות.


הקורא עיר הקורא מתי
יוני גילת לפני 3 שנים ו-11 חודשים מענה
רינת לובלינר רעננה לפני שנה ו-1 חודשים מענה
גדעון חזן קיבוץ מרחביה לפני 7 חודשים מענה

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית

ספרייה עירונית כרמיאל

יש עותק פנוי [ הזמן הספר ]

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
קרון ספרים 04-9533461

קרית טבעון

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
גולדמונד ספרים (04-8622472)

חיפה

כחדש 25 ₪ [קנה משומש]
נינה

תל אביב

חדש לגמרי 50 ₪ [קנה משומש]
מרתף הספרים 048625719

חיפה 048625719

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
<< ה א ס פ ן >> **** SALE אלפי ספרים בהנחה מיוחדת **** ספרים בכל נושא ושפה **** ... וגם ספר מתנה על כל קניה של ספרים ב-100 ש"ח !!!

ירושלים haaspan@walla.com [[ לחיפוש ספרים ניתן להשאיר הודעה בת.ד באתר או במייל ]]

חדש לגמרי 55 ₪ [קנה משומש]
ח פ צ י ב ה רחובות 08-9468441

רחובות

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
יהודית: 052-4230162

מרכז

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
הגרי

קיבוץ גשר 15157

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
shmuel

אשדוד

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
ספרי נס ציונה-0527040132 כולל משלוח.

נס ציונה

חדש לגמרי 50 ₪ [קנה משומש]
דייב 0509500061 משלוחים לכל הארץ

חיפה משלוחים לארץ ולחו

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
פרמן

גבעת שפירא 052-5561055 / המחיר כולל משלוח.

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
חיים - 0545-212085

תל-אביב - ראשון לציון - לוד

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
קרן

חולון / הוד השרון

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
זנבזיף

רמת-גן

חדש לגמרי 22 ₪ [קנה משומש]
הלל -0548178068

יבנה

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
שירם

תל אביב

חדש לגמרי 26 ₪ [קנה משומש]
אינטלקט 2 - 02-6243941 חנות ספרים -

אינטלקט 2 חנות ספרים

חדש לגמרי 35 ₪ [קנה משומש]
מ-פיש

רעננה

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
גידי - ספרים ברשת

חיפה

טוב 40 ₪ [קנה משומש]
הספרנית ♥♥♥

משלוחים לכל הארץ ♥

חדש לגמרי 33 ₪ [קנה משומש]
חיהלה

תל אביב

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
גדי

רמת גן

חדש לגמרי 50 ₪ [קנה משומש]
מוש

פתח תקווה

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
סיונה

רמת השרון

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
mushkina

חיפה / תל אביב

כחדש 25 ₪ [קנה משומש]
בתרי זוזי - 072-2128068

רחובות

טוב 35 ₪ [קנה משומש]
חיליק

שוהם

כחדש 70 ₪ [קנה משומש]
יוסי - נא להתקשר 052-8395692 לא עונה להודעות באתר

רמת גן

כחדש 25 ₪ [קנה משומש]
*

תל אביב

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]

