הארי פוטר ואוצרות המוות

ג'יי. קיי. רולינג

הארי פוטר 7
יצא לאור ע"י הוצאת משכל, בשנת 2007, מכיל 683 עמודים, תירגום: גילי בר - הלל. ספרות » מדע בדיוני ופנטזיה


הוסף לסל
קנה חדש: ₪128.00 ₪115.20





ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים
4.455
71% בנות
296 בנים   713 בנות
גיל ממוצע:23
13135 התעניינו בספר


תקציר הספר
הארי פוטר ואוצרות המוות (באנגלית: Harry Potter and the Deathly Hallows) הוא הספר השביעי והאחרון בסדרת הספרים. הספר יצא לאור ב-21 ביולי 2007. עלילת הסיפור ממשיכה באופן כמעט מיידי את אירועי הספר השישי, ומתאר את שיאו של המאבק בין הארי לוולדמורט. הספר צפוי לצאת בתרגום לעברית ב-5 בדצמבר 2007.

קוראים ומעריצים רבים ציפו בקוצר רוח לצאתו של הספר האחרון בסדרה וההזמנות המוקדמות בחנויות המקוונות של אמזון וברנס אנד נובל הגיעו ליותר משלושה מיליון עותקים. סך כל העותקים שנמכרו מראש לחנויות ולמפיצים הגיע ללמעלה מ-11 מיליון עותקים. גם הפעם נעשה מאמץ מיוחד מצד רולינג והוצאות הספרים למנוע את דליפת תוכנו בטרם יוצא לאור באופן רשמי. לשם כך, גם עמדה רולינג על כך שהספר יושק בכל רחבי העולם בו זמנית, בשעת חצות לפי שעון גריניץ' ב-21 ביולי 2007. בישראל, לדוגמה, החלה מכירת הספרים בשעה שתיים אחר חצות (בשבת). למרות המאמצים למנוע הדלפת פרטים אודות הספר, הופץ באינטרנט ב-16 ביולי 2007 קובץ בן 759 תמונות, אשר בהן מצולם הספר האמריקאי ממרחק קצר, דף אחרי דף. בבדיקה שערכה ההוצאה התברר כי אחת החנויות שלחה עותקים מהספר לאנשים אשר הזמינו אותו בהזמנה מוקדמת, לפני תאריך ההפצה הרשמי.

חלקה השביעי של סדרת ספרי הארי פוטר מספק פתרון לחידה המרכזית של הסדרה, הקשורה במאבקו של הארי בלורד וולדמורט, אך מספקת תשובות גם לשאלות נוספות שעלו בחלקים הקודמים, ובראשן המניעים לפעולותיו של מנהל בית הספר הוגוורטס, פרופסור דמבלדור, שנרצח על־ידי סוורוס סנייפ בסוף החלק השישי בסדרה. ביום הולדתו ה-17 אמור הכישוף המגן על הארי פוטר בבית משפחת דארסלי להתפוגג. כדי להגן עליו מפני המתקפה הצפויה של וולדמורט ואוכלי המוות, מחליטים חברי מסדר עוף החול להעביר את בני משפחת דארסלי למקום מבטחים, וקבוצה שלמה של חברי המסדר מגיעה כדי ללוות את הארי אל בית משפחת וויזלי, המוגן בכוח כישופם המשולב של משרד הקסמים והמסדר.

כדי להטעות את הרודפים, לוגמים שישה מן המלווים שיקוי פולימיצי ההופך אותם, לפרק זמן קצוב, זהים לחלוטין להארי. הקבוצה מתפצלת לשבעה זוגות, שבכל אחד מהם מלווה ו"הארי", אך מיד בצאתם לדרך מתברר כי מועד עזיבתם היה ידוע לאוכלי המוות מראש וקבוצה גדולה מהם מסתערת על חברי המסדר.

בשלב מסוים, משתמש הארי בכישוף המגלה לרודפים כי הוא הארי האמיתי (היות וידוש שהשתמש בכישוף זה בכדי להגן על עצמו מפני וולדמורט במאבקים קודמים). וולדמורט מגיע למקום ומנסה לפגוע בהארי עם שרביט ששאל מלוציוס מאלפוי, היות והוא משוכנע כי כישלונו בחיסולו של הארי (בספר הרביעי בסדרה) נבע מהקשר בין שרביטיהם. להפתעתו, הוא נכשל גם הפעם- שרביטו של הארי מגיב כאילו מכוח עצמו ובולם את מתקפתו. במהלך הקרב נהרג עין הזעם מודי.

במהלך חתונתם של ביל וויזלי ופלר דלאקור, נודע כי אוכלי המוות השתלטו על משרד הקסמים ורצחו את שר הקסמים סקרימג'ר. השליטה במשרד הקסמים מאפשרת לוולדמורט להסיר את הכישוף המגונן על בית משפחת וויזלי ומשתתפי החתונה נמלטים.

הארי, רון והרמיוני נמלטים מן המקום לשכונת טוטנהאם בלונדון, כשהרמיוני, שחזתה אפשרות כזו מראש, מחזיקה את כל הציוד הנדרש לדרך בתיק מכושף שלה. להפתעתם, הם מגלים כי אוכלי המוות רודפים אחריהם, למרות שלא הייתה להם כל אפשרות גלויה לקיים מעקב כזה. הם נאבקים באוכלי המוות ומוצאים מקלט בבית בכיכר גרימולד, אותו ירש הארי מסיריוס בלק. כאן הם למדים מפיו של גמדון הבית קריצ'ר כי האדם שגנב את התליון המכיל את ההורקרוס השלישי, ר.א.ב., מוולדרמורט הוא למעשה רגולוס ארקטורוס בלק, אחיו הצעיר של סיריוס. קריצ'ר מגלה להם כי התליון נגנב על־ידי מנדנגוס פלצ'ר. כאשר הם חוקרים את מנדנגוס פלצ'ר, הם למדים מפיו שהוא נלקח ממנו בסחיטה על ידי דולורס אמברידג'.

לאחר תכנון מדוקדק, השלושה מתגנבים בחסות פולימיצי אל תוך משרד הקסמים, בו שולטים כעת אוכלי המוות, גונבים את ההורקרוקס מצווארה של אמברידג', משחררים קוסמים שנאסרו משום שלא היו טהורי דם וגונבים ממשרדה של אמבריג' את עינו של עין הזעם מודי. הם נמלטים ממשרד הקסמים ומתחבאים במשך מספר חודשים באזורים הכפריים, כשהם מנסים לחשוב על דרך להשמיד את ההורקרוקס שכבר יש להם או לגלות את ההורקרוקסים האחרים.


הקורא עיר הקורא מתי
noname1 ירושלים לפני 4 שנים ו-7 חודשים מענה
הרמיוני מהארי פוטר:) כליל לפני 4 שנים ו-2 חודשים מענה
יובלי בנימינה לפני 4 שנים ו-1 חודשים מענה
שחרוש מבשרת ציון לפני 4 שנים מענה

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית

ספרייה עירונית כרמיאל

יש עותק פנוי [ הזמן הספר ]

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
גולדמונד ספרים (04-8622472)

חיפה

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
קרון ספרים 04-9533461

קרית טבעון

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
שטיין ספרים - לקונים בחנות בלבד הנחה של עד 30%!!

ירושלים

חדש לגמרי 79 ₪ [קנה משומש]
zeno כולל משלוח zenobooks@yahoo.com

עין הוד

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
ח פ צ י ב ה רחובות 08-9468441

רחובות

טוב 60 ₪ [קנה משומש]
אריק 054-7646117

אור יהודה No'-1

כחדש 70 ₪ [קנה משומש]
bookrafelmishmish

תל אביב

חדש לגמרי 60 ₪ [קנה משומש]
אינטלקט 2 - 02-6243941 חנות ספרים -

אינטלקט 2 חנות ספרים

כחדש 50 ₪ [קנה משומש]
בתרי זוזי - 072-2128068

רחובות

כחדש 55 ₪ [קנה משומש]
ג'ני

פתח תקווה/באר שבע

כחדש 35 ₪ [קנה משומש]
ליבר

כפר יונה

חדש לגמרי 50 ₪ [קנה משומש]
לי חייט

באר שבע

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
liranhr

כפר תבור

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
תומר

נתיבות

כחדש 15 ₪ [קנה משומש]
צחי

קרית שמונה

כחדש 100 ₪ [קנה משומש]
דניס

אשדוד

כחדש 40 ₪ [קנה משומש]
jadeye

ירושלים

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
אוריאל

הרצליה

כחדש 50 ₪ [קנה משומש]
Hagai

אורנית

חדש לגמרי 25 ₪ [קנה משומש]
BadassNerd

לוד

חדש לגמרי 90 ₪ [קנה משומש]
Wonko

חדרה

טוב 50 ₪ [קנה משומש]
הנסיך הקטן

ת"א

חדש לגמרי 55 ₪ [קנה משומש]
readerbooks

Tel-Aviv

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
אהובה גיגי

קריות

כחדש 50 ₪ [קנה משומש]
סוניה

ירושלים

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
בתשבע

אשדוד

חדש לגמרי 30 ₪ [קנה משומש]
צביקה

פתח-תקוה

כחדש 30 ₪ [קנה משומש]
lottiti

בית חרות

כחדש 70 ₪ [קנה משומש]
$שי המלך$

רעננה

חדש לגמרי 50 ₪ [קנה משומש]

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

40 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סיום משובח לסדרה הנפלאה והמקסימה הזאת.
יותר מכל נפעמתי מיכולת הטוויה, רקימה וחיבור הכל ביחד של הסופרת הגאונית ג'יי קיי רולינג. לא יאומן איך היא חשבה על כל פרט קטן בעלילה- ארועים נשכחים מספרים קודמים מתחברים כאן בספר האחרון ומסבירים הכל. היא ממש עשתה כאן מלאכת מחשבת ואני מעריצה אותה על כך. העלילה מופלאה, סוחפת וכתובה היטב כמו תמיד. הפרקים האחרונים היממו אותי ולא נתנו לי להניח את הספר מרוב המתח והקסם.
לפי מה שהבנתי אנשים חשבו כי הקרב האחרון בין הארי לוולדמורט היה צפוי, אבל אני חושבת אחרת- הרעיון הזה היה ליבו של סיפור ההישרדות של הארי בלילה בו וולדמורט רצח את ההורים שלו. זאת הייתה משמעות העלילה וג'יי קיי רולינג הוכיחה זאת שוב בספר האחרון וסגרה את המעגל הזה בכבוד הראוי. הקטעים האלה היו כתובים לעילא ולא הפסקתי לבכות.
הספר הזה הוא אחד האהובים עליי, וממש היה לי עצוב כשהוא נגמר- כי אין יותר רכבות לעלות עליהן לכיוון הוגוורטס. הסיפור של הארי תם ונשלם ובאופן מופתי לדעתי. אני ממליצה בחום על סדרת הספרים הזו למי שלא כל כך אוהב ומסתייג ממנה. שווה לנסות, הקסם שלה סוחף ובלתי נשכח.
RedFox

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

21 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
לקח לי די הרבה זמן (13 שנים בעצם, מאז יציאת הספר הראשון) עד שהחלטתי שאני רוצה לבדוק בעצמי - על מה כל הרעש... אז ככה:(אני אנסה להתמקד בספר האחרון)

אני ממש מצטער שלא קראתי את הסדרה הרבה לפני - באמת שלא האמנתי שאני אהנה עד כדי כך משבעת הספרים המופלאים האלו שפשוט היו רקומים אחד בשני בצורה כל כך קסומה, תרתי-משמע!
היו ספרים טובים וכאלה פחות (לדעתי, הרביעי והשישי הם ה-כותרים של הסידרה כולה).

ג'יי.קיי.רולינג אמרה, שכשהיא כתבה את הספר הראשון, בראשה כבר היו מוכנים כל הספרים אחריו,ובמהלך כל הסידרה היא לא מפסיקה לספק הוכחות לכך - כל הפיתרונות לחידות מהספר הראשון נפרסו אחד אחרי השני בהמלך כל הסידרה בצורה גאונית ובונת מתח שפשוט השאירה אותי לפעמים עד השעות המאוחרות של הלילה- עד ה- Grand Finale.

בקשר ללסוף המיוחל - קשה לי לציין נקודה "רעה" (והיו לא מעט במהלך הסידרה) במיוחד שכשמתייחסים לסידרה כמכלול אני חייב להגיד שרולינג, בהחלט סיפקה את הסחורה! בכל מקרה אתייחס לנקודה ספציפית דווקא בנקודה הכי קריטית בסידרה - הסוף.
רולינג בנתה במשך שבעה ספרים מתח שהיה אפשר לחתוך בשרביט (כן, הייתי חייב:) ) ופיתחה בי ציפיות לאיזשהו סוף מפוצץ, משהו מעבר לכל דמיון/גדול מהחיים - הסוף הזה לא הגיע. שוב, אני חושב שהסידרה, כסידרה הייתה נהדרת אבל דווקא בסוף הייתה איזושהי אכזבה קטנה. כמובן שפיספוס קטן זה נסלח ונשכח אחרי כמה חודשים של הנאה צרופה (כן, עשיתי הפסקה בין הספרים - מודה באשמה)
בסופו של דבר הארי פוטר ישאר איתנו עוד הרבה דורות ורצוי שכך.

מי שעדיין לא קרא - עדיף מאוחר מלעולם לא (אני יודע:))
אלבוס סוורוס בונפרטה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

19 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
יש האומרים שסופר הוא רוצח סדרתי בפוטנציה. אין ספק שבספר זה, רולינג מוכיחה את הטענה, ובגדול. מעבר להיותו, כמו כל סדרת הארי פוטר, ספר מרתק ומותח, ומעבר להיותו, שוב, כמו כל סדרת הארי פוטר, ספר בעל משמעויות עמוקות הרבה יותר בהן ניתן להבחין רק לאחר מחקר (ראה ערך פנריר גרייבק, רמוס לופין וקללות מסוימות כגון אבדה קדברה ועוד המון דוגמאות נוספות), מדובר בספר שמוכיח את הטענה שהעלתי למעלה - רולינג רצחה בדם קר מספר בלתי ניתן לשיעור של דמויות. בספר זה, הרגה רולינג מעל למאה אנשים, אם לכלול את כל הדמויות המשניות, המוגלגים, והיצורים הקסומים שנלחמו ונהרגו בקרבות השונים.
איני אומר כמובן שרולינג רוצחת, אבל בואו ונגיד שמזל שיצאה ממנה סופרת מוכשרת, כי בתור רוצחת סדרתית היא הייתה מסוכנת למדי ;)
אני ממליץ בחום לקרוא את הספר, משום שהוא בלתי ניתן לתיאור במקסימותו. מומלץ גם לחקור קצת מעבר, ולגלות דברים חדשים על מיתולוגיה, סיפורי עמים, שפות שונות, ועוד.
לואיזיאנה מנטש השקנאית

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

18 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
*בשל עצלנות קלינית, זו ביקורת על כל הספרים בסדרה*

אהה, איזה כיף. סוף סוף ביקורת נטולת ציניות למהדרין.

