ספור מוזר ומלא תמהון על האי הקטן האי הגיון

אפרים סידון

יצא לאור ע"י הוצאת כתר, מכיל 37 עמודים, ילדים » ילדים 7-3


הוסף לסל
קנה חדש: ₪68.00 ₪61.20

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.019
72% בנות
15 בנים   39 בנות
גיל ממוצע:32
7037 התעניינו בספר


תקציר הספר
סיפורם המשעשע של תושבי האי הקטן - האי הגיון. ואכן מעשיהם ואמונותיהם שונות ממה שאנו מכירים ולרב חסרות הגיון - למרות שעבור תושבי העיר הם הגיוניים לגמרי.


הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית

ספרייה עירונית כרמיאל

יש עותק פנוי [ הזמן הספר ]

השוואת מחירים מחברי סימניה

yaelhar

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

12 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אפרים סידון כתב סאטירה משובבת נפש על "...החיים באי הגיון / בו יש תושבים קרוב למליון / אנשים נחמדים ברובם הגדול / ...כי באי הגיון חי גם מיעוט / זאת אומרת / אותו המיעוט התנהג אחרת..." הסיפור בחרוזים מקסימים מספר על חיים של רוב שחי עם מיעוט באותו אי. המיעוט מאמין בדברים שונים, מסתגר בד' אמותיו, מתלבש באופן שונה, ואוסר על אכילת כרוב ושימוש בכף...ואז מתחילים אנשי המיעוט לבקש בקשות קטנות, שיהפכו את אנשי הרוב לדומים להם.

"סאטירה היא טכניקה ספרותית ואמנותית שמטרתה לשים דבר מה (אמונה, התנהגות, מפלגה וכו') ללעג, לרוב במטרה לגרום או למנוע שינוי. לרוב, שימוש בסאטירה מעורר צחוק, אך מטרתה המרכזית היא הביקורת באמצעים קומיים".(מתוך ויקיפדיה)

הספר בפורמט של ספר ילדים (לא כדאי להתפתות להקריאו לילדים) כתוב בחרוזים קלילים, כמו שאפרים סידון יודע, ועוסק בדמוקרטיה. עד כמה על הרוב להיות נאור ולרצות את המיעוט? והאם אין הדמוקרטיה (שאלה כה בנאלית) טומנת בחובה את זרעי הריסתה? ועד כמה אפשר להניח לאחר לחיות כרצונו, בתנאי שאינו מפריע לי לחיות כרצוני? אלה שאלות כבדות משקל בכל חברה, ובחברתנו המסוכסכת על אחת כמה וכמה.

ודוגמה קטנה: "יוצא זוג צעיר ובוחר מסעדה / ומזמין לפתן משובח / ואז כמובן, על פי החוק / לאכלו במזלג הוא מוכרח. / ועד שאותו הוא גומר, המסכן, / הוא כבר לא זוג צעיר - / הוא מזמן זוג זקן..."

חיבבתי מאד את הספר שהוא מבדר ועוקצני ומינון הרוע בו שפוי. אני מציעה לקרוא אותו כל עוד כה חם בחוץ, שסיפור על אנשי האי הגיון, שרק בגלל כוונות טובות ושאיפה לנאורות גמרו עם בצלצלים באף ותרד עלים באוזניים. ואם קצת צחוק בריא לא יקרר אותכם - שום דבר כבר לא יצליח...
אבי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

7 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סאטירה חברתית שנונה וחדה כתער, מבית מדרשו של יוצר מבריק ומוכשר כל כך. לכאורה ספר ילדים שנון וחביב, כתוב בחרוזים, עם עלילה מופרכת מסוג עלילות חכמי חלם. הסיפור מניח עבור הילדים תשתית לחשיבה חברתית ביקורתית, לזווית ראיה הומוריסטית, ולא פחות חשוב - תענוג צרוף להורה, שגם אצלו מפעיל הסיפור מנגנוני חשיבה חלודים. מומלץ מומלץ מומלץ!
שדון הנחל הטוב

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סיפור מופרך לחלוטין על אי מרוחק בו המיעוט כופה על הרוב כל מיני מנהגים מוזרים. לא ברור מאיפה סידון קיבל השראה לסיפור ההזוי הזה, מה שבטוח הוא שהחרוזים טובים והציורים יפים.
נמנם

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
חובה! לכל מי שיש לו ילדים וגם מומלץ למבוגרים. לקרוא ולחשוב!!
ספרים זה דרך חיים >< אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
משעשע חחח מצחיק
פרדוקס?

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
נוסטלגיה אמיתית. ספר נפלא לילדים עם מסר מקסים.

אפרים סידון מכניס המון פסיכולוגיה בספרי הילדים שלו, והופך אותם ליצירות מופת ממש.התחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-2 חודשיםמי קרא את הספר (54 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים


ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים


בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד


ללא דירוג ללא דירוג

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ

Twtrland - To follow or not to follow? Check out Mirella Martinez's page.