מלחמת העולם השניה - מלחמת העולם השניה #10 / ג'ון פרדריק צ'רלס פולרספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים
5
100% בנים
1 בנים   0 בנות
גיל ממוצע:59
729 התעניינו בספר


תקציר הספר
מייג'ור-ג'נרל ג'.פ.צ'.פולר נחשב עד היום כאחד מטובי הפרשנים של ההיסטוריה הצבאית. הוא נמנה על חלוצי תורת הלחימה המשוריינת, והיטיב להפיק את לקחי מלחמת העולם הראשונה ולהפכם לתשתית לתורת הלחימה המודרנית. רעיונותיו של פולר השפיעו מאוד על המחשבה הצבאית בעולם כולו, במיוחד על מצביאי גרמניה ובירת-המועצות. מקובל אפילו לחשוב שפולר הוא אבי תורת הבזק-הגרמנית. בספר זה יש תיאור וניתוח המהלכים הצבאיים-הקרבות והמלחמות בכל חזיתות מלחמת העולם השנייה תוך כדי ביקורת צבאית על מהלכים מכריעים שדעתו של פולר לא היתה נוחה מהם:תיאורים טאקטיים יוצאי דופן בספרות הצבאית


הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית
הספר כנראה לא קיים בספריית כרמיאל


אליעזר

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כתיבה מעולה. תיאור המהלכים והקרבות אם כי ללא הפירוט ההופך את הקרבות לסיפורי גבורה.
פולר אובייקטיבי וביקורתי, מבקר את מהלכי בנות הברית ואת מהלכי גרמניה ויפן באותה מידה.
הביקורת המרכזית נוגעת להפצצה האסטרטגית, שימוש בחיל האויר נגד מטרות אזרחיות. תחילה אין להפצצה הזו תועלת צבאית, שנית היא מחזקת את מורל האויב ושלישית הקצאת המשאבים באה על חשבון הסיוע מהאויר לכוחות הקרקע שהוא חיוני יותר. היות וגם ארצו, הממלכה המאוחדת, הפציצה מטרות אויב, נמנע פולר לומר את המובן מאליו, שהפצצה אסטרטגית היא פשע מלחמה!
נושא נוסף הוא המהלכים בסיום המלחמה. ארה"ב ובריטניה אפשרו לרוסים לכבוש את ברלין ואת מזרח גרמניה ובכך חיזקו את ברה"מ הקומוניסטית, שהפכה מיד לאחר המלחמה מבת ברית לאויב. אם בתחילת המלחמה השיקול צריך להיות צבאי, לקראת סיומה צריך להביא בחשבון גם שיקולים מדיניים.
פולר שירת במלחמה כאיש מודיעין אנגלי ודמותו מופיעה בסרט 'גשר אחד רחוק מדי' שם הוא היחיד שהתריע שיש באזור ארנהם שריון גרמני שעלול להכשיל את מבצע 'גן ירק'. המפקדים לא רצו להקשיב והציעו לו לצאת לנופש.

לקט ספרים מאת ג'ון פרדריק צ'רלס פולר
שם הספר
לוחמת שריון
לצפיה ברשימה המלאה, עבור לדף הסופר של ג'ון פרדריק צ'רלס פולר

מי קרא את הספר (1 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