התחלתי לקרוא בגיל 4, אבל המפגש הראשון שלי עם הארי פוטר היה דרך הסרט דווקא. הייתי אז כבר בת 5- גן חובה, ואמא שלי שיחדה אותי שאם אסכים לעבור את התהליך הנעים הקרוי "טיפול כינים", אני אוכל אחר כך לראות את הסרט "הארי פוטר" שעמד להיות משודר בטלוויזיה במוצ"ש. אז הסכמתי, ובאמת אני לא זוכרת את פליית הכינים מהראש שלי אלא יותר חלקים נבחרים מהסרט עצמו- ומשום מה, בעיקר את מצנפת המיון על הראש של הרמיוני.
ואז קראתי את הספר הראשון, בערך שבוע אחר כך, ואני ממש זוכרת את זה- הבית של סבא וסבתא שלי, המיטה הנפתחת האדומה, ואני קוראת את הכריכה האחורית של הספר לפני הקריאה עצמה. אני אפילו זוכרת שבין כל הסופרלטיבים, היה מישהו בשם אסף מאיזה עיתון ישראלי, שאמר שהוא נשאב לספר לכמה שעות קסומות ויצא מחייך, והתפלאתי- איך הוא קרא את הספר בכמה שעות? זה ספר נורא ארוך! [תזכרו, הייתי בת חמש.]
ואז, ריפרפתי על הפרקים הראשונים אבל התחלתי לקרוא באמת מפרק 8- המורה לשיקויים. להפתעתי- בספר היו המון טעויות! בסרט זה בכלל לא היה ככה! רק אחר כך הבנתי שהספר היה קודם לסרט...

אחר כך קראתי את שני הספרים הבאים, שגם הם היו שייכים לסבא וסבתא שלי. ואז, באמצע כיתה א', סבא שלי קנה לי את הספר הרביעי. הייתי קוראת אותו מתחת לשולחן...את הספרים מס' 6-5 הלכתי לקנות יחד עם אמא שלי, ואת הספר השביעי קנו לי בחנוכה של כיתה ג'- רק אז הוא יצא בארץ.גמרתי לקרוא אותו עוד באותו ערב.
ומאז קראתי את כל הסדרה, שוב ושוב, אינספור פעמים (למרות שאחי הקטן השחית אותם לחלוטין כשהוא למד לקרוא בעצמו).

בהתחלה היו המון דברים שלא הבנתי בספר ["אמא, מה זה דגנרט?" כן, זה הופיע בספר השישי], וביניהם הרמיזות על רון והרמיוני המאוהבים. היום אני מרגישה כל כך מטומטמת, כי זה מופיע גם בסרטים [מיותר לציין שראיתי את כולם, כולל מרתון שהיה בשבוע שעבר] כבר מההתחלה! בכלל, הבנת הרמיזות-שאמורות-להתבהר-בסוף-הספר לא היו הצד החזק שלי עד גיל 12 בערך, במיוחד אם אלו רמיזות שמתבררות רק אחרי כמה ספרים או בספר האחרון.
לכן היו המון קטעים שעד כיתה ו' נשארו תמוהים בשבילי...
****סיפור קטן ומוזר: בליל יום ההולדת של הארי [תודה לבלגית המעופפת שהזכירה לי], השנה, חלמתי על עלילה של ספר שמיני שאני נמצאת בתוכו. ברצינות. אולי כי תמיד הייתה לי פינה חמה בלב ליום ההולדת של הארי פוטר, כי הוא חל רק 12 ימים אחרי שלי.****
ועכשיו, בואו נדבר על הספר עצמו.

רולינג יצרה סדרת ספרים מדהימה, סוחפת, שהייתה העולם שלי כשהייתי קטנה בהמון מובנים, עולם שיש בו הכול- כישוף וספרים ומלחמה וינשופים וחברויות ובגידות וצחוק ואובדן ואהבה ושנאה וסודות ובעיקר, יש בו הרבה קסם- כי אולי רולינג היא לא קוסמת, אבל היא בהחלט יודעת לכשף אותך ולשאוב אותך לעלילה, ולייחל שגם אם עברת את גיל 11, הינשוף מהוגוורטס עוד יבוא. עד היום אני מרגישה שהדמויות בספר הן חלק מחברי הילדות שלי, כי הן כל כך אמיתיות וליוו אותי כל כך הרבה זמן.

אז כן, הארי פוטר מצליח לכבוש אותי גם כמעט 10 שנים אחרי שהתחלתי לקרוא אותו. ואם אני מצטערת שקראתי את הספרים, זה רק כי אני לא יכולה להיות מופתעת כל פעם מחדש.
אבל עדיין, זה לא מוריד בעיניי מערכם של הספרים.

אני לא חושבת שלספרים יש מטרה נסתרת או משמעויות [כמו למשל, התיאוריה שהספרים מבוססים על השואה]. אולי בעצם יש להם מטרה אחת, והיא- לגרום לקוראים להאמין שיש ספרות טובה שמגיעה לכולם: גם למבוגרים, גם לנוער וכן, גם לילדה בת חמש עם קרקפת שורצת כינים.

אנג'ל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

17 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הנה ציטוט קטן משיחה נחמדה ונעימה בסקייפ.
ריצ'ארד אור דה מה שזה לא יהיה זה קווינטו, אור מהאתר.
נוגה וישנגארד (שם סמוי) היא טליה/ליילק היקרה.
וג'לושס היא לא אחרת מגלושס שלנו באתר. או בקיצור גלי.
ואנג'י, היא לא אחרת מאשר אני (:

[8:34:07 PM] angi: כרגע קרה משהו נורא
[8:34:09 PM] Noga Vishengrad: מה קרה????
[8:34:10 PM] Richard Orr ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ La'vrams: היי אנג'
[8:34:12 PM] angi: מזעזע
[8:34:12 PM] Richard Orr ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ La'vrams: נו
[8:34:13 PM] angi: רע
[8:34:14 PM] angi: מזוויע
[8:34:16 PM] Noga Vishengrad: אנג'י
[8:34:17 PM] Richard Orr ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ La'vrams: מה?
[8:34:17 PM] ג'לושס : היי אנג'י
[8:34:18 PM] Noga Vishengrad: נשימה עמוקה
[8:34:19 PM] ג'לושס : לא עוקבת אחריכם
[8:34:20 PM] Noga Vishengrad: מה קרה?
[8:34:24 PM] ג'לושס : קשה לחי
[8:34:24 PM] angi: לא רוצה!
[8:34:26 PM] ג'לושס : לי*
[8:34:27 PM] angi: אני אבכה לנצח!
[8:34:30 PM] Noga Vishengrad: מה קרה?!
[8:34:31 PM] ג'לושס : ;(
[8:34:39 PM] Richard Orr ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ La'vrams: אנג'ל
[8:34:40 PM] angi: זה כזה לא פייר!!
[8:34:40 PM] angi: למה
[8:34:41 PM] angi: לא
[8:34:42 PM] angi: יכולים
[8:34:43 PM] ג'לושס : מה קרה ?
[8:34:44 PM] angi: למחוק
[8:34:44 PM] angi: לי
[8:34:45 PM] angi: את
[8:34:48 PM] angi: הזיכרון הארור?!
[8:34:51 PM] ג'לושס : מה קרה? ?
[8:34:53 PM] Richard Orr ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ La'vrams: מה קרה?
[8:35:00 PM] Noga Vishengrad: אנג'י
[8:35:01 PM] Noga Vishengrad: את
[8:35:03 PM] Noga Vishengrad: יכולה לספר לנו מה קרה?
[8:35:04 PM] angi: כדי שאני אתחיל מחדש אני לא מאמינה שזה נגמרררר ;(
[8:35:04 PM] Noga Vishengrad: כי
[8:35:06 PM] Noga Vishengrad: זה יותר מדי
[8:35:07 PM] Noga Vishengrad: מפחיד
[8:35:09 PM] Noga Vishengrad: ו
[8:35:15 PM] ג'לושס : תפסיקו
[8:35:16 PM] ג'לושס : לכתוב
[8:35:16 PM] angi: הכל נגמררררררררר ;(
[8:35:17 PM] ג'לושס : ככה
[8:35:18 PM] ג'לושס : זה
[8:35:22 PM] Richard Orr ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ La'vrams: מה קרה אנג'ל
[8:35:22 PM] Noga Vishengrad: אנג'י
[8:35:23 PM] ג'לושס : מעצבן
[8:35:26 PM] Noga Vishengrad: בבקשה?
[8:35:26 PM] angi: אוקי אוקי
[8:35:28 PM] angi: תרגעו
[8:35:43 PM] angi: סיימתי את הארי פוטר זה כל כך נורא ;(
[8:35:48 PM] ג'לושס : אההה !!1
[8:35:50 PM] Noga Vishengrad: -.-
[8:35:56 PM] angi: זה כל כך נוראאאאאאאאאאאאאאאא ;(
[8:35:58 PM] ג'לושס : האריי פוטטטר אהבת חייי !!
[8:36:00 PM] Noga Vishengrad: אנג'י
[8:36:01 PM] Richard Orr ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ La'vrams: אנג'ל
[8:36:01 PM] Noga Vishengrad: זה
[8:36:02 PM] Noga Vishengrad: היה
[8:36:03 PM] ג'לושס : ואני שיכנעתי אותך לקרוא ~~
[8:36:04 PM] Noga Vishengrad: נורא מרושע.
[8:36:04 PM] Richard Orr ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ La'vrams: הפחדת אותי
[8:36:05 PM] Richard Orr ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ La'vrams: מאוד
[8:36:06 PM] ג'לושס : גאווה :)
[8:36:08 PM] angi: אני יודעת
[8:36:13 PM] Noga Vishengrad: מאוד מרושע מצידך
[8:36:13 PM] angi: אני אוהבת להפחיד אנשים מאוד
[8:36:15 PM] Noga Vishengrad: אני כמעט חטפתי ש בץ
[8:36:18 PM] Noga Vishengrad: *שבץ
[8:36:21 PM] ג'לושס : אני גאה בךךךך !!

וכן, קיבלתי אישור לפרסם את השיחה הזאת אז אף אחד לא יכול לתבוע אותי D:

אז ככה, אחרי זמן מה של בכי, דמעות, קיטורים, עצבנות, הכל נגמר.
רולינג נתנה לנו את הסוף הכי טוב שהיא יכלה לספק, לדעתי.
היכולת שלה ראויות לשבח.
קצת קשה להאמין שעכשיו, בסוף הסדרה של הספר שאמרתי שבהתחלה שהוא ילדותי מידי לטעמי, עכשיו אני לא רוצה שזה יסתיים לעולם ואני בוכה בלב שלי על כל ההרוגים.

עכשיו בואו נבכה על כל מי שמת:
סיריוס :'(
דמבלדור :'(
עין הזעם :'(
דובי :'(
סנייפ :'(
איך שלא קוראים לו :'(
איך שלא קוראים לה :'(
מי שזה לא יהיה :'(
עוד מישהו ששכחתי את שמו :'(
קראב :'(
גויל שהרגתי בדמיון שלי :'(
מאלפוי שגם הרגתי בסתר :'(
לופין :'(
טונקס :'(
פרד :'(
וולדרמוט החמודי שלולא הוא הסדרה הזאת לא הייתה ואחד מגאוני הרשע הגדולים בספרות העולמית :'(
והכי חשוב
האוזן של ג'ורג'!! :'(

בהוהוהוהוהוהווו :'(
זה כל כך עצוב.
כל כך כל כך עצוב.

פרדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדד :'(
תמיד אהבתי יותר את פרד.
יותר מאת ג'ורג'.
הרבה אנשים העדיפו את פרד, אני ועוד מישהי הגענו למסקנה שזה בגלל שהשם שלו יותר חביב.
הוו נו.

זה היה ספר מדהים, סיום מדהים, כתיבה מדהימה, הכל מדהים מדהים מדהים.
אני פשוט לא מאמינה שזה נגמר.
הארי פוטר, הילד שנשאר בחיים (או - לדעתי היה נשמע טוב יותר - הילד ששרד) באותו הלילה מול אדון האופל, וולדרמוט, אתם-יודעים-מי, ולמרות שהיו לו יותר מידי שמות הוא עדיין טום רידל, הוא הילד שניצח אותו לבסוף והנחית את המכה שהנציחה את מותו של אויבו.
ולמרות שזה היה צפוי, הכל היה כל כך מדהים, ויפה, ואיכותי, ויש לי עוד אלפי מחמאות שאני אפילו לא יודעת איך מבטאים במילים.

וזהו זה, זה נגמר.
אז סגרנו את הספרים, לא סימנו את העמודים כי לא היה לנו מה לסיים, ומעריצים ישנים שלא קראו את הספר ברצף לא ישובו להתנפל על חנויות הספרים כשהספר הבא בסדרה יצא, כי אין ספר הבא. זה הסוף של הסוף. סוף הספר השביעי.

"הסדרה ששינתה את חיי", "הארי פוטר, הילד ששינה את חיי", הספר הזה שינה ונגע בכל כך הרבה אנשים שקשה כבר למצוא אדם שלא מעריך את הספר הזה.

לכל דבר יש סוף, סוף הוא התחלה של משהו אחר, אולי רולינג תפתח בעוד רב מכר בין עולמי שיזעזע את עולם הספרות ויגרום לכולנו לגמור עם פה פעור ולקלל אותה בגלל שהיא הורגת יותר מידי דמויות.

זה היה הסוף הכי טוב שיכולתי לבקש.

לכל מי שלא קרא את הסדרה (אנשים בודדים, אפילו לא הם), אז אני ממליצה בחום. הארי פוטר הגיע גם אלי. גם אני הייתי מתה לקחת שעון חול לסובב אותו לאחור ולצפות בעצמי קוראת את הסדרה, ורק אומרת לעצמי ליהנות מכל רגע ורגע, כי זה לא יישר לנצח.

וכאן נגמרה הביקורת, אחיזה אחרונה בסדרה הארי פוטר, אחיזה אחרונה בספר.
ואני יודעת שאני עושה דרמות אבל ממש יש לי דמעות בעיניים, אני רוצה לכתוב את הביקורת הזאת לנצח.
וככה נחתמה הסדרה שמוקמה כרב המכר השלישי בעולם, ועכשיו אני רואה שהצדק עם רולינג.
no fear

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

16 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני מרגישה מוזר עכשיו, ברגע שאני כותבת את זה. זה כאילו שלכתוב זה להודות בזה.
אז אני מודה - זה נגמר.
הארי פוטר נגמר. הסתיים. הגיע לסוף.
ולי פשוט אין מילים. בכלל.
הרי כולם כבר אמרו את הכול! דיברו על כל המיתות הרבות, על הסוף המדהים, על המתח, על קרב, על האהבה שהגיעה לשיאה, על הורקרקוסים, על המסע הגדול של הארי הרמיוני ורון, על התחלה, על הסוף, על דמויות נושנות שהתבגרו, על תעלומות שנפתרו, על סודות שהתגלו, על קצוות שנסגרו, על רולינג הרוצחת ודין החתיך ולונה הדמות-שלא-זכתה-להערכה-שמגיעה-לה ונוויל המגנוב שהפך לגיבור ומולי "נוט מאי דוטר ביץ'!" וויזלי וטום רידל הנחש (תרתי משמע) וסנייפ אני-לא-בוגד-בסוף, ועל הכככככל!
.
.
.
אז על מה נשאר לי לדבר?


לכן החלטתי שאין טעם לדבר על הדמויות, על העלילה, לתקצר, לספיילר, או לבכות מרוב התרגשות.
אני אפילו לא אסדר נושאים דחופים ורשימות ומחשבות.
אני אדבר על הדבר היפה ביותר בספרות כולה בכללי - חיבור של הקורא לספר.




אתם יודעים, ביאטריס מצלה של הרוח אמרה פעם משהו יפה - "ספר הוא כמו מראה, אתה רואה בה רק את מה שנמצא כבר בפנים."
וזה נכון, לגמרי, יודעים?
ואני אגיד לכם עכשיו מה אני ראיתי במראה.
אז או.קיי.









