מפקד הרפאים / וירג'יניה קואלס

מפקד הרפאים

וירג'יניה קואלס

יצא לאור ע"י הוצאת משרד הביטחון, בשנת 2002, מכיל 351 עמודים, תירגום: יעקב גולדמן. ספרות » סיפורי חייםספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.778
100% בנים
9 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:37
7242 התעניינו בספר

תקציר הספר
"המעז זוכה" - זו הסיסמה שטבע הקולונל דוד סטירלינג, מי שהגה את רעיון הקמתו של "שירות האויר המיוחד" - כוח קומנדו נועז, שפעל מאחורי קווי הגרמנים בצפון - אפריקה. קומץ של אנשים מובחרים, שנקטו בדרכי - פעולה יוצאות - דופן, הצליח להסב לגרמנים נזקים עצומים - להשמיד מאות מטוסים, לפוצץ מצבורי - תחמושת ומפקדות, ולזרוע בהלה לאורך כל דרכי - התחבורה אל החזית וממנה. עלילותיה של יחידת "שירות האויר המיוחד" הן פרק מרתק בהיסטוריה של מבצעי הכוחות המיוחדים. הספר "מפקד הרפאים" מגולל את סיפורו של דוד סטירלינג - אדם שהציג אמות מידה חדשות למקוריות בתכנון מבצעים מיוחדים ולתעוזה בביצועם. יחידות "שירות אויר מיוחד", שנבנו על - פי הדגם שעיצב סטירלינג, מצויות גם היום בכמה צבאות במערב.


הקורא עיר הקורא מתי
רביניאן רעננה לפני 5 שנים מענה
אסף אבן יהודה לפני 4 שנים ו-8 חודשים מענה
Yossi58 מכמורת לפני 4 שנים ו-8 חודשים מענה
אלכס ירושלים לפני 4 שנים ו-6 חודשים מענה
joker ת לפני 4 שנים ו-3 חודשים מענה
דונקפון נס ציונה לפני 4 שנים ו-1 חודשים מענה
חייל של דוד המלך חוות גלעד לפני 3 שנים ו-8 חודשים מענה
אקרמן הקטן ירושלים לפני 3 שנים ו-11 חודשים מענה
אבאמאיה Agoura Hills לפני 3 שנים ו-11 חודשים מענה
גיל בן שמעון תל אביב לפני 3 שנים ו-7 חודשים מענה
רונן דולב כרמיאל לפני שנתיים ו-8 חודשים מענה
taimors חולון לפני 3 שנים ו-1 חודשים מענה
עידו פתח תקוה לפני שנתיים ו-11 חודשים מענה
shanysam אשקלון לפני שנתיים ו-11 חודשים מענה
ndr מודיעין לפני שנתיים ו-10 חודשים מענה
odedsol2 ירושלים לפני שנתיים ו-6 חודשים מענה
טיטו מי עמי לפני שנתיים ו-6 חודשים מענה
שמיל יהוד לפני שנתיים ו-5 חודשים מענה
חושחש הרצליה לפני שנה ו-6 חודשים מענה
יריב ברבינג הוד השרון לפני 5 חודשים מענה
המחסן של שטיין II ירושלים לפני חודשיים מענה

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית

ספרייה עירונית כרמיאל

יש עותק פנוי [ הזמן הספר ]

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
גולדמונד ספרים (04-8622472)

חיפה

טוב 50 ₪ [קנה משומש]
הגלריה לספרות

ירושלים

טוב 65 ₪ [קנה משומש]
המחסן של שטיין II

ירושלים

כחדש 55 ₪ [קנה משומש]
zeno כולל משלוח zenobooks@yahoo.com

עין הוד

טוב 85 ₪ [קנה משומש]
מרתף הספרים 048625719

חיפה 048625719

חדש לגמרי 80 ₪ [קנה משומש]
יהודית: 052-4230162

מרכז

חדש לגמרי 80 ₪ [קנה משומש]
המחסן של שטיין II

ירושלים

טוב 55 ₪ [קנה משומש]
מוטי

אור יהודה

חדש לגמרי 60 ₪ [קנה משומש]
יעל

ראשל"צ

טוב 60 ₪ [קנה משומש]
נאש

מושב בן עמי

טוב 90 ₪ [קנה משומש]