סבטלנה כהן

ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
לפני כחצי שנה השתתפתי בקורס במדעי המדינה.
אחת ההרצאות היתה על מישנתו של ג'וליאני.
מייד לאחר ההרצאה רצתי לספרייה להביא את הספר.
לאחר הקריאה בספר אוכל לומר שהרגשתי שקונה פרה שלמה
בשביל כוס חלב.
על מנת להגיע לרעיון, המלצה ודרך פעולה נאלצתי לקרא
ולקרא ולעתים כבר שכחתי מרוב הסביב מהו העיקר.
לכן מבלי להמעיט באישיותו המיוחדת, יכולותיו, כישוריו וכו' אומר שזה שמנהיג גדול כתב ספר לא הופך את הספר לאיזו מציאה.
doritpa 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כהונתו של רודולף ג'וליאני כראש עיריית ניו- יורק, תיזכר לעד ככהונה סוערת, כאשר בחזיתה התמודדותו עם אירועי ה- 11 בספטמבר, מתקפת הטרור על בניני הסחר העולמי. ספרו של ג'וליאני בנושא מנהיגות בוחן את ההצלחה שמאחורי הקלעים. ב"מנהיגות" משתף ג'וליאני את הקורא בכל עיקרי אמונתו והשקפתו על מונח "המנהיגות" והמשמעויות הנגזרות מתוקף היותך "מנהיג": כיצד על המנהיג לקחת על עצמו את האחריות בכל משימה שהיא, איך לגבש אמונות מוצקות ולשדר אותן לציבור, על מחויבות המנהיג בהגדרת מטרות ושילוב התפקוד בחיים ציבוריים לצד הפרטיים .
החלק הראשון של הספר נפתח בעדותו האישית מה-11 בספטמבר 2001: "לבי יוצא אל כולכם", אומר ג'וליאני לתושבי העיר ניו-יורק זמן קצר לאחר מתקפת הטרור במרכז הסחר העולמי, "מעולם לא ראיתי דבר כזה. הייתי שם זמן קצר אחרי שזה קרה וראיתי אנשים קופצים ממרכז הסחר העולמי... התוצאה הסופית תהיה שמספר מזעזע של אנשים יאבדו את חייהם. אינני חושב שאנחנו כבר יודעים, אבל כרגע אנחנו מוכרחים להתמקד בהצלת אנשים רבים ככל האפשר". ("מנהיגות" , רודולף ג'וליאני, 2006)
ג'וליאני, התגלה במלוא שיעור קומתו ובמלוא סמכותו בעיצומו של התוהו ובוהו שאיים להשתלט על ניו-יורק לאחר התקפת הטרור על מרכז הסחר העולמי ב -11 בספטמבר 2001. התנהגותו בתקופה קשה כל- כך, הועלתה על נס ברחבי העולם כמנהיגות בהתגלמותה. ג'וליאני, היה לאחד מראשי - העיר המוצלחים ביותר של ניו- יורק בכל הדורות. הוא גייס למשימת חייו את כל ניסיונו, את תמצית תכונותיו הייחודיות, את הכריזמה, אמות - המידה הבלתי מתפשרות לגבי מצוינות ואת נאמנותו הבלתי מסויגת לאנשיו, עם מכלול תכונות זה הצליח להתמודד עם האתגרים שניצבו לפניו. בספר זה מתאר ג'וליאני את עקרונות המנהיגות שבהם הוא מאמין, תוך שזירת סיפורים אישיים . מנהיגות, בעיניו של ג'וליאני, היא רחוב דו - סטרי. זוהי אמנם זכות - יתר, אבל יש בה גם אחריות כבדה - החל מעיצוב מבנה ארגוני התואם את מטרות הארגון, דרך גיוס צוות מצליח וכלה בסיכונים הנחוצים ברגעים בלתי-צפויים. (http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=39585)
הספר מציג את ליבת גישתו של ג'וליאני לנושא הניהול, רבות ניתן ללמוד מעיקר גישתו של ג'וליאני לתפקיד " המנהיג" מהצגת עמדתו הנחרצת על קיום ישיבות בוקר עם הצוות מידי יום ללא יוצא מן הכלל, וזאת על מנת לגבש החלטות, ליצור הגמוניה בצוות, קשרי עבודה טובים, קבלת ושיתוף מידע בין חברי הצוות. מתוך אידיאולוגיה שכאשר ידעו אנשי הצוות כי בכל בוקר רואה ו"בוחן" אותם הבוס, הדברים יכנסו למסלול אשר יובילם לדרך הנכונה של הנעה עצמית.
ג'וליאני לא חרג ממנהג זה גם עם התרחשות אסון התאומים, מה שהיווה אבן דרך להתנהלות התקינה של צמרת בעלי התפקידים בעירייה והתמודדותם הקשה עם האסון הנורא.
תפיסת היסוד המרכזית במנהיגות עפ"י ג'וליאני היא כי מנהיגות הינו ידע נרכש הניתן לפיתוח. הוא גורס שאין תחליף לניסיון אישי, בעיקר במצב של ניהול משברים, בזמן שלא ניתן לפתח תוכניות ורעיונות חדשים.( http://cafe.themarker.com/view.php?t=96640)