ראיתי פה מישהו שכתב באחת הביקורות על ההתבגרות של רון, הרמיוני והארי. אני לא ממש זוכרת מה הוא כתב שם, משהו כמו "הם כבר לא טסים במכונית מעופפת או תוקעים שרביט באף של טרול - הם עברו את השלב הזה."
וזה נכון.
ומה שאני רואה פה, זה שהם התבגרו.
הם התבגרו, והשתנו, אבל אני מתערבת איתכם שכשהם יזכרו בטרול הם יצחקו. וכשהם יזכרו במכונית המעופפת הם יצחקו. וכשהם יזכרו בכל החיים שלהם לפני שהם התבגרו הם יצחקו.
אבל בעצם... אולי אי אפשר כל כך לשים את היד על מתי הם התבגרו? הרי אנחנו, שליווינו את הארי כמעט כל הזמן בשבע השנים הללו, לא יכולים להניח את האצבע על הזמן המדויק שהוא התבגר.
האם יש בכלל זמן מדויק?
והאם ההתבגרות נגמרה? האם היא אי פעם תיגמר?
אבל זה כל העניין!
האם הארי והשאר יעשו משהו מכל הדברים המטופשים-אך-מלאי-חן שהם עשו כשהיו בשנים הראשונות בהוגוורטס? אתם באמת יכולים לדמיין אותם צוחקים על ילדה שמשוויצה בזה שהיא טובה בלימודים, או מתעלפים שהם רואים סוהרסן? הם לא יעשו את כל הדברים האלה! הם שונים כל כך! שונים כל כך שאפשר לחשוב שזה בנאדם אחר!
ובכל זאת - הם לוקחים את הילדים שהם היו, צוחקים על מעשיהם המטופשים-אך-מלאי-חן בחיבה, מחבקים אותם. בזה שהם נזכרים בדברים שהם עשו, כל דבר שהוא - אפילו בזה שפרד ניסה להשביע את רון בנדר הכובל! - בחיוך, זה אומר שהם שמחים על זה, אוהבים את זה - הם מחבקים את הילדים שהיו.
ולחבק את הילד שהיית - מה זה אומר?
זה אומר לשמוח שהתבגרת מצד אחד - אבל גם לא לרצות להשתנות, לא להתחרט על כלום, לשמור על עצמך, להעריך את הדברים שקרו. זה לחייך ולצחוק בזמן שאתה בוכה.
זה לא לרצות שהילד הזה יעזוב.
ואני כותבת, ולא יודעת מה קורה לי! אני מרגישה כאילו אני רוצה לבכות, אני רוצה לבכות באמת, אבל אני מחייכת, לעזאזל! ואני שמחה, ועצובה,

ואני לא רוצה שהילדה הזאת תעזוב.

וזה נוגע בי במקום הכי עמוק, והכי אמיתי, ואני אוהבת את הילדה הייתי ומחבקת אותה, ואני שמחה שהתבגרתי,
ואני לא רוצה שהיא תעזוב.
וזה מה שכל כך יפה בספרים!
שמישהו אחר אולי לא מבין עכשיו על מה אני מדברת, ואיך בדיוק אני מגיעה לכל הדברים האלה ולא כתבו על זה כלום בהארי פוטר!
ולא כתבו באמת.
אבל אני הבנתי את זה.
"כי לפעמים, לקרוא בין השורות, חשוב יותר מלקרוא את השורות."
"לפעמים עדיף לקרוא עם הלב, ולא עם העיניים."
"ספר זו מראה, שבה אתה רואה רק מה שכבר נמצא בפנים."
ואני אוהבת את הארי פוטר, וזה ספר גדול וסדרה מעולה, ואני מחייכת פה ואני אמורה לבכות, לעזאזל-
ואני לא רוצה שהילדה הזאת, בת ה-9 שהייתה אני, תלך.







זה בעיקרון מה היה לי לומר, אבל בגלל שאני לא יכולה לסיים בנימה העצובה הזאת את הביקורת לספר האחרון של הסדרה המדהימה הזו, אני אתן לכם בונוס. נכון רציתם לדעת כמוני של מי ויקטואר המסתורית בת?
אז קבלו את עץ המשפחה של משפחת וויזלי!

ביל ופלר: ויקטואר (אה!) דומיניק ולואיס
צ'רלי: אין ילדים, רווק נצחי.
פרסי ולא ידוע מי: מולי (על שם אמא שלו ^.^) ולוסי
ג'ורג' ואנג'לינה ג'ונסון (הממ!): פרד (אוו לבכות ><) ורוקסן
פרד: אין ילדים, מת. (בווהו!)
רון והרמיוני: רוז והוגו, כמו שידוע לנו
ג'יני והארי: ג'יימס, אלבוס ולילי (שמתם לב שהוא קרא לכולם על שמות אנשים מתים? אפילו השמות השניים שהיו כתובים בספר! חוץ מלילי, שהשם השני שלה הוא לונה. אני מקווה שזה לא רומז משהו :0)
אה, וקצת הסבר על החיים של כולם.
דראקו התחתן עם מישהי בשם אסטוריה גרינגראס, ויש לו בן בשם סקורפיו.
הארי ורון הם הילאים שעובדים במשרד הקסמים.
נוויל, כמו שידוע לכם, הוא פרופסור בהוגוורטס, והוא נשוי לחנה אבוט מבית האפלפאף (וואו)
פרופסור מקונגל היא המנהלת של הוגוורטס אחרי שסנייפ מת.
וזה כל מה שאני יודעת.



אז, הנה נגמרה לה סדרה מעולה שכולנו אוהבים.
אפשר לבכות בכי מר, אבל גם אפשר לחייך אל העתיד בתקווה ולזכור את רגעינו המאושרים יחד איתו.
וכמו שאמרו כמעט מלאכים המדהימים (תתמודדו) -
זו לא פרידה, שנינו גדלים, זה רק לקחת עוד צעד קדימה.
ולכן אני לא אומר שלום,
לעולם.
אז כן, זה קצת עצוב, אבל זה בסדר. אנחנו נהיה בסדר. ונזכור את כל הרגעים השמחים יחד.
ואני מניחה שאין דבר יותר נכון לומר עכשיו מאשר - ביי.
הבלגית המעופפת

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

14 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אז את הביקורת הזו החלטתי לכתוב לכבוד יום ההולדת של הארי. כן, אני יודעת שיש עוד שבוע (אין צורך לצעוק עלי), אבל אני טסה לחו"ל ביום שבת, ולא אספיק/אצליח/אמצא מקלדת עברית. בואו נעזוב את המקלדת. אמצא מחשב.
הבה נתחיל, כי הארי בן 33 רק פעם אחת (את הביקורת אני אכתוב עם חבילת שוקולד ביד, ממנה אנגוס לסירוגין כדי לשכוח שהוא מזדקן, ואילו אני מתבגרת. אוי, הארי&)
אוה, ועוד משהו. יכול להיות- רק יכול להיות שתגלו קלקלנים בביקורת הנ"ל, אז אם אתם באמת מחפשים המלצה, הרשו לי לומר לכם: ספר מעולה, עכשיו לכו לפינה, עמדו על רגל אחת עם הגב לחדר וקראו את כל שבעת הספרים. עכשיו&
הדבר שהכי הפתיע אותי בספר הזה- ובאמת, כל כך הפתיע אותי שנחנקתי מהתפוח האדום כדם שלעסתי האותו הרגע, נפלתי על הרצפה ושקעתי בתרדמת של כחמש דקות, כי הגמדים לא הגיעו (לא ידעתי שאסור לסמוך על זקנות שבאות לחלק תפוחים בחינם מדלת לדלת), היתה הנשיקה של רון והרמיוני. זה פגע בי כמו מרביצן בילדה מוגלגית באמצע שיעור אזרחות. לא ראיתי את זה מגיע משום כיוון. אבל זה היה בדיוק לפני שגילו שאני זקוקה למשקפיים בדחיפות, אז יש סיכוי שזה היה צפוי, לפחות במעט. עכשיו, בדיעבד (שזו מילה מיותרת- הרוג את המיותר&), אני לא מבינה איך פספסתי את זה. ברור שהם מאוהבים מהרגע שרצחו את בקביק בספר השלישי, וכנראה שאני עדיין לא דקת אבחנה מספיק כדי לשים לב לרמזים בספרים הראשון והשני. תמיד חשבתי שהם כאלה חברים טובים, וחלמתי שיהיה לי חבר כל כך טוב, שבאמת ידאג לי, וישמח שאני שם, ויקנא לי כשאני יוצאת עם מישהו. כן, כולכם רשאיים להרביץ לי עם כפית (גם אני כבר הוצאתי כזו. עם ידית ארוכה בלבד, בבקשה).
לגבי הכריכה האחורית- לדעתי, זהו לא הספר הטוב ביותר בסדרה. הוא רק במקום הרביעי (קודמים לו 2, 4 ו-1), אז אני מתנגדת למה שכתוב שם.
אם אני כבר מדברת על הכריכה האחורית- העותק שלי במצב מזעזע. הארי פוטר הראשון ניצל מהזזועה הזו רק כי יש לו כריכה קשה (מעכשיו-רק ספרם בכריכה קשה בשבילי) והשלישי בגלל שהוא חדש מהחנות. חסרים לי חלקים מהכריכה (האף של ווולדמורט, למשל. זו לא הייתה בדיחה), כל הספר קיבל גוון צהבהב-חום של ספר שקוראים אותו הרבה, ויש עליו יותר סלוטייפ מאשר על המשקפיים של הארי לפני שהוא פגש את הרמיוני.
אז דעתי על הספר (גיליתי שאני לא כל כך טובה בלכתוב בצורה מסודרת. הפתעה לכולכם, לא?), כי זה כל הטעם בביקורת:
בפעם הראשונה שקראתי את הספר, ממש חייתי כל רגע עם הארי, רון והרמיוני באוהל הקטן-מבחוץ, בתקופת המחנאות ובקרב על הוגוורטס. מאז- כל פעם שאי קוראת- הספר מתקצר. לקח להם רק שלושה פרקים מהרגע שרון נפצע ועד שהם הגיעו למכתש גודריק? מסתבר שכן (דוגמא היפותטית לגמרי). פרד מת באותו הפרק שהם השמידו את הנזר? מסתבר שכן. זה פשוט כואב, איפשהו, בתוך החלק ההוא בלב שמוקדש להארי וחבריו, לחשוב שזה עובר מהר יותר כל פעם, ושיום אחד כבר לא יהיה מה לקרוא, כי כבר גמרתי.

ואחרי ביקורת שהיא פשוט ערימה של דברים שלא קשורים לדעתי על הספר- הנה דעתי:
ספר מצוין, רביעי רק לשני, הרביעי והראשון, ובאמת, עונה על כל השאלות שאי פעם היו לי (מה קרה לסניץ' הראשון של הארי? איפה המעמעם הסתובב לו כל הזמן הזה? בעצם, זה לא ענה לי מה קרה להמנון של הוגוורטס, אבל זה זניח9. אני באמת ממליצה על הספר הזה מכל הלב, ואני מקווה שהבנתם את המסר שניסיתי להעביר מהביקורת המבולגנת שלי. אני אתנצל שוב, את הבאה אני אכתוב קודם בטיוטה.
אהבה עזה (פוטריתבלבובנשמה)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

13 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר האחרון בסדרה המושלמת בעולם :(
כמה חבל שזה נגמר.
אני בחיים לא אשכח את הסדרה הזאת.היא תלווה אותי כל חיי.כשאני אהיה גדולה ואני אסיים לאסוף את הספרים שבסדרה אני אשמור להם פינה מיוחדת בבית שלי.
וגם בלב שלי.
אני כל כך עצובה שזה נגמר ואני בטוחה שאני אקרא את כל הסדרה מההתחלה עוד לפחות 20 פעמים.
זה פשוט כל כך טראגי שזה נגמר אני לא מעכלת את זה בכלל :'(
(אני בוכה פה ממש עכשיו)
גולגולת הרעם

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

10 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אזהרת ספויילרים.

"ואז, מה את חושבת שיקרה?" רטן הארי חרישית. "שמישהו אחר יחסל את וולדמורט בזמן שהיא מעסיקה אותנו כאן במילוי פחזניות בכבד קצוץ?".
דבר ראשון,יאק.כאילו,פחזניות במילוי כבד?כל כך ברור שזה מאכל בריטי.אבל אני לא כאן כדי להעביר ביקורת על מזון בריטי[ומזל שלא,כי אחרת כל הבית שלי היה מכוסה נייר טואלט ספוג בתה],אני פה כדי להעביר "ביקורת"[המילה היותר נכונה היא לשבח] על הארי פוטר ואוצרות המוות.הארי והחברים שלו כבר לא ילדים.הם עברו את השלב של לדחוף לאף של טרול שרביט,או לנסוע במכונית מעופפת.הם אפילו גמרו עם הבגרויות,הלימודים הרציפים,הם יותר בוגרים,יותר אפלים,ובקיצור,טינאג'רים.וכמו כל טינאג'ר שגרתי,שמורד בהורים שלו,או נושר מהלימודים,וטוען שאף אחד לא מבין אותו,ובין כמה ימים הורס נשמה של הקוסם האפל הכי חזק בעולם,גם הם קצת ככה.טוב,בעיקר החלק האחרון.הארי,הרמיוני,ורון נמצאים על סף מלחמה,ביחד עם כל עולם הקוסמים שבאנגליה.וולדמורט פועל,שוב,לא בגלוי,אבל בכל החלק הראשון של הספר[לא סתם הם חילקו את הסרט לשני חלקים]מסופר על הארי וחבריו,שנמלטים ממשרד הקסמים,שבמהלך החודשים האחרונים הלך ונהפך בשליטתו של וולדמורט.הם בורחים ממקום למקום,מנסים למצוא את ההורקרוקסים,ולהשמיד אותם,בעוד כל משרד הקסמים רודף אחריהם.לדעתי זה דימוי לא רע למלחמת העולם השניה,רק שבמקום הגזע הארי,יש את טהורי הדם,ובמקום כל השאר,יש את הבוצדמים[בני מוגלגים].הסיפור של הארי מתחיל להידמות לסיפור של אנה פרנק,רק הרבה יותר מגניב,ו...קסם,מה שנותן את "יומנו של הארי פוטר".לדעתי,הסיפור לא רק מתמקד בהארי,הוא גם נותן יומן אישי גם לרון,וגם להרמיוני,שכל אחד מהם השתנה במהלך הספרים.הייתה יכלה להיות האפשרות המוזרה שזה יהיה כתוב כמו גיבורי האולימפוס,מנקודות מבט שונות.מה שטוב בהארי פוטר,שלא כל דמות צריכה פרק משלה כדי להעביר לנו מה היא מרגישה.אפילו שזה מהנקודת מבט של הארי,הכתיבה האלוהית עדיין מעבירה את כל התחושות שלהם,גם אם זה לא הם מדברים.טוב,אני חייב להגיד משהו על הרמיוני-היא השתנתה מאוד מאז הראשון.בקטע הפיזי:היא הרבה יותר נשית,ויפה.השיניים שלה נורמליות,השיער שלה לא נפוח.הקטע הרגשי:היא יותר פתוחה לצד הרגשי שלה,והיא הרבה פחות קפדנית.היא יותר אמיצה,יותר חזקה.מה שטוב,שהיא לא איבדה את הדמות שלה בהתבגרות יותר מדי.היא עדיין הרמיוני שלנו,הרמיוני שנותנת להם פיסות מידע של חרשנים,יודעת הכל,ספרייה אנושית.רון נשאר רון.הארי.מה אני יכול להגיד עליו?הוא לא מושלם,הוא דמות מושלמת.הפגמים שלו מחזקים אותו,הופכים אותו לדמות עוד יותר מוצלחת.העובדה שאין לו כוחות מסתוריים שהופכים אותו לחזק יותר מהכל.הוא רגיל.האישיות שלו מעולה,הוא לא מושלם.בקיצור,הוא הארי.בספר הזה,הוא מגלה את הפגמים היותר חזקים שלו-חמדנות מסויימת,תאווה לכוח,אבל הם נובעים מהמניע הכי פשוט ואנושי-פחד.הוא רוצה את אוצרות המוות כדי להיות מוכן.כדי להגן על עצמו.כדי להרגיש בטוח.הוא כבר לא אותו הילד שהוא היה כשהוא גילה שהוא קוסם.עולם הקוסמים שהשתלב בו.הוא השתנה,התבגר,התחזק.היתרונות שלו התחזקו,אבל גם החסרונות שלו.הוא מעורער יותר,לא בטוח מה הוא אמור לעשות.הוא מגשש באפלה,לא יודע מה קורה בעולם שלו.דמבלדור השאיר אותו חסר אונים.הספר הזה מראה את המעבר שלו,את החוסר ידיעה שלו,ובמהלך כל הספר,עד לשיחה הגורלית שלו עם דמבלדור,הוא מאמין שהוא ננטש,שהוא כבול לנבואה,ולעול שיש עליו.השיחה שלו עם דמבלדור,היא לדעתי החלק היפה ביותר בהארי פוטר.הארי מבין,שמההתחלה,זה לא היה חייב להיות הוא.הנבואה לא הייתה משמעותית,אלא אם כן הוא היה גורם לה לכך.הוא וולדמורט.הארי הוא ללא ספק הדמות הטובה ביותר בעולם הספרות.עוד משהו מעניין,זה המסע בעקבות דמבלדור.כל כך הרבה ספקות,שאלות,וטענות היו על דמבלדור במוח של הארי.הוא תהה כמה דבמלדור הוא באמת מודל לחיקוי,כמה הוא באמת טוב.אני אישית,שואב כל פיסת מידע,כל מילה מהספר,כי אי אפשר שלא.הקטע האחרון,הוא המרגש ביותר.הקרב על הוגוורטס.המקום היחיד בעולם הקוסמים שנראה בטוח,עורער.צבא התקדם אליו.כל החוקים נשברו,כל ההגנות נעשו.כולם התכוננו לקרב.ואז,הגיע התיאור המדהים והסוחט דמעות של הפרקים האחרונים,הרגעים האחרונים מהסדרה המופלאה הזאת.הסיום,שבר אותי.לא יכולתי להאמין.זה נגמר.אי אפשר לעכל את זה.אני עדיין לא מצליח.העולם הזה,נעלם לך.כמובן שאני ממשכיך לקרוא בלופים את הארי פוטר,ולעולם לא ימאס לי.הספר האחרון בסדרת הארי פוטר הוא בהחלט אפל יותר,אלים יותר,מרגש יותר,ויותר...הכל.הוא ספרות טהורה.מומלץ יותר מכל דבר
ניצן