tuvia

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מפקד הרפאים הוא דיוויד סטרלינג, קצין בריטי מדרג נמוך משהו כמו רב סרן, שהסתובב במפקדה
הבריטית בקהיר ודרש לעמוד בראש יחידה למבצעים מיוחדים מאחורי קווי האוייב. הבעיה העיקרית
שבה ניתקל שהיחידות המיוחדות עד אז פשוט לא זכו להצלחה מרשימה, ואף חוו כמה כישלונות
מזעזעים( אפילו פעולת כ״ד יורדי הסירה שהיו אמורים לפוצץ את בתי הזיקוק בטריפולי בצפון לבנון
ניכשלה כישלון חרוץ).לאחר מאמצים וריצות מאלוף לאלוף הצליח סטרלינג להשיג הסכמה להקמת יחידה מיוחדת. הוא החל לחפש אנשים כדי לצוות את היחידה ומינה סגל מפקדים, והחל באימונים מפרכים במדבר המערבי.
כשהכח היה מוכן לפעולה הוא קיבל פקודה לצאת ולהשמיד כמה שיותר ממטוסי האויב.
הספר מספר את סיפור היחידה , אנשיה מפקדיה ואת סיפורו של מפקדה הראשי דיוויד סטרלינג.
ספר מרתק.
גל פרל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר "מפקד הרפאים" וירג'יניה קואלס מתאר את פשיטות המדבר של דיוויד סטירלינג והשירות האווירי המיוחד (ש.א.מ) במלחמת העולם השנייה. סטירלינג, קצין סקוטי בגדוד קומנדו בריטי חשב ארוכות על סוגיית הפעלת כוחות מיוחדים במלחמה, עת היה מרותק למיטת חוליו (בשל תאונת צניחה) בשנ 1941. המסמך שחיבר הוביל להקמת פלגה ל' בפיקודו שלימים הפכה לרגימנט הש.א.מ ולימים ליחידת ה-S.A.S (אולי יחידת הכוחות המיוחדים הטובה והמקצועית, וללא ספק החלוצה בתחומה) בעולם. ספר מעניין מאוד. אני קראתי בו לראשונה כנער בתיכון ונהניתי ממנו מאוד. הספר גרם לי לחשוב הרבה על המדבר, על הטיולים בו (וגם על הלחימה) ועל דרכי הגישה והתנועה בו. הבריטים תמיד תפסו את המדבר כרומנטי. מי שהתחיל את זה אצלם היה ת"א לורנס המכונה "לורנס איש ערב". לורנס היה מזרחן ארכיאולוג ורומנטיקן חולמני. כל זה נגמר עם פרוץ המלחמה הגדולה ב1914. לורנס התגייס למודיעין הצבאי ונשלח ליצור קשר עם השבטים הבדווים בחצי האי ערב. לורנס השיג במלחמת המדבר שלו הישגים מרשימים מאוד. עד היום במלחמתם בעיראק ובאפגניסטן, שואבים מפקדי הכוחות המיוחדים הבריטיים והאמריקניים כאחד השראה מספרו האוטוביוגרפי (חתיכת כרך עב כרס בן כשש מאות עמודים. כתוב טוב ומעניין מאוד). הוא הוביל צבא של פרשים וגמלים באלפיו כנגד צבא תורכי ממוכן מצויד ומאורגן. לא שונה במיוחד מהמלך שביצעו האמריקנים באפגניסטן, עת סיפחו צוותי כוחות מיוחדים לברית הצפונית (החבר'ה האלה חיים על גמלים וסוסים) כנגד הטליבאן. "מה משך אותך, אישית, למדבר?" שאלו פעם את לורנס. "הוא נקי," השיב.

