ספר מעולה דירוג של ארבעה כוכבים וחצי
4.75
100% בנים
4 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:33
2434 התעניינו בספר


תקציר הספר
הספר "אנשים מול אש" - לבריגדיר - גנרל ס.ל.א. מרשל, - הוא פרי מחקר, אשר הוטל בימי מלחמת - העולם השניה על קצין אמריקאי זה לערכו, על אופן התנהגותם של אנשים בהיותם נתונים תחת אש אויב. על מנת למלא משימתו זו נלווה אל גופי - גייסות אמריקאיים שונים בכל זירות - המבצעים שעל - פני כדור הארץ. ברשימותיו ביקש להסיק מסקנות מסוימות, לתועלת אלה שהוטלה עליהם הכשרת הגייסות. תיאוריו החיים מיוסדים בחלקם הניכר על שיחות עם קצינים וחיילים ותשובותיהם. מרשל אינו משתדל ליפות את המציאות או להקנות גון רומנטי ל"דו"ח" שלו. ספרו של מרשל מכיל שפע של רעיונות - מעוררים בני - תועלת. תעניינה במיוחד אפיזודות - הקרב הרבות במלחמת - העולם השניה. בהן משתמש המחבר להוכחת דעותיו. עם כל ההבדלים הרבים והמהותיים בתכונתם הנפשית של לוחמים בני אומות שונות כלולים בספרו של מרשל כמה וכמה אמיתות ועיקרים שהנם נכסי - צאן - ברזל בכל פסיכולוגיה - צבאית מציאותית ותורת - מפקדים בת - ממש. כדבריו המתארים את רקע -שדה - הקרב לגבי החייל בימינו: - שדה הקרב -כקפוא - מכפור הנו. זהו השומם והמבודד שבמקומות בהם נקראים בני אדם להיפגש. רושמו של פחד המוות על איש - הרגלים קטן מן הרושם של תחושת החלל - הריק. איש אינו נראה שם, ואפילו אסור עליו להראות כלל. שם שלטת דומיה מוחלטת. ומסקנתן - "לא הכידון ולא הכדור. אלא הפחד הנו האויב האמיתי בשדה הקרב..." - קוראת לליכוד טקטי וחברי בקרב, כאמצעי להתגברות על אויב זה.


רשימות קריאה בהן מופיע אנשים מול אש
רוצה לקרוא | atiasdav בן 21 מאשדוד רשימת הקריאה עודכנה לפני שבוע וחצי


אסטרטגיה של מלחמה ושלום
אדוארד לוטוואק

אתיקה צבאית
פרופסור אסא
ספרות צבאית - חובה | ביבי בן 33 מחולון רשימת הקריאה עודכנה לפני 5 שנים ו-1 חודשים

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית
הספר כנראה לא קיים בספריית כרמיאל

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
הלל -0548178068

יבנה

טוב 35 ₪ [קנה משומש]
בעז

יבנאל

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
קרון ספרים 04-9533461

קרית טבעון

כחדש 40 ₪ [קנה משומש]
שטיין ספרים - לקונים בחנות בלבד הנחה של עד 30%!!

ירושלים

טוב 45 ₪ [קנה משומש]
zeno כולל משלוח zenobooks@yahoo.com

עין הוד

טוב 65 ₪ [קנה משומש]
ח פ צ י ב ה רחובות 08-9468441

רחובות

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
הגרי

קיבוץ גשר 15157

טוב 35 ₪ [קנה משומש]
ספרים ברחביה

ירושלים

כחדש 40 ₪ [קנה משומש]
מרתף הספרים 048625719

חיפה 048625719

טוב 40 ₪ [קנה משומש]
שלמה

ירושלים

טוב 35 ₪ [קנה משומש]

גל פרל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
"בקו האש, הרי המגע האנושי הוא המאמץ ידיים רפות ומביא את הרובאים לכלל שימוש נאות בנשקם. לוחם, הטופח לחברו על גבו, עשוי להפוך שפן לאריה. מנת שוקולד בלתי צפויה, שהובאה ברגע מכריע, עלולה להפיח רוח חדשה בגדוד מוכה. באותו אופן, הרי אבדן במגע הזה הוא המשתק אנשים ומחבל בכל פעולה. טול ניצוץ חי ומחיה זה ואיש לא ינוע קדימה נגד אויב" (עמוד 36).

במלחמת העולם השנייה שימש ס.ל.א מרשל כההיסטוריון הקרבי הראשי של הצבא בדרגת בריגדיר גנרל. הוא סייר בזירות קרב רבות וראיין מאות חיילים וקצינים מהם גבה עדות על הקרבות בהם השתתפו. בין הקצינים שרואיינו על ידו ניתן למנות את ריצ'רד וינטרס ורוברט קול.

מחקרו החשוב ביותר פורסם בספרו "אנשים מול אש". בספרו קבע מרשל ש- 75% מכלל לוחמי הרגלים בצבא האמריקני כלל לא ירו בנשקם במהלך הקרב, וכי יש לשפר את הכשרת הלוחמים הן בתחום השימוש בנשק החדיש והן בתחום ההתמודדות המנטלית וההסתגלות של הלוחמים לעוצמת האש שמפעיל האויב בקרב. מרשל מציע במחקרו כי החיילים יחונכו להרבות בירי בעת לחימה וכי על המפקד להקפיד ולהורות על אנשיו לפתוח באש ולהוסיף ולירות.

הספר ניתן בצה"ל כשי לבוגרי קורסי פיקוד בחיל הרגלים, ובהם קורס קצינים וקורס מפקדי כיתות, וללוחמי ומפקדי יחידות מובחרות. לספר נתוודעתי בעת שירותי בצנחנים ועד היום אני משוכנע כי אבחנתו העיקרית נכונה. ספר מומלץ בחום לחובבי ההיסטוריה הצבאית, לקציני צה"ל, ולמתעניינים בחיילות ובהיסטוריה הקרבית של מלחמת העולם השנייה.
אלפה קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר טוב , מציאותי למרות השינויים בשדה הקרב , האדם נשאר אדם והפחדים אותם פחדים , גם אם הטכנולוגיה התקדמה, ושיטות האימון שופרו , ס.ל.א. מרשל יודע מה שהוא כותב עלה כאן על נקודה מענינת ומציג את הכתוב נכון וטוב אם כי לפעמים מרבה במילים שנה טובה לכולם...
ביבי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר חובה לכל קצין קרבי בצה"ל ואף ללוחמי היחידות המובחרות. מסביר על עקת הקרב של הלוחם. דן לעומק במקורות הרצון והיכולת של הלוחם לקום מהמחסה - תחת אש - ולהסתער קדימה.

לקט ספרים מאת ס.ל.א. מרשל
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ס.ל.א. מרשל

מי קרא את הספר (4 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