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

10 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
למרות שזה לא נראה כך, לא קל לאהוב את הארי פוטר. מדובר בסדרה ארוכה מאוד, ספרים עבים וניסוח גבוה. אבל אני נולדתי יחד עם הארי פוטר, בדיוק כשהוא נוצר לפני 14 שנה. הספר הראשון יצא לאור בעברית בשנת 99. החמישי יצא ב2003. בגילי אז לא יכולתי להתמודד עם ספר שכזה, ולכן כל חמשת הספרים הראשונים סופרו לי, תוך כדי קריאה. מאוד נהנתי, אבל החלטתי שאת שני הספרים הבאים אני קורא לבד. וכך עשיתי. ועכשיו, לאחר קריאה מחודשת של הספר השביעי והאחרון בסדרה אין ספק שהוא הספר הגדול מכולם: מעטים הספרים שגורמים לך צמרמורת, והוא אחד מהם. לאורך 500 העמודים הראשונים הוא מרתק כמו כל שאר הסדרה, אך כשמגיעים ל-200 העמודים האחרונים אי אפשר שלא לחוש רעד: אם זה בגלל ילד מתוסכל שכולם שנאו אך למרות זאת הקריב את עצמו, אם זה בגלל קורבנות רבים כל כך שהוקרבו, אם זה בגלל נער גיבור שמתאר את הליכתו אל המוות, וזאת רק כדי לשפר את העולם, להציל את חבריו, אם זה בגלל התובנות שלאחר המוות או אם בגלל גבורת הטוב על הרע, ששלט והנחיל פחד בעולם הקוסמים שנים רבות כל כך.
המכירות לא משקרות: זוהי אחת מסדרות הפנטזיה הטובות אי פעם, אם לא הטובה ביותר. נקווה שהסרט לא יאכזב. ובינתיים, הילד שנשאר בחיים (כבר לא ילד), יכול לנוח בידיעה שאין עוד צרות על ראשו...
10\10
MeanMrMustard

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

10 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
זהירות - ספויילרים!
קראתי את הספר באנגלית כי הגרסה העברית עוד לא יצאה אז. הצטערתי על שלא קראתי גם את הקודמים בשפת המקור.
רולינג הצליחה לכתוב 6 ספרים ראשונים יפים ומוצלחים עם שימוש מינימלי בסוף טראגי, וזה מראה חלק מגדולתה.
שלושה ספרים ראשונים בלי אבדות. אחר כך דיגורי, סיריוס ודמבלדור - זה מבחינתי לא טראגי:
דיגורי, דמות אצילה אך משנית.
בלק, שחצן ומעצבן. אהבתי אותו רק בספר השלישי.
דמבלדור, קיבל את מותו בשלווה, ובאמת כבר היה קרוב לקריסת מערכות ממילא.
האבדות בספר השביעי היו רבות וכואבות, כולל האוזן של ג'ורג' :-). זה הוסיף אמינות לסיפור, כי בכל זאת צריך לשלם מחיר כדי למגר הרוע. זה שהארי, רון, הרמיוני וג'יני נותרו ללא פגע מהווה איזון מספק לאבדות הרבות שבספר.

כבר בסוף הספר השישי היו רמזים עבים לכך שסנייפ הוא מכוחותינו.
גם כי אחרי רצח דמבלדור הוא יכול היה ללכוד את הארי כשברח יחד עם דראקו, ובמקום זה נתן להארי טיפים תוך כדי בריחה.
גם כי לפני מותו דמבלדור התחנן בפני סנייפ. לא הגיוני שהוא יתחנן על חייו. הנחתי שהוא מתקשר איתו במבט, בביאור מחשבות, ומבקש שיהרוג אותו כי ממילא היה חצי גמור מהשיקוי ששתה במערה וכדי לשפר את אמינות סנייפ כמרגל. בספר השביעי התברר שבכלל העניין כבר תואם מראש.

מה שלא היה אמין בעיני זה שמיגור הרוע נעשה בדרכים נקיות מידי ובאקראי.
פיטר פטיגרו הרשע המרושע, מת על ידי עצמו (או בכח הכישוף של היד שהקנה לו וולדמורט). והארי הטוב והמיטיב עוד ניסה להציל אותו.
קראב מת על ידי כישוף האש שהוא עצמו הטיל.
אוכלי המוות נדרסים בהמוניהם על ידי הקנטאורים (כזה-כאילו במקרה).
אפילו וולדמורט מת בסוף על ידי הכישוף של עצמו, כשפוטר הטוב והתמים בסך הכל שיגר כישוף/לחש של הגנה עצמית.
לפחות בלטריקס הומתה על ידי מולי הזועפת.
אם סיפורי הארי פוטר קיבלו השראה ממלחמת העולם השניה, ואם דמבלדור/פוטר הם צ'רצ'ילים, המסר יכול להיות שלפעמים אין ברירה אלא להרוג את הרוצחים והרעים, ושעל הטוב/קורבן לשפוך בידיעה ובכוונה, גם אם בלית ברירה ובכאב, את דם הרע/התוקפן/העריץ/ההיטלר/הסטאלין.

הפרק על סיכום חייו של סנייפ (פרק 33) היה יפה ומרגש. הוא גם ממוקם טוב בספר: מתקרבים לסוף הקריאה ויודעים שחייב להיות קרב, ושהאולטימאטום עומד לפוג תוך פחות משעה, ופתאום נכנסים לעולם אחר. מן שקט ורוגע וסיפור אהבה-ראשונה מרגש של הילד סוורוס ללילי. גם הפרק לפני האחרון היה סוג של סגירת מעגלים וקשירת קצוות שרולינג עושה בספרים שלה. זה לא הותיר מקום רב לכתיבת מהלך הקרב האחרון, אבל ממילא קצת משעמם לקרא מהלכים של קרב. זה יורה, ההוא יורה חזרה. זה יורה, ובחזרה. התוצאות יותר מעניינות, לא? :-)

הורקרוקסים - אולי האחרונים לא קיבלו את הכבוד הראוי להם, אבל לא נורא.

הארי לא מת כשוולדמורט הרג אותו ביער. אבל למה? אני עדיין לא לגמרי סגור על זה.
זה בגלל שהשרביט של וולדמורט ידע שהבעלים האמיתי שלו זה פוטר? (פוטר גבר על דראקו והשרביט ידע על זה למרות שהיה באותו זמן אצל סנייפ). הרי גם קללת העינוי של וולדמורט בגופו של פוטר לאחר מכן לא גרמה לפוטר כל סבל, מה שמראה שהשרביט כבר אז ידע שהוא של פוטר.
בגלל שבוולדמורט זרם דמו של הארי (מסוף הספר הרביעי), כולל לחש ההקרבה של לילי (זה כאילו נותר בדמו של וולדמורט גם אחרי שהארי עבר את גיל 17)?
בגלל שהארי נעשה לאדון האמיתי של המוות כי השלים עם המוות? (זה מה שדמבלדור אמר).
אולי בגלל שבמובן מסויים אוצרות המוות היו אצלו? השרביט שבידי וולדמורט היה שייך לו (גם אם לא היה בידו), האבן היתה במובן מסויים אצלו (ואם כבר, להפיל את האבן דווקא לפני שהסגיר עצמו, זו כתיבה לא אמינה) והגלימה היתה אצלו. אולי גם זה תרם להצלתו?

יש בסדרת הספרים התמודדות יפה עם המוות.
כבר בספר הראשון ניקולאס פלאמל המבוגר מקבל על עצמו את המוות. גם בשישי דמבלדור המבוגר מתייחס אל המוות בשוויון נפש. בשביעי, אפילו הארי הצעיר משלים עם המוות למען מטרה נעלה. מצד אחד המוות סופי. מצד שני, יש תקשורת עם המתים, כך שהמוות אינו מוחלט.

זו סדרת ספרים עם מסר חינוכי חזק של נאמנות, חברות ועזרה לזולת. יש גם מסר צ'רצ'ילי חזק על נכונות להקרבה במלחמת בני האור בבני החושך.
התחלתי לקרא את כל סדרת הספרים בעקבות מאמר של סבר פלוצקר שפורסם מיד עם הוצאת הספר השביעי:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3428324,00.html .
אז, סבר, תודה רבה.
הסדרה מומלצת למבוגרים לא פחות מאשר לצעירים. החל מהספר החמישי הכתיבה היא יותר בוגרת, כך שמי שפרש אחרי שניים-שלושה ספרים עדיין יפיק הנאה אם ימשיך ויקרא את הסדרה עד לסופה.
Rowan Jin

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

9 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אוקיי. אז בואו נתחיל מהסוף. מהדבר הראשון שעלה במוחי כשהגעתי לדף של סדר הפרקים, שבאופן בלתי מובן נמצא בסוף הספר, ולא בהתחלתו :

'דיי. אין מצב שזהו. שזה נגמר. איזה סופר עם לב טוב ורחמים היה מסיים את.. את... את הנס הזה?'

אבל לא. רולינג עשתה את זה. בגלל חוזה מטופש. במשך ימים רבים, ואפילו עכשיו, אני משתוקקת לעוד חלקיק מהעולם הקסום הזה, שיצא מפרי דמיונה של רולינג. אחר כך, רכשתי את 'מעשיות בידל הפייטן', שלמרות שגם הוא הראה לי פן נוסף וייחודי מעולמו של הארי פוטר, הוא לא הספיק לי.. אולי אף פעם לא יספיק.. הלוואי שרולינג תכתוב עוד סדרה של ספרים שקשורה להארי פוטר, אולי משהו שקשור בבניו ובבתו...
טוב. מספיק לחפור לכם בחלומות שקרוב לוודאי לא יתגשמו.

רולינג בהחלט הוכיחה את כישרונה, למרות שלא פיקפקתי בה מאז שקראתי את הספר הראשון בסדרת 'הארי פוטר'. אני מודה, שמשאלת ליבי הכמוסה ביותר היא לפגוש אותה, לנסות להבין, איך היא לעזאזל הצליחה להפיק ספרים כאלו, כי לדעתי, כתיבת ספר טוב היא יכולת מבורכת, וההא היא בסה"כ רק בת-אדם.. רק מוגלגית..:)

הנקודה היא, שאחרי שאתה מסיים לקרוא את הספר הזה, את הספר הזה, ואחרי שאתה מהרהר בתוכנו, אתה מרגיש ריקנות מסויימת, כי זה נגמר. לא להארי, אלא לך...אתה משתוקק יותר מתמיד ליהיות חלק מהעולם הזה, מהוגוורטס, לפחות לקרוא עליו...


הספר הזה, אולי מכל הספרים האחרים בסדרה, ריגש אותי. הוא גרם לי להתגלגל מצחוק, לבכות מתסכול ולהשתולל מכעס. אין ספק, שהסדרה הזו היא חלק ענק מהילדות שלי, מהחיים שלי. הסדרה הזו לימדה אותי כל כך הרבה, היא חינכה אותי, היא גידלה אותי לא פחות מההורים שלי. אני חייבת לה, כי בזכותה אני הבן אדם שאני... וכל זה, נמצא בדף ודיו.. כל הרגשות, המחשבות והחלומות מוגשים באריזה של בסך הכל דף ודיו. מי אמר שאין קסמים בעולם?

לסיכום, אני ממליצה לכם לקרוא את סדרת 'הארי פוטר', ובפרט את הספר הזה. אך עליי להזהיר אתכם: אם לא קראתם את הספרים האחרים בסדרה, אל תתחילו לקרוא את הספר השביעי!!! אל תהרסו לכם!!!
בלדין

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

9 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כמה מילים על סיום הסדרה ועל כן ספויילרים כבדים לסופה ולתוצאות הקרב האחרון:

יוצא לי לא פעם לשמוע ממעריצי הסדרה אכזבה גדולה למראה סיום הספר. ובסיום אני פחות מתכוון לאפילוג ויותר פתירת קונפליקט הארי מול וולדמורט ומהלך הקרב האחרון וכביכול השיא, הקליימקס, הרגע המכונן של הסדרה כולה.
גם כאן נאמר שרולינג "השתפנה" ופחדה לעשות סוף רע וטראגי וניסתה לרצות את קוראי הספר. ובכן, בעיניי זה שטויות. רולינג מעולם לא פחדה ליצור טראגדיות, וראו בתור דוגמה את מותם של סיריוס ודמבלדור, את כל האבידות באוצרות המוות - לופין וטונקס, דובי. די בזה כדי לראות שאין בהישרדותו של הארי "השתפנות" או כניעה בפני רצון המעריצים. אם כבר, הקרב האחרון התרחש בצורה אותה המעריצים צפו הכי פחות, ובזה לדעתי, נעוץ הקסם.