הערת אגב, מי שקרא בזמנו את הספר היה אברהם ארנן, מייסדה של סיירת מטכ"ל, שהושפע ממנו מאוד. סיסמתו של סטירלינג- "המעז מנצח," גויירה והפכה לזו של "היחידה" (היא סיירת מטכ"ל). הניווטים, הפעולות בכוחות קטנים לפשיטה והשגת מודיעין, וגם את היכולות המיוחדות דוגמת צניחה ונהיגת שטח מבצעית, ההסתמכות על מקוריות והפתעה. כולם יחד מגיעים היישר ממסורת יחידה 101 והצנחנים של אריק שרון, אבל גם מעלילות דיוויד סטירלינג והש.א.מ (שאחד מפקודיו וחבריו לנשק של סטירלינג, קארל כהנא, היה לימים מפקד בצנחנים בצה"ל ותרם מנסיונו הנרחב להקמת החטיבה). כל אלו הם יכולות וכלים שהם לחם חוק של כל יחידת חי"ר שמחשיבה את עצמה היום בצה"ל ובוודאי יחידות מיוחדות. את הספר אהבו גם אהוד ברק ועוזי דיין (שהיו למפקדיה בהמשך) וגם יוני נתניהו ז"ל (עליו סופר כי הכיר את עלילותיו של סטירלינג בעל- פה). עוד אדם שהושפע מסטירלינג היה דני וולף-רהב ז"ל מפקד סיירת שקד. להלן קטע קצר מהספר על סטירלינג. רק בכדי לתת טעימה מהאיש ופועלו (את הספר אגב, קיבלתי פעם במתנה כשהייתי בצנחנים), קטע שמספר על פשיטה על שדה התעופה בבנגזי (שבלוב) עליה פיקד סטירלינג. בטרם קוראים את הקטע כדאי לתת את הדעת לעובדה הבאה: ההצבא הבריטי ישב בקהיר, ואילו רומל והגרמנים בלוב ובתווך המדבר המערבי רחב הידיים. כאשר פשטו לוחמיו של סטירלינג והוא בראשם על עורף האויב הגרמני , הם היו עמוק מאוד בתוך הקווים הגרמנים:

ערב בילויים
"דָוִד, פאדי ולויטננט זירנהלד הוליכו שלושה פטרולים אל הג'בל. באותו לילה בו ניסה ג'ורדן לבצע את פשיטתו, תקפו הם את שלושת השדות העיקריים של בנגזי. חבורתו של דוד מנתה מלבדו את שני הרב"טים קופר וסיקינגס. בתחילה התכוון, דוד, פשוט לנסוע לבנגזי במכונית- המטה או 'מכונית- הבזק' שלו, אבל זו הוצאה מכלל שימוש על-ידי מוקש- תרמוס בעת המסע מסיוָה, ועל כן החליט לבצע את הפעולה ברגל. שלושת האנשים צעדו צעדו עד לפאת המתלול ובילו יום אחד בתצפית על שדה התעופה- שמתחתם. הם לא היו יותר מקילומטר- ומחצה ממנו, ויכלו אף לשמוע את זמזום מכונות ההרצה- והבדיקה. בֶּניָנה, זאת ידעו, שימשה לגרמנים כבסיס- הבדק ראשי. בה היו מרכיבים את בגופי- מטוסים מנועים חדשים, וטייסים ערכו טיסות מבחן במלאכה המוגמרת. בקצהו האחד של השד ניצבו מספר מוסכים גדולים ובתי- מלאכה. הללו היו הפעם יעדיו של דוד. היה זה יום יוני חם עד להחריד ושנים מן האנשים היו ישנים שנת- ביעותים כשזבובים רוחשים על פניהם, בעוד השלישי ניצב על המשמר. במשך שעות אחר- הצהרים הוטסו שלושה או ארבעה מן המטוסים, נבחנו בתמרונים שונים והוחזרו לשדה. במרחק הבהיקו בניניה הלבנים של בנגזי באור השמש, ומעבר לה השתרע הים התיכון כצעיף תכלת נפלא. במישורי השדות שלמטה עבדו קבוצות נשים ערביות לבושות בגדי- צבעונין. לאורך הדרך עברו בלי- הרף נערים לבושי- בלויים וחמורים עמוסים לעייפה ולעתים בדוִי עם עדרו. משהחשיך ירדו השלושה מיד במורד התלול, בלכתם במשעול לאורך המישור עד הגיעם לשדה- התעופה. לא היתה סביבו גדר תיל, והזקיפים נמצאו כנראה בעברו הרחוק של השדה, ליד המוסכים. אולם אך דרכו על אדמת שדה התעופה, שמעו מעל לראשם רעש מטוסים. דוד תהה האם הם יורדים כדי לנחות; לא יתכן, חשב שיהיו אלה מטוסי 'חיל- האָוִיר- המלכותי', שכן מפקדת המזרח- התיכון ידעה כי פשיטות ש.א.מ נערכות אותו לילה, והם הבטיחו לאסוף כנפיהם מעל אותו איזור. בעוד מחשבה זו חולפת במוחו נזדעזעה הקרקע מרעש של פצצות מתרסקות. 'מה לעזאזל הם עושים?' התרגז דוד. 'השירות האדיב הרגיל של המפקדה', ציין קופר בלעג מר תוך ההמולה האיומה. הפצצות נפלו במרחק רב ממטרתן והמטוסים טסו עתה לדרכם. 'לא הייתי מכנה זאת קליעה טובה', אמר סיקינגס, 'אבל מספיק בהחלט בכדי להעיר את כל השומרים.' בשדה חנו שני מטוסים בלבד. הם הצמידו להם את הפצצות עם מרעומי שעה- אחת, כי חישבו שיספיקו בזמן זה להשלים את מלאכתם. הם התגנבו אל השורה הארוכה של המוסכים ובתי- המלאכה, התקרבו בזהירות ונעצרו למשמע צעדים. זקיפים סיירו את המקום. לימינם ביצבץ אור עמום מתוך אחד המסוכים, ולא הרחק ממנו הצביע אור קלוש על מבנה שיתכן והוא חדר- המשמר.