בספר מציג ג'וליאני את הקווים המנחים למנהיגות, כאשר לעניות דעתי החשובים שבהם הם:
1. חשיבות צוות העובדים הקרוב- על מנהיג לאתר את חולשותיו ולהביא שחקני חיזוק בעלי כישורים משלימים. כך בונים צוות מצליח של אנשים התומכים זה בזה
2. הליך קבלת החלטות- לדעת מתי להחליט. עדיף לדחות את קבלת ההחלטה הסופית לנקודת הזמן המכרעת. ככל שמתבשלים יותר זמן בסוגיה, כך ההחלטה שמקבלים הרבה יותר מושכלת. חשוב לקחת בחשבון את דעתם של כל הגורמים המעורבים. וברגע קבלת ההחלטה יש להיצמד אליה. חשוב מאוד להקפיד שמאבקי הכוח בתוך הארגון יישארו פנימיים, ולהציג חזית אחידה כלפי חוץ.
3. "היה נאמן לעצמך", המנהיג נבחר היות ואנשים סומכים על שיקול דעתו, אופיו, האינטליגנציה שלו, ולא על כישוריו בקריאת סקרי דעת קהל. מנהיג איננו חייב להתפשר על עקרונותיו. עליו לתת דוגמא אישית, כך שאנשים יוכלו ללכת בעקבותיו.
4. לקחת אחריות- מנהיג חייב לקחת אחריות על כל מה שמתרחש בתחום סמכותו. כשמתרחש אסון עליו לבחון אם ניתן היה למנוע את ההתפתחויות, ולתכנן מהלכים שימנעו אסונות זהים בעתיד.
עיקר הספר עומד בסימן השילוב בין שבריריות החיים בצל מנהיגות, כאשר על אופי מנהיגותו של ג'וליאני ניתן אף ללמוד מהדברים הבאים: "הספר מוקדש לכל האנשים המתוארים מעל גבי עמודים אלה, שלמדתי עליהם ולמדתי מהם, ושמהם שאבתי את הכוח להנהיג". אולי ממשפט זה בכלל מתחילה דרכו של מנהיג. ג'וליאני נתפס היום כאחד מהמנהיגים ומנהלי המשברים המובילים בעידן המודרני. נהוג לומר כי שיעור קומתו של אדם נמדד ברגעיו הקשים, ברגעים הבלתי צפויים בהם עליו להתעלות על עצמו ולהפגין את מנהיגותו לעיני כל. רודולף ג'וליאני, ראש עיריית ניו- יורק לשעבר, הוא אחד האנשים בעלי הקומה אשר מבטאים את מנהיגותם בהצלחתם האישית והצלחת סביבתם
עבור כל אחד מאיתנו, הנמצא בראשית דרכו המקצועית, ספר זה מהווה אבן דרך ל"מנהיגות מהי?", ג'וליאני מציג כאן פלטפורמה מכובדת של כלי עזר למנהל, מבחין בין העיקר לתפל ומעניק שיעור בחינם עבור המנהל העתידי שחפץ ביכולות הנהגה. היות ודרכו של מהנדס תעשיה וניהול מובילה לרבות לפקידי מפתח ניהוליים, יש לספר זה השפעה על הפרספקטיבה לכל המנהלים העתידיים לבוא, תוך שילוב סיפורים אישיים ולקחים של המחבר מהווייתו כמנהיג .
ביבי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מומלץ בחום, מסביר תהליכים שהוביל ג'וליאני בעיריית ניו - יורק טרם ואחרי אסון התאומים. מעביר את מסר עוצמת המנהיג ויכולותיו.
אבי אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
רודולף ג'וליאני,ראש עיריית ניו יורק לשעבר(1/1994-12/2001) היה אחד מראשי העיר המוצלחים של העיר ניו יורק בכל הזמנים.
ג'וליאני מפרט בספר זה את יסודות המנהיגות ואת הערכים שבהם הוא מאמין וחולק עם הקוראים את סיפוריו האשיים בהתמודדות עם עיר שורצת פשיעה,התקפת הטרור על מרכז הסחר העולמי,מאבקו בסרטן הערמונית ועוד נושאים רבים ומעניינים מאוד.....
ספר מעולה.

פרק שני...נראה מעניין ותורם.
התחיל לקרוא לפני שנה ו-8 חודשים


התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-3 חודשים


רודולף ג'וליאני (סופר על המוקד)
רודי ג'וליאני, ראש עיריית ניו-יורק לשעבר, התגלה במלוא שיעור קומתו ובמלוא סמכותו בעיצומו של התוהו ובוהו שאיים להשתלט על ניו-יורק אחרי התקפת הטרור על מרכז הסחר העולמי ב- 11 בספטמבר 2001. התנהגותו בתקופה קשה כל כך, סמוך לסיום תקופת כהונתו השנייה כראש-העיר, הועלתה על נס ברחבי העולם כמ... המשך לקרוא

מי קרא את הספר (11 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים


ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים


ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