הסוגייה העיקרית ששלטה לאורך כל הסדרה היא המוות. בצורה מוחלטת, ניכרת, ובלתי ניתנת לערעור. הספר התחיל עם מותם של הזוג פוטר והילד שנשאר בחיים. כבר בספר הראשון הוא הציג לנו שתי השקפות עולם דומות אך שונות בתכלית: וולדמורט וניקולס פלאמל, שניהם כמהים להיות בני אלמוות. אך בעוד וולדמורט שואף להיות בן אלמוות כדי לנצח את האנושיות שבו, את החולשה, ואף רוצח למטרה זו כפי שמתגלה בהמשך, ניקולס פלאמל שותה כל יום טיפה כדי להמשיך לחיות. במעשיו הוא לא מחפש לנצח את המוות, להפר סדרי יקום. הוא מחפש להמשיך את חייו השלווים עם אשתו פרונל ולשמוח, אך הוא מתעשת ומוותר על חיי הנצח אותם יכל להשיג, ובכך נבדל מאדון האופל.
לאורך כל הסדרה רולינג זועקת מבין המילים: אי אפשר לנצח את המוות. רולינג העידה בסרט הדוקומנטרי על חייה "שנה בחיים" שהמוות של אמה השפיעה נורא על הכיוון אותו לקחה הסדרה, וזה ניכר. הסדרה יכולה להיות משל יפהפייה על ההתמודדות עם סוגיית המוות והמוות מהווה בה מוטיב עיקרי, חי ובועט, המתקיים בכל כך הרבה צורות - אוצרות המוות, דמות המוות, הוא מתקיים כאפיון דמות כפי שהיה ניכר, כמניע עלילתי. המוות מסתתר בכל פינה.
טום רידל משווה את התמותה האנושית לחולשה בדיוק כמו שמבחינתו האנושיות היא חולשה, ואולי דבר נובע מהשני. כמו הביצה והתרנגולת. בגלל זה הוא שונא מוגלגים, כי אין בהם דבר קסום, הם כל כך אנושיים. רידל, רק בן 17, הופך את עצמו למפלצת - קורע את נשמתו לשבעה חלקים בטקס אפל ועתיק של רצח אכזרי. הוא מנסה להפר סדר הרמוני קיים, להתכחש לקיומו הטבעי כבן תמותה ועל כן כבר חלוף. גם מראהו לאחר תקומתו השנייה, האישונים האדומים, הפרצוץ הנחשי, גורם לו להיראות יותר כמו מפלצת בלהות מאשר בן תמותה. הלורד וולדמורט, אדון האופל, הוא בעצם רק נער שאפתן בשם טום מארוולו רידל.
נער שחיפש להביס את המוות.
"אוצרות המוות" מביא את סוגיית המוות כולה לידי סיום. החל מהסיפור על שלושת האחים בה מוצגת ההתמודדות עם המוות שנפתרת ביחסו של האח הקטן אל קוצר הנשמות, הרואה בו כחבר ותיק והולך איתו בערוב ימיו, כלה באמצעי של אוצרות המוות שמופיע פתאום כאילו משום מקום והופך את הקערה על פיה, מבטיח נצחון על המוות ובעצם מערער את כל תפיסת העולם שרולינג בנתה ולפיה המוות בלתי ניתן לשינוי. במאמר שפורסם על ידי שירלי שילר היא כתבה על הבחירה שהייתה בידי הארי באוצרות המוות - האם להמשיך במרדף המייגע והמתסכל אחר ההורקרוקסים שבקושי הניב פירות, או לשנות כיוון, לוותר על המשימה שהטיל עליו אדם מת, ולצאת אחר אוצרות המוות שיכולים להחזיר לילד יתום את החיים שמעולם לא היו לו. וזה קשה להארי, כמובן. בביקורו בקבר הוריו במכתש גודריק הקורא מתוודע לסבל שבמות הוריו, בהיותו יתום. אני זוכר את עצמי קורא את התיאורים המזעזעים על צערו בכך שלא זכה לראות את משפחתו, לא זכה להרגיש מהי מסגרת משפחתית אמיתית, לבלות עם הוריו, לשמוע אותם. הצטמררתי ובאותו רגע הבנתי שאוצרות המוות הוא לא כמו שום ספר אחר בסדרה.

וכל זה מוביל אותנו, אם כן, אל הסוף הבלתי נמנע: וולדמורט מול הארי. טום רידל שניסה לנצח את המוות מול הארי פוטר שנשאר בחיים. הארי מקריב את עצמו, אך וולדמורט הורג את ההורקרוקס ששתל בו ללא ידיעה. טעות ראשונה. בזמן מותו הקליני או חלומו, זה לא ברור, הארי רואה דמות תינוק מחליאה גוססת מתחת לאחד הכיסאות בקינגס קרוס - נשמתו המחוללת של וולדמורט.
הארי חוזר, שב לעמוד מול וולדמורט, הפעם בכוחות מחודשים ותוך ידיעה שוולדמורט לא עוד חסין בזכות ההורקרוקסים. הקרב האחרון, הכל מוביל אליו, הכל הולך לבוא לידי סיום ו... זהו? זהו זה? כמה קללות, אקספליארמוס, אבדה קדברה, טעות טכנית בשרביט שגורמת לוולדמורט למות. הוא סתם גופה, איפה הזיקוקים?
אבל יש בזה די כדי לגרום למילותיה של רולינג להדהד עם הסיום הזה. אי אפשר לנצח את המוות. אי אפשר להתכחש לאנושיות.
דמבלדור קיבל את המוות, השלים איתו, זימן אותו אפילו כדי להביא לסיום הסאגה. הוא זכה למוות מפואר, נופל מהמגדל הגבוה ביותר, כשקינתו של עוף החול מהדהדת בכתלי בית הספר. הייתה לוויה שמשית וצחורה. קלאסה.
גופתו של טום רידל מוטלת כמו נבלה. הארי אפילו לא הטיל לחש ממית. טום טעה. הוא /טעה/. טעות בספרות לפעמים מהווה את המאפיין הכי אנושי שקיים. אפילו בספרות השואה בה מובא צורך להפגין את אנושיותם של הרוצחים הנאצים ועל כן את הזעזוע יש שימוש בטעות כדי לאפיין אנושיות. הרוע אנושי. "לפתח חטאת רובץ ואלייך תשוקתו ואתה תמשול בו"
להארי הייתה היכולת להשיג את כל אוצרות המוות ולהביס אותו. אבל הוא בחר, בניגוד ליתום אחר, טום שמו, להשלים איתו. כמו דמבלדור.
האירונה צועקת מבין המילים - האדם שניסה כל כך חזק להביס את המוות ואת האנושיות בו לבסוף חוסל על ידה. למרות שקרע את נשמתו וניסה כל כך חזק להפוך עצמו לבן אלמוות הוא זה שהביא למותו של עצמו, גופו היה כל כך שברירי כמו גופם של כל בני התמותה. זהו זה, כן, ככה זה נגמר. הקללה של וולדמורט חזרה אליו, הארי אפילו לא היה צריך להתאמץ.

חוסר הקליימטיות שבסצנה הזאת, האבסורד - הכל מוביל לתהייה - זהו זה? זה היה אדון האופל? זה היה הקרב האחרון? הוא לא המפלצת המפחידה ביותר ששלטה בטרור בעולם הקוסמים כל השנים האלה?
לא. טום רידל היה בן אדם. בן תמותה. הוא גזר על עצמו מוות, מהרגע שהחליט לנצח אותו.

מתנצל על החפירה המחרידה, אבל היה לי צורך מהותי לסכם את דעותיי, לפרסם אותן בציבור. אני אוהב את הסדרה הזאת בכל רמ"ח איבריי והיא מהווה את התנ"ך הפרטי שלי ושל עוד מיליוני נערים שגדלו על הילד שנשאר בחיים. "אוצרות המוות" מביא את הסאגה הפנטסטית הזאת לידי סיום אינטיליגנטי, מתוחכם, ולידי מוסר ההשכל השזור לכל אורכה. האמירה שזועקת מתוכה, היא היא השיאה האמיתי של הסדרה הזאת.
נגיד שאני יודעת לכתוב 8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי את כל סדרת "הארי פוטר" והיו הרבה מאוד פעמים שהגעתי לספרייה והלכתי למדף של הספרים שלו, שאלו אותי הרבה פעמים אם קראתי את כל סדרת הספרים והייתי עונה 'כן' בגאווה. כי אני גאה בזה.
הארי פוטר הוא... לא יודעת איך להגדיר אותו? גיבור? הוא לא גיבור. אם כל הכבוד כמה שהוא מוכן להקריב את הדברים החשובים לו - לפי דעתי הוא טיפש מאוד. הוא חושד בכולם והוא תמיד טועה.
אם הייתם צריכים לשאול אותי איזה ספר הכי אהבתי ללא ספק אני אגיד לכם שאת השני. כאילו, היי, אנחנו סוף סוף מגלים את חדר הסודות והארי... הארי סוף סוף מבין שוולדמורט הוא טום רידל. באמת, קראתי הרבה פאנפיקים על הארי פוטר. וכל פעם נהנית מחדש. משום מה קשה לי לשכוח את הוגוורסט - את סנייפ (שהוא ד"א הדמות הכי אהובה עליי ואחריו רון) את דמבלדור, את האגריד... את כולם. אם קראתם אותו מתחת לגיל 11 זכיתם! אני קראתי אותו כשהייתי בת 10 והמכתב לא הגיע ביום הולדתי ה11!
כלומר, הייתי בטוחה שאני קוסמת ושאני אפגוש את הארי. אבל היום הבנתי שהארי פוטר לא באמת קיים. למרות שהארי פוטר בעצם פתח את הילדות שלי.
אני זוכרת שהיה את הסרט "הארי פוטר והנסיך חצוי הדם" ולמחרת כבר הייתי בספרייה קוראת בשקיקה את המילים המודפסות על הדפים של אבן החכמים.
רולינג יצרה עולם. פאקינג עולם שלם. ואני? אני יכולה לחלום על להיות חלק מהעולם הזה. והארי פוטר תמיד יהיה לנצח הספר הראשון שלי. D:
אופיר :)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
~אזהרה! ספויילרים~
אין מילים בפי לתאר את האהבה הגדולה והעצומה שלי לסדרה הזאת.
ליוויתי את הארי בן ה-11 כל הדרך: בלימודיו בהוגוורטס-בית ספר לקוסמים ומכשפות צעירים, דרך שמחות, ריבים וגם סתם הנאות עם רון והרמיוני, חבריו, ועד למפגשים לא מאוד נעימים עם לורד וולדמורט.
עכשיו, כל השלישייה הזו- שאני עוד זוכרת מרכבת האקספרס הראשונה להוגוורטס- גדלה לי מול העיניים: הארי הוא כבר "למוד קרבות" עם וולדמורט, אמיץ, אבירי ונאמן; רון ,שמיתן קצת את חוסר הטקט שלו, אבל עדיין קצת "נגרר" אחרי חבריו הדומיננטיים; והרמיוני- שהפכה מילדה קטנה עם קול מנדנד ו"חכמולוגית" לבחורה יפה, חכמה ומקסימה.
הספר הזה, (שהוא גם האחרון בסדרה) סוגר הרבה מעגלים, גם בהתפתחות האופי של הדמויות.
אני חושבת שהשינוי הכי גדול היה של רון וויזלי, חברו הטוב של הארי ושל הרמיוני.
לאורך כל הסדרה, רון היה בעיני מישהו ג'ינג'י חמוד, נוטה להתקפי רגזנות ולגרגרנות, אבל לא מישהו גיבור או דומיננטי במיוחד (בעיקר בצילם של הארי והרמיוני).
רק בספר השביעי התחלתי לראות שינוי אמיתי.

אני חושבת ש"נקודת המפנה" -מה שגרם לרון להתחשל ולבנות את אופיו, היא עזיבתו את הארי והרמיוני, אחרי שההורקרוקס גרם לו לכך, ותפיסתו בידי החטפנים. רון ראה את
את התוצאות של אדם ש"נגרר" אחרי משהו\מישהו, והבין שהן יכולות להיות גם שליליות מאוד. לכן, לדעתי, הוא החליט לחזק ולחשל את אופיו, והוא נהייה יותר עצמאי ובעל דעה לאחר שחזר.
הביטוי הגדול ביותר של התמורה שחלה ברון הופגן בקרב על הוגוורטס, כאשר רון אומר להארי שצריך לפנות גם את גמדוני הבית מבית הספר כדי שהם לא ייפגעו. בתמורה לתמורה, הרמיוני קופצת על רון ומנשקת אותו. רון הוכיח כאן שהוא אכפתי ומתחשב, גם בחלשים; וזה עשה אותו ראוי להרמיוני.

בנוסף, הספר הזה עורר בי התרגשות כ"כ גדולה: ממש בכיתי משמחה כשהארי ניצח את וולדמורט, ובכך הפסיק את הסבל הענק ששרר בעולם הקוסמים.

עוד יותר בכיתי בסוף, הפעם מעצב: לקח לי זמן להבין שזהו, אין יותר הארי פוטר!
הארי גדל והתחתן עם גי'ני, אהובת נעוריו ואחותו של רון, שהתחתן עם הרמיוני.
בסוף הספר, הם מלווים את ילדיהם לרציף 9 ושלושה רבעים ומשם- לרכבת האקספרס להוגוורטס.
הייתי מאוד רוצה לדעת מה קרה בהוגוורטס עם רוז וויזלי ואלבוס סוורוס פוטר!
אם הם היו אמיתיים, הייתי ניגשת אליהם, לוחצת להם את היד ואומרת (בדיוק כמו חברי הילדות של ההורים שלי, כשאני פוגשת אותם): "הו , אני הכרתי את ההורים שלכם, מאז שהם היו ממש צעירים! כן כן, אני זוכרת אותם- הם היו כ"כ מקסימים..!" ;]
סהר 8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מדהים
מותח מרגש
עצוב
ג'יי קיי רולינג מצליחה לשמור על
המתח על זה שהסיפור לא יחזור על
עצמו
בקיצור
סיפור מהמם!!
מומלץ!!
lisa in wonderland

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מושלם!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
איזה ספר ואיזו דרך לסיים את ה-ספרים האהובים עלי ביותר בעולם!!!!
גדלתי עם הארי, התבגרתי עם הדמויות המופלאות הללו ואין ספר שקרוב יותר מלבי מאשר כל ספר בשביעיה הקסומה והמדהימה הזן.
ג'יי.קיי.רולינג היא כשרון עילאי עם יכולת כתיבה שבודדים ניחנו בה, ועולמה עשיר ועולה על גדותיו-
קראתי את הספר ביום אחד ללא הפסקה, פשוט כי לא יכולתי להתנתק...
מושלם בתכלית השלמות, הארי, אני כבר מתגעגעת להוגוורטס...
shmunitz

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

8 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הטוב ביותר בסדרה, למרות שהמבנה העלילתי שונה מכל שאר הספרים - בשאר הספרים העלילה מתרחשת בהוגוורטס במשך שנת הלימודים השגרתית, והארי, רון והרמיוני אוספים רמזים שמובילים לאקשן בסוף הספר. בספר הזה, לעומת זאת, האקשן בא מהתחלה ומחוץ לכותלי הוגוורטס - לפחות עד לקרב הגורלי מול וולדמורט.
קשה להבין ולקלוט איך רולינג הצליחה לזכור כל כך הרבה פרטים ולקשר ביניהם בגאונות שכזו. הספר השביעי והאחרון בסדרה שסידרה לרולינג את החיים הוא הגאוני מבין הספרים. הספר היה לי מותח וסוחף (כמעט לא שמתי לב שקראתי כ-600 עמודים), מפחיד ומצמרר בחלקו, עצוב ומרגש היכן שצריך להיות ואף לא חף מההומור האופייני של הסדרה.
נכון, הוא צפוי בחלקו ויש בו מסרים נוצריים שקופים (כשהארי "קם לתחייה"), אך כל זה לא מונע מהספר להיות סיום מפואר לפרויקט השאפתני של רולינג, אשר הותיר את חותמו בתולדות עולם הספרות והקסם.
ג'קס

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

7 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מאחר שאני לא מתכוונת לכתוב על כל אחד ואחד מהספרים המושלמים האלה בנפרד, אני כותבת על כולם בביקורת אחת