כאשר עברו הזקיפים סימן דוד בידו לשני האחרים ללוותו כשהוא מתקדם אל המוסך החשוך שמשמאל. דוד, אשר היה מסוגל לצעוד בחשכה בשקט, ממש כחתול, לא שבע נחת מסיקינגס. 'זכיתי להרצאה נוראה מפי המיור על התגנבות ציידים אל צבאים,' כתב, 'תנועותי לא היו כנראה שקטות מדי.' הם הגיעו למוסך ודוד חיפש בחשכה את הבריח של דלתות- ההזזה הענקיות. הוא מצאו ופתחן בדיוק במידה הדרושה להם על- מנת לחמוק פנימה. רעש הגלילים נדמה להם כמהדהד על פני כל השדה, אבל נראה כי איש מן הזקיפים לא קלט אותו. המוסך היה גדוש מכונות ומכשירים. העלטה בפנים היתה כה מושלמת עד כי קשה היה לנוע בתוך ערבובית הציוד מבלי להיכשל וליפול. סיקינגס שמר ליד דלת, ולפתע לחש לשני האחרים 'לקפוא' תחתם. הזקיפים עברו ליד המוסך. דוד וקופר ניצבו במקומם עד שקול הצעדים שקע וגווע במרחק. לאחר שהניחו במוסך זה פצצות ביד נדיבה, שמו פניהם למוסך הקרוב. היה זה אותו המוסך שבו דלק האור, ודלתו היתה כבר פתוחה חלקית. בפינתו הרחוקה הבהיקה מנורת- עבודה וארבעה אנשים היו גחונים מעל מכונה כלשהי. לא הרחק מהם ניצב מטוס 'יו- 52' מפורק למחצה. דוד הורה לקופר ולסיקינגס להישאר ליד הדלת ולצפות סביב, בעוד הוא יתקדם בזחילה ויניח פצצה על- גבי המטוס. הוא נצמד אל הקיר המטיל צל. כאשר הגיע למטוס נמצא במרחק חמישה מטרים בלבד מן המקום בו ישבו הגרמנים. הוא הצמיד את חומר- הנפץ והתבונן סביבו בבקשו מטרות נוספות. בדרכו עבר על פני שתי מכונות מורכבות. עתה שב לאלו והניח בהן את פצצותיו. דוד חזר והצטרף לקופר וסיקינגס והשלושה פנו למוסך השלישי והאחרון. שוב הזיזו את דלת הענק ונדחקו מבעד לסדק.