טוב, אני מניחה שכולם כאן קראו את הספר הזה, אז לא יהיו אזהרות ספוילרים, תתמודדו.
זה היה הספר-הכי-טוב-שקראתי-ואקרא-אי-פעם.
אין לי מושג למה התעכבתי בכתיבת ביקורת על הספר הזה, אני חושבת שאני לא רוצה להכליל אותו בתואר, כי הוא תמיד יהיה יותר מדי טוב בשביל זה.
*שוקולד! יאי!* מצטערת, הוא פשוט כל כך טעים.
ספר ראשון-
הכי טוב, הוא היה הכי תמים ופשוט, סיפורו של ילד בן 11 שספג התעללות ונפתח אל עולם חדש, מגלה חברים חדשים ונלחם ברוע
האופי של הדמויות צעיר וטוב בספר הזה, הם תמימים נודניקים וקצת מעצבנים

ספר שני-
כשהייתי קטנה, אהבתי ספרי בלשים כמו- שלושת הבלשים, השביעייה הסודית והחמישייה המופלאה (וואו, נוסטלגיה) אבל בשלב מסוים הפסקתי לקרוא אותם כשהעלילה הפכה ברורה וצפויה מראש, הספר הזה היה כולו תעלומה בלשית, אבל היה כתוב כל כך יפה, ומשולב עם הרבה פרטים שבסופו של דבר יצרו תוצאה לא צפויה מראש, כמו כן הדמויות מתבגרות במקצת

ספר שלישי-
כל כך אהבתי אותו, והופתעתי איך לא נגמרים לסופרת הרעיונות וקווי העלילה החדשים, הספר ריתק אותי עד סופו, שהיה מלא תקווה ומשמח, והתגובה שלי אחרי הספר היא- *מפת הקונדסאיםסיריוסלופיןפרדוג'ורג'שליטה!* אה, ואז בכי, כמו בכל סיום ספר

ספר רביעי-
נו טוב, זה היה ברור שהוא יבחר, אבל הספר הזה היה כתוב כל כך טוב! זה היה אחד מהספרים שקראתי עד אמצע הלילה כשכל פעם אני מבטיחה לעצמי הבטחות כמו- 'רק עוד פרק' או 'שנייה! זה באמצע המתח', זה לא עזר עד שגמרתי אותו
התוצאה מקריאת הספר הזה: הריגת המצפון שלי וימים מאוד עייפים

ספר חמישי-
*בכי*
למה? אתם יכולים להסביר לי למה? היא לא יכלה לשבור את הלב של הילד הזה יותר ממה שהוא שבור! אבל היא עשתה את זה. ללא רחמים, *מניחה את הראש על היד ופוצחת ברגע דומייה על סיריוס* *דומייה*
הייתי כותבת שחוץ מזה הספר היה מושלם, אבל סיריוס היה כל כך הרבה מימנו, שקשה להתעלם מזה בהנחה ש- לפחות זה רק הוא.

ספר שישי-
זה לא רק הוא! הפעם היא הגזימה! דמבלדור בפירוש לא היה מקדם עלילה, דמבלדור היה הדמות שעליה חשבתי אחרי גמירת כל ספר (ועונש מהמנהלת) הוא כל כך מושלם ומקסים, וחכם, והוא היה המנהל הכי טוב שהמציאו אי-פעם, אם בכיתם כשהוא... כשקרה מה שקרה, זכיתם בתמיכתי הנצחית ובאהדתי, אבל הספר היה מעניין (אני לא אכתוב טוב כי בשום פנים ואופן אי אפשר להגדיר דבר כזה כטוב)

ספר שביעי-
מתחרה על המקום הראשון מול אבן החכמים, ולמה לא במקום ראשון? כמו שאמרתי, הראשון היה ספר תמים ומעניין שאי אפשר שלא לאהוב, השביעי היה ספר מסעיר ומרתק ומגעיל ומדהים! וכשחשבתי שהכל יהיה טוב, בום! דובי מת. עברתי את שלב ההכחשה, הוא מת ואי אפשר לשנות את זה, הוא מת ולא ישוב. נכון?
אבל למה? אני יודעת שכבר שאלתי את זה אבל למה? היא לא הייתה חייבת להרוג אותו, היא הייתה יכולה להשאיר את משפחת וויזלי שלמה מאושרת וג'ינג'ית, ואת התאומים זוג אוסומי אם חנות מפוצצת בדברים אדירים, אבל היא חשבה 'לא! זה רעיון מגוחך! מי יקנה את זה? עדיף להרוג אותו' ותוך כדי כך להרוג את התמימות שלי, אני תמיד אבכה במותך, יהי זכרך ברוך פרד וויזלי.
את לופין וטונקס היא הרגה רק כדי שהארי יצטרך לטפל בו, זה היה פשוט מטומטם.
היא הרגה עוד מישהו חשוב? אה כן! וולדמורט! איך היא יכלה לעשות את זה? הוא היה דמות כזו אדירה!

ואם תקראו את כל הביקורת הזו שוב (מה שאני לא ממליצה) תבינו שהתשובה היא
הארי פוטר+ סוכריות ברטי בוטץ= החיים שלי

רות סוף.
The dark dragon

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

7 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
(אני כותב על כל הסדרה.)
אהבתי.
אהבתי, אהבתי, אהבתי.
למעשה, זה הספר שהכי נכנסתי אליו. אני לא נוהג להיות מושפע מספרים, אבל אחרי שקראתי את הסדרה הזאת, אני מודה שהיו לילות שחלמתי על לחשים, שיקויים, ותעופה על קטנועים מעופפים.
זה גם אחד הספרים היחידים ששיננתי כל מיני מילים משונות, וזכרתי בע"פ, אפילו בלי להתאמץ. כאילו, אני זכרתי מה זה אגואמנטי, או רדוקטו, בלי לחשוב על זה בכלל.

ספר מעולה.
דקל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

7 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מצויין ובכלל סדרה מצויינת שמכניסה אותך לעולם קסום אפל ומסקרן כל כך , למרות שהסוף צפוי יש גם הרבה תהפוכות ותגליות חדשות.
ישנת רגעים שמרגישים ייאוש אמיתי ורגעים שמרותקים לספר.
סדרת ספרים מלאת דמיון שמשלבת הכל מהכל אחת הסדרות היפות שקראתי המדברת לכל הגילאים.
מומלץ ביותר.
נטע פוטר

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
זה בערך הספר הכי טוב שקראתי- לא יכל להיות סיום טוב יותר לסדרה מושלמת כזאת והכל היה בדיוק במקום וגם (אזהרת ספויילר) ה19 שנים אחר כך שבדרך כלל הורס הכל היה בדיוק במקום והשאיר אותי ממש עם טעם של עוד...
lizirose 6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני יושבת ובוהה מול מסך המחשב , ולא מאמינה,
ככה? נגמר? כל כך מהר?
כל כך הרבה יש לי לכתוב על הסדרה הזאת ,
אבל כשצריך את המילים הן פשוט נעלמות,
אז במקומן באות הדמעות , שבכות על כל האבדות,
וסתם הן בוכות כי הספר ניגמר, ואני לעולם לא אשב עם
הספר הראשון בסדרה ואצא מן העולם עד שאסיים אותה,
כי אני את מסע הארי פוטר סיימתי.
"הארי פוטר הסדרה ששינתה את חיי" –את חייהם של אלפי בני נוער ואחרים
שבליבם ייחרט לנצח אהבות , ושנאות, מאבקים , והתמודדות
ואולי אפילו ישמש כאבן עזר , הרי לכל אחד יש וולדמורט בצורה כזאת או אחרת,
מה שכאב עוד יותר שאלו שמתו , כבר לא יחיו כלומר פרד , לופין וסנייפ , ועוד רבים
כאב לי שכשאקרא את אחד הספרים ואצחק
מבדיחה של פרד על אסלה , או כל דבר אחר
אני אדע גם אם בתת מודע שהוא לא חי, שהמוות בסוף מחכה לו.
אבל מה ההוכחה הניצחת לכך שמישהו חי,
העובדה שהוא מת.
ולי, יישאר הארי פוטר וכל הכרוך בו בלב קרוב, לנצח.
ובליבם של רבים אחרים.
עוד דבר אחרון שברצוני לחלוק ,המשפט שאהוב עליי:
"כמו שאמר האגריד מה שיבוא, יבוא. וכשיבוא, לא תהיה ביררה אלא להתמודד איתו.
נטע

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

6 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סימתי את סדרת הארי פוטר וכמעט בכיתי מרוב שכל כך אהבתי את הסדרה. אני רוצה לחזור לרגע שבו התחלתי לקרוא את הארי פוטר 1, הוא היה אחד הרגעים המאושרים בחיי.
במקום לבכות לכם אני אספר לכם את העלילה של הספר.
~~~
בספר מסופר על הארי פוטר (נראה לי שזה ברור) שמנסה לבצע את המשימה שהוטלה עליו, להשמיד את כל ההורקרוקסים של וולדמורט.
~~~
ספר מדהים, מרתק וכל המילים הטובות בעולם!
מומלץ! מומלץ! מומלץ! מומלץ! מומלץ! מומלץ! מומלץ!
~~~
נ.ב
אני ממליצה על כל הסדרה על כל הסרטים שעשו בעקבותה!
~~~
פינת הספוילר:
למה דובי מת? למה? זה כל כך עצוב!
אורגת הדיו

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
שבת בצהריים.
נערה אחת יושבת בגינה, קוראת ספר עב כרס.
אם נסתכל יותר מקרוב, נרא שהספר הוא "הארי פוטר והנסיך חצוי-הדם". ונראה גם שהיא עומדת לסיים אותו.
היא גומרת את הספר, מניחה אותו ומתחילה מיד לקרוא ספר נוסף, באתה סדרה.
הספר הזה הוא "הארי פוטר ואוצרות המות".
הנערה היא אני.
אני יכולה להגיד שהספר הזה הוא האהוב עלי מבין ספרי הסדרה.
אבל זה יהיה שקר.
שלא תבינו אותי לא נכון - אני אוהבת את הספר. אני מאוד אוהבת את הספר. את רובו, לפחות.

זהירות!!! אני מתחילה לכתוב ספוילרים!!!

תראו, אני אוהבת מאוד את הספר. יש בו קטעים נוראיים (הדוויג!!! דובי!!! טונקס!!!) ויש בו קטעים נחמדים.
לצערי, ג'יי קיי רולינג רוצחת באכזריות בספר הזה את שתיים מהדמויות האהובות עלי (הדוויג ונימפדורה טונקס), אז אני קצת מאוד כועסת...

אני יכולה להגיד שהספר לא טוב, או אפילו גרוע.
אבל זה באמת יהיה שקר.

מומלץ מאוד!!!
siris

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר יפהפה. מותח ומרגש לכל אורך הספר, ולא משאיר אותי משועמם לרגע. באמת סיום מצוין לסדרה מצוינת. נבניתי לכל אורך הדרך. כדאי לקרוא את כל הסדרה ואת זה במיוחד
דיימון סאלבטור

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
המילה הראשונה שאמרתי אחרי שגמרתי את הספר ואת הסדרה: "וואו!"
הארי פוטר, זו סדרה ממש נדירה. הכתיבה של רולינג סוחפת בצורה מדהימה. אמנם סיימתי את הסדרה לפני הרבה זמן, אבל עדיין הרושם ממנה נשאר. ממש התבאסתי שגמרתי את הספר. אבל טוב שאין עוד המשך, כי זה היה הורס הכל. אני מתפלא שגמרתי את כל הסדרה בחופש גדול אחד. אבל זה לא אני, זה הספר...
לדעתי הספר הרבה יותר טוב מהסרט, וזה אחד מהספרים הטובים ביותר שקראתי....

XXXXXXXXXXXXXXXXX ספויילר! ראו הוזרתם! XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
לדעתי הציור שעל העטיפה חסר טקט! אני הסתכלתי על גב הספר כשהוא פתוח, וראיתי שהיה מצויר שם את סוף הספר: הארי מביס את וולדמורט! זה גילה לי מה יהיה בסוף, למרות שזה היה צפוי שהארי ינצח, אבל זה לא גרם לי להנות מהספר פחות, וזה לא עשה את הספר פחות טוב.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

בקיצור, זה ספר מדהים, ושאפו לג'יי. קיי. רולינג ....
MatanBenYosef

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
וואו! עכשיו אני עסוק בלקרוא פעם שנייה את הספר לקראת יציאת הסרט האחרון בהחלט... וזה הספר הכי טוב שראתה הסדרה!!!! אין פה הוגוורטס, שום דבר לא בטוח (כמו בסרט השביעי, nowhere is safe), אוכלי מוות בכל מקום, וולדמורט...
הספר מקבל אצלי 5 כוכבים ואני מכתיר אותו במקום הראשון. כמו שכתוב בכריכתו האחורית, רבים חושבים שהוא הכי טוב - והם צודקים. הקרב על הוגוורטס: מצוין! פרק האפילוג משאיר טעם של עוד ומשאיר סוף פתוח לגבי מה שיקרה לילדיו של הארי ובעתיד של עולם הקוסמים.
הספר מעניין, מותח, ובנוי בעלילה שגם בקריאה העשרת אלפים: זה מעניין! אי אפשר שלא לאהוב את הספר הזה או ספר אחר.
לסיכום, כל הסדרה הזו מצוינת, כל ספר ייחודי ומביא את הפנטזיה למקומות גבוהים.
הקסם של הארי פוטר אכן יישאר לדורות הבאים, הוא לעולם לא ייעלם.
הכל היה טוב. :)
יעל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כל כך הרבה כבר נכתב על הארי פוטר שאין עוד מה להוסיף. ובכל זאת:
ספר מדהים!!! מסכם את כל הסדרה (המושלמת!) באופן מעולה. ספר נהדר, לא מתרחש בהוגוורטס בניגוד לשאר הספרים אבל כתוב מדהים כמו כל השאר. קראתי את כל הסדרה כמה פעמים :)
nahala 5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
100מם! למרות שזה מעצבן שפרד מת!!!
אבל אני עדין ממליצה עליו!!!!
קראתי את כל הסידרה 6 פעמים
ג'יני D

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר כל כך יפה! מסוג הספרים שקוראים אלפי פעמים... פשוט אי אפשר להתנתק ממנו
Alice Mudgarden (איריס)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

5 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני אישית אהבתי אותו הכי הרבה מכל הסדרה... היו שם רגעים שפשוט נראו כמו השתחררות נפלאה ממתח של כל ששת הספרים הראשונים, הכל התעלומות נפתרו, ולמרות שהיו כמה אכזבות [ואי אפשר שלא יהיו, אלא אם כן זה היה מפסיק להיות כל כך דומה לחיים, כפי שרולינג רצתה], הספר פשוט מהמם, ואני מאוהבת בו.
אראגון

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה! סיום מדהים לסדרה קטלנית!
בספר זה, הארי יוצא למסע הגדול כדי למצוא ולהשמיד
את ההורקרוקסים, כשהקרב הגדול עוד לפניו: הקרב הגורלי
עם לורד וולדמורט. הכל יוכרע כאן.
הספר כתוב בצורה הטובה ביותר, לא נח לרגע, עמוס באקשן
ובמתח בלתי פוסק.
אני ממליץ עליו בלהיטות, לא בחום! חובה לקרוא!
YD

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
טוב, לא סתם הסדרה הזאת היא במקום השני ברשימת רבי המכר בעולם.
הספר מתאר את סיום מסעם של החבורה, מסע השמדת ההורקוקסים ותבוסתו של וולדמורט.

הספר מכיל שיקוי פולימיצי, גלי קסם, עטרת אבודה, ציד בוצדמים, 7 הארי פוטר, גמדון בית אמיץ, מכשפה מטורפת, צופן מסתורי, תחיית מתים, שלושה אחים, זקנה מפוחלצת, חרב תקועה בקרח, ועוד הרבה אירועים שהופכים את הספר לספר מדהים ומרגש, שלכל מי שקרא את כל הסדרה גרם לעצב רב.

במיוחד הפרולוג נגע ללב כל המעריצים.