שני מטוסי 'יו- 52'- הפעם שלמים לחלוטין- ניצבו במרכז המוסך. לאורך הקירות שמשני העברים נערמו שורות ארגזי- עץ גדולים. בבדיקה קרובה ראה דוד כי הארגזים מכילים מנועי- מטוסים. היו שם בין שלושים לארבעים ארגזים כאלה. סיקינגס נשלח לשמור ליד הדלת ואילו הוא וקופר הניחו פצצות במטוסים ופנו אחרי- כן לשורות הארגזים הארוכות. הם עמלו קש במשך עשרים הדקות הבאות ובדיוק השלימו את משימתם כאשר לחש להם סיקינגס כי המשמר קרב ובא. הם יכלו לשמוע בבירור את רקיעתן הכבדה של רגלים קרבות. איש מהם לא חפץ להישאר בתוך המוסך, שכן דוד החל משתמש במרעומי מחצית- השעה. הם חמקו החוצה והסתתרו מאחורי ערמה נוספת של ארגזי- מנועים אשר ניצבה בפתח הבניינים. המשמר הוחלף עתה. חמישה- עשר או עשרים האנשים אשר הוחלפו צעדו ועברו על פניהם ונכנסו לחדר- המשמר אשר נמצא במרחק כעשרים מטר משם. סיקינגס אך הגיח ממחבואם שמאחורי הארגזים כאשר שמע את קול צעדיו של זקיף מתקרב מן העבר האחר. הוא נסוג מיד ודוד כמעט ונחבט בו. 'בקול מרעיש כרעם (או שכך רק נדמה היה לי),' כתב סיקינגס, 'שאל המפקד: איפוא לעזאזל אתה נמצא? רכשתי בחזרה את סרטי הרב"ט שלי כאשר הראיתי לו את הזקיף. הוא הסתתר עד שהגרמני הסתלק, ואחרי- כן עברנו במהירות לאורך ששת הארגזים כשאנו מניחים פצצה על כל אחד מהם. בקצה שורת הארגזים העפתי מבט אחורה. הזקיף השני כמעט דרך עלינו. לחשתי למפקד ולקופר לקפוא בעוד אני 'מכסה' בנשקי את הזקיף. אבל המפקד לא שמע אותי. למזלנו נתקל הזקיף בקופסה והקים רעש אשר לשמעו צנח המפקד ארצה. משום- מה לא השגיח בנו הגרמני. הוא פנה אחורה והסתלק. לאחר זאת זחלנו אל חדר- המשמר. ג'והני ואני חיפינו בעוד המפקד פותח בחזקה את הדלת שולף את הנצרה מתוך רימון- יד ומטילו פנימה. אותם עשרים גרמנים אשר זה אתה ירדו ממשמרתם נמצאו בתוך החדר. קצינם ישב ליד שולחן, כשהוא עורך כנראה, את הדו"ח שלו. 'תפוס!' קרא המפקד. ההגרמני אמנם תפס את העניין ובקול רווי- אימה זעק: 'לא, לא'.

'כן, כן' ענה לו המפקד וסגר את הדלת. לאחר רגע נשמעה התפוצצות חזקה. אנו רצנו עתה כמטורפים כיוון שהפצצות שבמוסכים החלו גם הן מתפוצצות.כאשר הגענו למרחק בטוח עמדנו להתבונן סביבנו. אחד ממטוסי ה-110 שעל השדה עלה באש ותותחו החל מתפוצץ בשל החום. היה זה מחזה נאה, כאשר החלו לבעור מטוסי ה'יונקרס' שבמוסכים. נעצרנו ליד עמדת- תותח. היא נראתה עזובה ועל כן תחבנו את פצצתנו האחרונה אל תוך בית- הבליעה של התותח אשר היה חם עדיין'. לקרוא לכך 'מחזה נאה' - יש בכך משום המעטת- ערך. שדה-התעופה כולו עלה באש. הלהבות ליחכו עד מהרה את גגותיהם הנישאים של המוסכים. לבסוף פרצו הלהבות מבעד לגג והשתלבו בדליקה הכללית אשר נראתה ממרחק קילומטרים רבים. המטוסים שבשדה בערו גם הם באש גדולה, דוד קיווה כי פאדי צופה מבּרְקָה במדורה שהעלו הם כאן. תמונה זו של הרס מוחלט גרמה לדָוִד הרבה נחת. אך לא היתה זו עצם הפשיטה המוצלחת אשר שימחתו כל- כך, אלא העובדה כי בוצעה על- ידי שלושה אנשים חמושים בשישים 'פצצות לואיס'. הוא קיוָה כי בכך הוכחה לחלוין סברתו שקומץ חיילים מאומנים יכול תכופות להשיג באמצעות הפתעה והתגנבות, תוצאות קטלניות יותר מאשר טייסת שלמה, או רגימנט רגלים שלם, הפועלים בשיטות המקובלות.הוא היה משוכנע כי באמצעות הפצצה מן האָוִיר לא ניתן היה להשיג תוהו- ובוהו מושלם כזה. אחדים מן המוסכים ודאי שהיו נותרים שלמים; פרט לכך, המשמר לא היה זוכה לטיפול כה יעיל ויכול היה להציל מכונות ומנועים. יותר מכל פשיטה אחרת שכנעתו פשיטה זו כי אנשי ש.א.מ המשוטטים באגפו המדברי של האויב ומזנקים להלום ברגע הנכון, מסוגלים אמנם להשפיע השפעה-של-ממש על מהלך המלחמה." (מתוך הספר "מפקד הרפאים" מאת וירג'יניה קואלס, עמודים 167-171)

ומדריך טיולי שטח בשם עופר אוגש (איש סיירת מטכ"ל בעברו) התייחס פעם בכתבה לקולונל דיוויד סטירלינג והשירות האווירי המיוחד (לאוגש יש אמרה על טיולים שהוא מוביל כמדריך- "זה לא טיול, זה מסע.") בכתבה על טיול ג'יפים שהוביל למדבר המערבי, בעקבות דיוויד סטירלינג והשא"מ:
הרפתקה בחולות הסהרה\ כתב והדריך: עופר אוגש, אתר השטח הישראלי
סיפור של תעוזה וחוצפה
על סיפורי הקרבות בין הצבא הבריטי לצבאות איטליה וגרמניה במדבר, שבהם השתתפו מאות אלפי חיילים חסרי שם, אפשר ללמוד במוזיאון המצרי שהוקם באל-עלמיין, עיר קיט מצרית לחוף הים התיכון, שבה עברנו ביום הראשון לטיולנו בדרך מקהיר לסיווה. אך תודו שמרתק יותר לספר סיפור תעוזה וחוצפה של קצין צעיר וסורר בצבא הבריטי, שקבע כי "המעז מנצח" דווקא באמצע השממה. דיוויד סטרלינג, האיש והאגדה - שהקים את יחידת ה- SAS, סיירת המטכ"ל הבריטית, ושינה את התפישה של הגנרלים בנושא הפעלת כוחות קטנים בזמן מלחמה, הוא האיש שהגה את הרעיון המטורף שלהלן בזמן מלחמת העולם השנייה: קבוצות קטנות יתקפו במפתיע בעורף האויב, היכן שהאויב חש בטוח, ואחר ייעלמו לתוך המדבר, תוך שהן משאירות את האויב מוכה ומבולבל. וזה עבד. בשיטה ששילבה תעוזה, חשיבה יצירתית ויכולת הסוואה, גרמו לוחמי ה- SAS לאויב הגרמני נזקים משמעותיים, אשר סייעו לכוחות הבריטיים הקונבנציונליים להכריע את הקרב. כדי לנוע במדבר חברו לוחמי ה- SAS ליחידת ה-LRDG (בשמה המלא: Long Range Desert Group - קבוצות המדבר ארוכות הטווח) - יחידת מודיעין שהתמחתה בנהיגה במדבריות, ולוחמיה ידעו לנהוג בכל תוואי שטח ועל כל סוג קרקע, לתקן בעצמם את הרכבים (משאיות שמשקלן טון וחצי), להתארגן עם מים, אוכל ותחמושת לימים ארוכים, ובעיקר לנווט במדבר במיומנות עילאית. הנהיגה בדיונות של ים החולות הגדול אכן מחייבת ידע וניסיון נרחבים. הפליא לסכם את הנושא אותו סטרלינג, בספר 'מפקד הרפאים', (מאת וירג'יניה קואלס, הוצאת משרד הביטחון), המספר את סיפורה של יחידתו במלחמת העולם השנייה: 'לא הרחקנו לכת כאשר החלו אחורי המשאית שלנו לסטות הצידה ולא יכולנו עוד לעצור אותה. הנה, תחת שיקפוץ החוצה מתאו, הכביד רגלו על דוושת הדלק. הדבר יישר את המשאית והיא ירדה במהירות מפחידה'." (הכתבה נלקחה מתוך "אתר השטח הישראלי" 2006\11\14)

http://www.nrg.co.il/online/55/ART1/504/837.html

ספר כתוב היטב, מומלץ בחום המתאר פרשייה מרתקת בדברי ימי המלחמות. מומלץ לקציני צה"ל, חובבי מורשת קרב והיסטוריה צבאית וגם לטיילים חובבים ואנשים שהמדבר בלבבם.התחיל לקרוא לפני 11 חודשים


לקט ספרים מאת וירג'יניה קואלס
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של וירג'יניה קואלס

מי קרא את הספר (9 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