אסיים בכמה מילות הספד....
סופיה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
באופן טכני סיימתי אותו. אבל אני עדיין "קוראת" אותו יום- יום. שעה- שעה. כי הארי פוטר לא נגמר. הוא פשוט לא נגמר.
עפרה

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
רולינג מסכמת את הסידרה, סוגרת קצוות ועונה על הרבה שאלות ותהיות שעלו במהלך הסידרה, בספר סוחף ומרתק (כרגיל), שלא משעמם לרגע למרות אורכו.
טורקיז ה100ממת!!

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מהמם!! שינוי מרענן לאומת שש הספרים הקודמים- הוא לא מתרחש ברחבי הוגוורטס!! הארי המפורסם יוצא לאחד ה- מסעות בחיפוש אחר ההורקוקסים עם הרמיוני ורון. הם עוברים הרפתקאות מהרפתקאות שונות ועוצרים לחניות במקומות מקוקמות שונים ובסןף מגיעם להוגוורטס ושם מתחולל קרב מ-ט-ו-ר-ף-! שבו נהרגים אנשים משני הצדדים (כולל אנשים שיקרים לרון, הרמיוני והארי...) ולבסוף מגיע הארי לקרב פנים- מול- פנים עם אויבו המובע, הרי הוא הלורד וורדמולט (אפשר לקרוא לו גם טום ואנדרולו רידל) עד שהארי כמעט נהרג או שהוא בעצם כן נהרג אבל את ההמשך תוכלו לדעת רק אם תקראו את הספר... אז קחו את הספר לידיים ותתחילו לקרוא!! קריאה חובה למי שקרא את הספרים הקודמים וגם מהנה למי שקרא ומי שעוד לא! --זה ספר שיא השווה ברמה בינלאומית!!--
The crest of light

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כבר המון זמן לא נהנתי ככה מספר של הארי פוטר(הפעם האחרונה שנהנתי ככה מהקריאה הייתה בספר הרביעי), ואני באמת מרגישה מסופקת מהספר הזה. נהנתי מכל רגע של קריאה בו, חוץ מהסוף(בכלל, לא רק מההקדמה...) היא הייתה טיפלה יבשה. בתור סוף, הייתי רוצה שיגמר כמו ס-ו-ף... אבל זה לא קרה... והאחרית דבר הייתה קצת מעצבנת... אבל היי, ספר מעולה.
אני עוד אתגעגע לספרים האלה... האמת שאני כבר מתגעגעת..
אֵרִיַה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אין מילים לתאר כמה שהספר נפלא יש קטעים שעצוב אבל זה לא גורע מהעלילה מולץ לכולם למי שעוד לא קרא באופן אישי אני חושבת שכולם קראו
הרמיוני מהארי פוטר:)

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים!!!
הספר הטוב ביותר בעולם!!!
השביעי בסדרה, וללא
ספק היפה והמותח מכולם.

מומולץ מאוד!
מלך 4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מקסיםֱ11111111111111111111
עמרי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הארי פוטר לשילטון!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
מי שלא אוהב את הספר או ביכלל את הסידרה שידע הוא מפסיד בגדול.
אני מעריץ מושבע של הארי פוטר וזאת הסידרה שאני הכי אהבתי יואהב ואוהב.
טדי לופין

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר אחד הסוסים סוף מעולה חבל שאין עוד ספרים -רולינג שולטתתתתתתתת
תתתתתתתתתתתתתתתתתת
תתתתתתתתתתתתת
*

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

4 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
פשוט סדרה מדהימה וגאונית!
nitsani (:

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
כשאתה קורא ספר בסדרה, אתה מצפה שהסדרה תמשיך,
אתה מצפה שהסדרה תמשיך ותמשיך.
והדבר הכי חשוב- שהספר האחרון יהיה טוב,
זה מה שקרה בסדרת הארי פוטר המפורסמת, הסדרה השנייה הכי נמכרת בעולם (אחרי התנ"ך),
אתה קורא ואתה מרותק ואתה ממשיך לקרוא ואתה מרותק...
כשאתה גומר לקרוא ספר טוב אתה מצפה שהספר הבא בסדרה יהיה גם כן טוב!
אני קוראת, קוראת , קוראת, קוראת....
הגעתי לספר האחרון, סוף סוף!
עכשיו אני מקווה שהוא יהיה טוב כמו קודמיו,
מתחילה לקרוא נהנית, שמחה, עצובה, מרוגשת, מפחדת.
סיום מדהים לסדרה מדהימה, סוף מדהים, עצוב
שיר המתח,
שיא העצב
ושיא המאבק בין הארי לבין וולדמורט (טם טם טה טם)
עכשיו, כשדמבלדור כבר לא לצידו הארי מתקשה יותר מכל, להלחם ולנצח את וולדמורט
הפעם אם הוא לא ינצח הוא ימות,
האמת היא...
הוא תמיד הסתכן כשנלחם עם וולדומרט, אבל הפעם, כשהמאבק בשיאו הארי מסתכן הכי הרבה
סיום מדהים לסדרה מדהימה אחד הספרים הטובים,
סוף מופלא ומרגש
(אתם יודעים מה אני אומר עכשיו אבל אני בכל זאת אגיד...)
(טה טה טה טםםםםםםםםםםםם)
מומלץ(((((:::::::::::
תולי

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אהבתי את הספר
אבל יש בו קצת יותר מדי מוות,
כולם מתים ואפילו פרד איבד את חוש ההומור.
יש לג'ורג' מזל שהוא איבד רק אוזן...
אבל הרעים גם מתו.
פושה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
דמעות. זה מה שצץ בעיני כשהיידים הרועדות שלי מרחפות מעל המקשים של המחשב.
הארי. הארי שלנו. הדמות המדהימה הזאת, שהיא כל כך פשוטה, כל כך נערית... היא ממשיכה הלאה.
הסיום המדהים של סדרה מדהימה, הכתובה בשפה מדהימה שהדהימה את כולם.
איך כל פרט, מהספר הראשון ועד לספר השביעי, מחושב. לא משעמם באף אחד מהרגעים. מתח בכל אחת מהמילים. לא המתח התמידי הזה ששורר ברוב ספרי הפנטזיה המהוללים של היום. לא כזה מתח. מתח אחר, אמיתי, מקפיץ.
לאורך כל הספר אתה שקוע במחשבות על הדמויות האהובות האלה, כואב את כאבם כשהם נפגעות, או מתות. אתה מאמין אנושות שהם חיות, מאמין כל כך למילים הסוחפות של רולינג ומצטער שאתה לא חלק מהסיפור הזה...
אותי שבר סופית המוות של הדוויג, ושל פרד.
רולינג היא מיוחדת במינה, ובחותם של אצבעותיה היא חתמה את סופו של הארי בהוגוורסט.
היא סגרה את המעגל שהחל לפני שש עשרה שנה, כשהארי היה תינוק וולדרמוט הרג את הוריו, ועד היום.
זה פשוט מעולה, עד כאב.
הכתיבה ה... פשוטה הזאת, המדהימה, הקסומה... שסחפה מליוני ילדים ומבוגרים בארץ ובעולם.
המחשבה שכל העולם הזה, מלא ההמצאות, הדמויות, הגלימות והקסם... המחשבה שהוא ניצל גורמת לאושר. באמת. אבל מצד שני, אנחנו כנראה לא נזכה לטעום את המשכו של הוגוורסט ושל עולם הקוסמים.
ההומור של פרד וג'ורג', התמימות של נוויל העגלגל, המג'נונת של לונה, החוכמה של הרמיוני, הציוצים של הדוויג, שגיאות הלשון של האגריד, הטמטום של רון, התבונה של דמבלדור ו... הפשטות הצנועה של הארי.
מההמצאות הקטנות של פיבס המפחידן או חדר הנחיצות ועד אוצרות המוות, שהראו למה הכינו את הארי מהרגע שנולד.
מדהים וסוחף וראוי לסיים את סדרת הספרים הכי טובה בעולם.
הארי... נתגעגע אליך.
איר4ל 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים ומעולה!!!
הוא הספר השלישי הכי טוב בעולם אבל הוא גם יותר טוב משאר ספרי הסדרה וגם אהבתי את הסרט חלק שני אבל את הספר יותר ממליץ למי שלא קרה (שזה לא הרבה כי כמעט כל העולם קרא) אני מבטיח לכם לא תתאכזבו ממנו
דניאל 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הסידרה הזאת פצצה ממש ממש מומלץ רק דבר אחד היה מאד חבל בספר הזה בסוף הספר אחרי שוולדמורט מת ממש ציפיתי שתהיה איזה היתרחשות עם ג'יני אבל במקום זה היא קפצה 19 שנה קדימה ממש חבל אבל חוץ מזה ספר ממש טוב מצחיק ובסך הכל מומלץ מאד
אריאל 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אז אני יודעתתתתתתתת שזאת בערך הביקורת ה24076967566546747 23 שנכתבת על הספר הזה, ואני לא יכולה לחדש לכם משהו. אבל אם כבר התחלתם לקרוא, אני מכריחה אתכם להישאר!!
תישארו!!1
אני לא כותבת את הביקורת הזאת בשביל עצמי!!!
או שבעצם כן?
הארי פוטר 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אין הרבה להגיד פשוט עוד יצירת מופת מבית ג'יי קיי רולינג
wicked

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אם היה אפשר לדרג עד 10
הייתי מדרגת 20......
ספר מדהים
מותח עד סיומו!
כתוב בצורה נפלאה...!
ממליצה לכם :)
מגדת העתידות ♣

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני זוכרת איך התאכזבתי כשקראתי את המילה האחרונה, איך בכיתי בקטעים המרגשים, איך כעסתי במקומות הנכונים.
הארי כבר בשנה השביעית והאחרונה שלו בהוגוורטס... רק שהוא לא נמצא שם.
אי שם בעולם המכשפים הוא נלח בוולדמורט.

הארי פוטר הוא ספר מורט עצבים מלא פנטזיה ודמיון שמטלטל את עולמו של כל קורא. כל הסודות מתגלים. כל הטרגדיות מתרחשות. כל הבעיות נפתרו ואת מה שנעשה אי אפשר להחזיר אחורנית.
הספר האחרון והמרגש בסדרה, ג'יי קיי רולינג עלתה על כל הציפיות שלי והותירה אותי המומה בלי יכולת להתנתק מהספר. בלי יכולת להפסיק לדבר עליו. בלי יכולת להפסיק לדמיין את הפרצוף של וולדמרט ושל הארי...

אני מאוד ממליצה לכל מי שמעוניין. הספר לא מתאים למי שאוהב לקרוא דברים קלילים או קלים לקריאה.
אבל... תמיד יש מקום לאוהבי ספרים. אז קדימה! רוצו לקנות את הספר ותתכוננו להרפתקה שלעולם לא תיגמר
הבת של השכן

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ראיתי את הסרט החארון(האחרון)עם חברים שהם מעריצים מושבעים.
החלטתי שאני חייבת להתחיל לקרוא את הספרים למרות שראיתי את כל הסרטים ואני יודעת איך זה נגמר..

התחלתי לקרוא ורק בספר השלישי נכנס לרעיון ולא יכולתי להפסיק:)

כמו שכולם אמרו לפני רולינג היא מוכשרת בכמה רמות מעל כולם(הלוואי עלי)וכל הפרטים והתעלומות שהיא השאירה עד בספר האחרון..
והכי חשוב היא התבגרה יחד עם הספרים וככל שהיא התבגרה היא השתבחה!

מקווה שהיא תוצאי עוד ספרים שלא קשורים להארי פוטר.ונוכל להנות מעוד ספרים
ליאל:)

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
האמת שבהתחלהה די הסתבכתי עם הארי. הספר עבה ומתחיל בצורה שקצת שיעממה אותי אבל : אין כמו פוטר, באמת..! לאורך כל ספריו בסדרה התרגשתי איתו הייתי במתח בכעס ובסוף כן , התמכרתי.זה באמת ספר מעולה וכך גם כל הספרים בסדרה אך באמת לזה ממש התחברתי אליו ובאמת כמו שרבים אומרים הוא הספר הבאמת הכי טוב וגם אני מכתירה אותו כראשון. זהו ובאמת הספר ממש ממולץ לדעתי ובעצם כול הסדרה !
אוהבתת ליאליי :-)
סיידי:-) 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הארי פוטר היא סדרה פשוט מהממת!!במיוחד הספר האחרון שבה...ג'יי קיי רולינג פשוט התעלתה על עצמה!!יש פה כ"כ הרבה מסתורין ועוצמה,וכ"כ הרבה תשובות לשאלות שפגשנו בהם בספרים הקודמים ולא הצלחנו לפתור...ספר מרתק,מרגש ומותח,מומלץ בחום!
nongiga

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אין מה לעשות, כמו שכתוב על הכריכה, רולינג היא ותישאר מלכת מספרי הסיפורים.
(:

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מדהים!!
אני מתה על הסדרה והספר הזה טוב מאוד למרות הפרק המאכזב ביותרררר בסוף הזה על 19 שנים אחר כך....הרס מלא אבל נסלח בגלל שזאת באמת סדרה מדהימה וג'יי קיי רולינג גמרה אותה בצורה מרגשת מאוד.
בכיתי נורא לאורך כל הספר! ואני ממליצה לכל אחד לקרוא אותו! זה והסדרה בכלל הם ספרים חובה שבאמת לא כדאי לפספס!
בריסינגר

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הכי יפה שקראתי והכי יפה מבין ספרי הארי פוטר הכי מרגש הכי מותח קראתי אותו בשלושה ימים לא יכולתי להפסיק!!! רק חבל שנגמר!
שמולי בולי 3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סןף יפה ומפתיע חבל שאין המשך
The story teller

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ג'יי קיי רולינג מצליחה לסיים את הסדרה הקלאסית בצורה מדהימה! שלושת החברים יוצאים למסע האחרון שלהם יחד בניסיון להביס את וולדמורט,ברך צפויות להם כמה הפתעות מאוד לא נעימות,התפרצויות זעם אחד על השני מרוב מתח ולבסוף הקרב הגדול...אין מה להגיד פשוט לעוף ולקרוא שוב ושוב ושוב...
ע.מ

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ג'יי. קיי רולינג ממשיכה לרתק...
נוף

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

3 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
חיכיתי חיכיתי, בכיתי בכיתי, והספר בא ואכזב.

סיום גרוע לסדרה נפלאה.
פרסבת לנצח

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר האחרון בסדרה הוא הספר הכי טוב שסופר יכל לכתוב הספר סוגר את כל העלילה של הסדרה ולדעתי פתח עלילה חדשה תוך
כדי ספר מופלא לא צפוי ומלא בכל מה שצריך להיות בספר טוב לגיי קיי רולינג יש חוש לכתיבה ברמה על טיבעית שיכולה לגרום לך לחשוב כאילו הסיפור הזה קורא באמת
כוכב שבתאי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מומלץ בחום למי שמחפש פנטזיה!!
וגם למי שמחפש ספר מושלם!!
הספר הזה פותח את השער לעולם הדמיון
למרות שהסרט קצת מקלקל את הדמיון...
עצה שלי: אל תראו את הסרט לפני שהאתם רואים את הסרט,
זה מקלקל את כל הדמיון.
100 נקודות לרולינג על הספר המצויין!!
מאיה 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר היה יותר מטוב ומעניין ביותר כצפוי. לא יכולה להגיד שאהבתי את האפילוג משום שנכתב במתכונת של "קצר ולעניין" שאינה מתאימה לסיים סדרה של שבעה ספרים כה עמוסי עלילה.
כמות הדמויות המתות בו גם היא מוגזמת בעיניי,עם כי פרט זה אינו גורע מטיבו.

על אף המגרעות אני ממליצה עליו בחום,אם כי לא למי שלא קרא את הספר השישי.
זה שאין לנקוב בשמו

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
" מעשה בשלושה אחים שטיילו ליד הנהר בשעת בין הערביים, ושם פגשו את המוות שכעס עליהם מפני שהצליחו לעבור את הנהר, אך המוות החליט להיות ערמומי, הוא העניק לכל אח מתנה.
האח הראשון ביקש חרב שתנצח בכל דו קרב, ואכן כך היה, אך לילה אחד בזמן שישן, גנב אחד מהאנשים בפונדק, את החרב והרד את האח הבכור, כך לקח המוות את האח הבכור.
האח האמצעי ביקש אבן שתחזיר את המתים, ואכן כך היה, אך חברתו של אותו אח שחזרה לחיים, לא הרגישה בטוב בעולם החיים, כי זה לא היה מקומה, האח האמצעי החליט ללכת איתה לעולם המוות, כך לקח אליו המוות את האח השני.
אך האח השלישי היה החכם והנבון מבין השלושה, הוא ביקש גלימת היעלמות, בכדי שהמוות לא ימצא אותו, והמוות אכן לא מצא אותו"


דמעה נשרה מעיני הימנית, המשיכה לזלוף בעיני השמאלית וכל גופי רעד, אך זה לא היה הרגע העצוב ביותר, כיום לאחר מספר שנים טובות, אני נהיה עצוב אף יותר שסדרת ספרי הארי פוטר הסתיימה, וכל העולם עצוב .

אנא, רולינג, תוציאי עוד ספר אחד ודי. בבקשה!!!!!!!!!

אורית

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אוף, אני לא מאמינה שזה נגמר. פשוט אוף אחד גדול.
אחרי שסיימתי סוף סוף את כל הספרים אני גאה להגיד שהספר האחרון הוא ספר הכי טוב בסדרה. ובכלל, שזו הסדרה הכי טובה שקראתי עד היום.
לא ארבה במילים - רק אגיד שזה ספר מצויין, מומלץ, מרגש, סוחף, משגע - חובה.
"אל תרחם על המתים, הארי. רחם על החיים, ויותר מכל, רחם על אלה שחיים בלי אהבה."
נתנאל 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחרי מותו של דמבלדור הארי נגש לבצע את המשימה שנתן לו דמבלדור כדי להביס את ולדמורט הספר האחרון בסידה המצליחה ביותר
בת 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ה-ספר הכי יפה שקראתי
עלי

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מ ד ה י ם...
הסידרה הכי מוצלחת.
אני כל כך מתגעגעת לעולם שרולינגס יצרה!
מצד אחד-הלואי והיה ספר המשך...
מצד שני-רולינג לא נותנת לעצמה לעשות את הטעות שרבים עשו וליצור סידרה שלא נגמרת לעולם,כמו רומח הדרקון המעצבן ודומיו.
אבל אני בכל זאת מתגעגעת...!
הרמיוני גריינג'ר

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הכי יפה שנכתב!
איתי 2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספרה של רולינג מעניין, מרגש ומלא תקווה הוא נותן לקוראים סיבה להיות בהלם ובו בזמן להיות מוקסמים מכל מלה ומלה ועוזר להבין את העתיד הצופן להארי וחבריו.
אני אישית באמצע הספר הייתי חולה וכל הזמן ציפיתי להמשך העלילה.
מעלליהם של הארי וחבריו מרגשים ולא צפויים.
פשוט התאהבתי בספר.
אוריה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אין על הארי פוטר!!!
גם במאות הבאות יקראו אותו!
ספר הפנטזיה האהוב עלי........!!!!!
הרמיוני

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני קראתי את הספר והוא הספר הטוב ביותר שקראתי אני לא מבינה איך יש אנשים שאמרו שהוא מאחזב ולא האבו אותו(דרך אגב גרמתי לחברה שלי לקראו את הסדרה)
מילים

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הארי פוטר ואוצרות המוות הוא ספר שכולנו חיכינו לו בנשימה עצורה. חיכינו, ולא התאכזבנו. הציפיות שלי מהסדרה היו נמוכות, אך עם זאת, אודה ואתוודה, גמרתי לקרוא את הספר תוך 3 ימים, ולא בגלל שהוא כתוב בצורה נהדרת או שהעלילה מרתקת באופן מיוחד. פשוט רציתי לדעת איך הכל נגמר.
ספרי סדרת "הארי פוטר" היו בין הספרים הארוכים הראשונים שקראתי, ולכן התלהבתי מהם מאוד. משהו מהקסם המכשף הזה נשאר גם בקריאות הבאות. כל השאר התפוגג: גיליתי שהעלילה מורכבת אך לא מרתקת באופן מיוחד; הדמויות לא נהדרות.
זהו לא ספר מעולה-הוא "ספר טוב" בגלל שהוא "סוגר קצוות" ורמתו מעט יותר גבוהה מרמת שאר הספרים בסדרה, ולכן הוא סיום ראוי לסדרה. רק בגלל זה. מכל בחינה אחרת, הוא "ספר בסדר".
קראתי, עברתי הלאה.
hah2hah

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר השני היפה בסדרה אחרי הראשון
אור

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הכתיבה משובחת ביותר כמו כל סדרת הארי פוטר. העלילה מרתקת. אך הסיום קיטשי וכל כך כל כך צפוי שהטעם הטוב של כל סדרת הספרים נפגם. וחבל.
לירוש

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר יפה ואפשר לקרוא אותו פעם אחר פעם ועדיין להתפלא מהדברים שקורים בו.קראתי את הספר ביומיים ואני ממש ממליצה אותו!!
מלכת הספרים

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה!!!!!!!!!!!!
העלילה סחפה אותי לעולמם של הקוסמים ומאוד נהניתי מזה(כמה חבל שזה הספר האחרון)אהבתי את הספר והעלילה הייתה ממש סוחפת ומעניינת
הספר האחרון היה ממש הדובדבן שבקצפת
כדאי לקרוא אותו ואת כל הספרים בסדרה
דנה73

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
עונג צרוף !! חבל שנגמר !!!
מוגובי הכי שולט

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעניין מתח
Noamgg

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קצת מהקצה הבוגר של הסקאלה, ובכל זאת כפי שציין מר חרדלי מלמטה - סדרת הארי פוטר מצליחה לתפוש ולרתק בזכות סיפור טוב, מארג עלילתי שאוחז בך ומינון מאזן של כל המרכיבים הדרושים, קוראים צעירים ובוגרים כאחד.

קראתי את הספר כבר כשיצא, וחזרתי אליו אחרי שבני גרר אותי לראות את הסרט השישי - ומאד הסתקרנתי לראות מי זה רא"ב המסתורי ואיך הוא העז לשטות בזה שאין מעיזים לאמר את שמו.
לסיכום, אהבתי את סדרת הספרים כולה-והספר השביעי רק חותם אותה כהלכה. אין ספק שהמוטו שלה, היכולת לגלות בתוך עצמך את הקסם היא משהו שכל אחד מאיתנו, מדי פעם, העביר בדמיונו.
ירדן בהרב

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מה קרה לכם!!! חלמתי על הספר הזה 4 פעמים אחרי שקראתי אותו (: הוא אדיר!! לדעתי הוא מבוסס על השואה או משהו..
גלית

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
בעיניי, רולינג היא אגדה מהלכת!

הסדרה סחפה אותי אל מקומות שלא חשבתי שזה אפשרי, נהנתי מכל רגע שנזדמן לי לקרוא אודות הארי וחבריו. לא יכולתי לצפות ליותר טוב מזה.

קצת חבל שהחגיגה נגמרה, ואין כבר למה לצפות.



אניטה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי אותו באנגלית, כרגיל, מדהים, לא יאומן , מלא בפנטזיה חסרת הגבולות, מרתק ומותח. קשה להשוות עם קודמיו, כל אחד מן הספרים שבסדרה אוצר בפני עצמו.
ריירדן

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הארי פוטר ואוצרות המוות הוא אחד הספרים הטובים ביותר שקראתי.
ואם אתם קראתם את כל הסדרה של הארי פוטר חוץ מהשביעי אני מציע לכם שתקראו אותו כמה שיותר מהר.
♬*•°.•Sonrisa*•°.•♬

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
קראתי את כל 7 הספרים בשנה שעברה ואם פעם חשבתי שזה משעמם כי אפילו לא קראתי אלה שפטתי אז אני חוזרת בי ואומרת שזה הדבר הכי לא משעמם.
קודם כל ג'יי.קיי רולינג=שאפוו (אם היית ממשיכה את הארי פוטר הייתי עכשיו שמחה)
מי שלא קרא\ה את הספרים(תיקון-אם יש מישהו בעולם שלא קרא את הספרים דבר שאני מקווה שהוא טעות*) מפסיד אז יאללה קומו ותשיגו את הספרים.
אני פשוט מאוהבת בספרים (כל השבעה ללא יוצא דופן)
abi like 2 read

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה. לא יכולתי לצפות ליותר מהספר האחרון בסדרה המדהימה הזאת ?
עידו

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הסוף האכזב ביותר שנתקלתי בו מעולם. במקום לסיים את הסדרה המשובחת במהלך קצת טרגי אבל מושלם ויפה עד מאוד, הסופרת "השתפנה" מהמעריצים והחליטה ללכת על הבטוח. פשוט מאכזב. לחשוב כמה פוטנציאל היה יכול להיות, ומה נהיה מזה בסוף
אהרון

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סדרה מעולה!
מאלצ' דיגמס

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר אולי הטוב שקראתי בחיי אי אפשר להפסיק לא הצלחתי פשוט מי שלא קורא זה בעיה שלא אני חושב שהספר מעולה !
פיטרוזיליה קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר לא נורמאלי ג'יי קיי רולינג באמת התעלתה על עצמה!! מקווה שהיא תוציא עוד סידרה! למה הרעיון מטורף והדרך שהיא כותבת אותו מדהימה!!!
צעיר בניך קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הטוב ביותר בסדרה.
לא ארוף\ך כמו הספר הרביעי או החמישי ומתקדם עם העלילה בצורה טובה.
הסוף לא מפתיע אבל מובל לשם בטוויסט טוב.
חסר עוד מיטות כואבות של בעלי תפקידים מרכזיים הסוף טוב מדי.
יהיה טוב מאוד אם יהיה ספר מסכם שסוגר מעגל עם הבנים של וכל העסק שם אחרי מס' שנים מעבר לפרק הסיום.

בקיצור ספר מעולה ומומלץ
יוספוס

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר אחד הסוסים סוף מעולה חבל שאין עוד ספרים -רולינג שולטתתתתתתתת
תתתתתתתתתתתתתתתתתת
תתתתתתתתתתתתת
הרמיוני

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אחרון אבל הכי מעולה מכל הסידרה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אורח

בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
משעמםםםםםםםםםםם
drm קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הכי טוב מכל הסדרה!!!
Lizi

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה!!!!!!!!!!!!!!! מומלץ!!!!!!!!!! אני מחכה לראות את הסרים האחרונים!!!!!!!!
נטע

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה:-)
ספר ממש יפה מלא בפנטזיה,מדע בידיוני,מתח,קסמים וקוסמים
מומלץ!!!
orish

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
וווואווו!
גמרתי, עם המווון טישו משומש לידי.
כ"כ מרגש, למרות שהפרק האחרון " תשע-עשרה שנה אח"כ "
היה כ"כ צפוי ומעט מגוחך...
חוץ מזה, הוא הי ממש מדהים!
הארי פוטר 1

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הזה שולט כמו כל הספרים האחרים אני אוהבת איך שגי.קי.רולינג כותבת את העלילה היא בנויה היטב (העלילה ) תמשיכו לפרסם את הספרים של הארי פוטר כי אלה הספרים הכי טובים
רונוש

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר מעולה מומלץ לקרוא קצת מותח ומפחיד כי הארי מוצא אוצרות ומי שנוגע בהם המוות קרוב אליו זאת חוות הדעת לדעתי זה ספר מעולה... (שטויות)...
טלטל

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
ספר יפה, קצת מפחיד
מסופר בו על קסמים שהארי פוטר היה הקוסם.
אהבתי את הספר מאוד,
ושמחתי להשאיל אותו מספריתי.
ספר מומלץ!!!
cave in

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אני באמת לא מבינה את אלה שהתאכזבו. הספר הרביעי היה מאכזב אבל הספר הזה היה מצויין, הוא באמת היה הפסגה. אני חושבת שרק בספר הזה באמת אפשר היה לראות את האיכויות של רולינג בתור סופרת ושהיא לא סתם מספרת סיפורים עם דימיון מפותח. הכתיבה הייתה קולחת והתיאורים היו כל כך במקום, לא הייתי מחליפה אף מילה מהספר. מבחינת תוכן הדבר היחידי שאיכזב אותי זה ה'תשע עשרה שנים אחר כך' הזה, אני לא אוהבת שמאכילים אותי בכפית, יש דברים שצריך להשאיר לדמיון של כל קורא. אני בכל אופן נהנתי מכל רגע ולדעתי הסיום הכללי הוא טוב והוא היה טוב גם אם הוא לא היה ספר לילדים, זה פשוט מתאים.
ענת קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הרבה אנשים התאכזבו מהסוף, אבל צריך לזכור שכל הסדרה נכתבה במקור עבור ילדים! ילדים אוהבים וצריכים סופים טובים (אלא מה?!), ולכן זה ברור ש"סוף טוב, הכל טוב - הרעים מתים ו/או מפסידים, והטובים מנצחים וחיים באושר עד עצם היום הזה".
בסה"כ, מדי כמה שנים יוצאת איזו סדרה שמהממת את כולם (ככה היה עם טולקין בזמנו, עם הסדרה של שר הטבעות, שעשתה קאמבק בעקבות הסרטים), ואחרי זמן מה מעלה אבק בספריות של כולם. ככה יהיה גם עם הארי פוטר אחרי שכל הסרטים יסתיימו.
adir961

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הייה די צפוי כמו כל ספרי הפנטזיה שבהם תמיד הטובים מנצחים. אבל הספר הזה מאוד ריתק אותי וגמרתי אותו ב8 ימים לדעתי הספר השלישי יותר טוב אבל הספר הזה מומלץ לכולם!!!!!!1 ונהנתי ממנו מכל רגע!11
orit

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

קורא אחד אהב את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הרגשתי קצת עצבות כשסיימתי את הספר; אני זוכרת שהייתי בגיל ההתבגרות כשהתחלתי את הסדרה, ובמידה מסוימת גם אני גדלתי עם הארי- וזהו, הסתיים. למי שהתחבר לסיפור של הארי, לא משנה כמות העמודים (683) כי קוראים וקוראים וקוראים עד שמסיימים, ולא שמים לב לכמה הזמן עובר מהר. משום מה הסופרת החליטה שזה יהיה "מגניב" להרוג הרבה דמויות, אני חושבת שהיא קצת נסחפה בזה. בסה"כ הסוף שהיא עשתה הוא סופי, רק חבל שהיא לא סיפרה על כל הדמויות (היה מעניין אותי לדעת גם איך התגלגלו החברים של הארי בעתידם, למשל: לונה).

בסה"כ זו הייתה סדרת ספרים נחמדה שסיפרה על התבגרותו של ילד אחד שמגלה שהוא הרבה יותר מיוחד ומשמעותי ממה שהוא חשב עד כה...

אם מוצדק לעשות מהספרים האלה כל כך הרבה מסחרה? בזה אני לא בטוחה, אבל אני אישית נהניתי מחווית הקריאה של כל שבעת הספרים.
נעמה

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מקסים! פשוט מקסים! אני התחלתי לקרא את הסדרה יחסית מואחר- בגיל 12. ככה שממש גדליתי עם הארי וחבריו. והספר הראשון ממש לא נראה לי ארוך או מפחיד. זאת גם הסיבה שלא חיכיתי בגיל 11 למכתב מהוגוורטס. ולא הייתי צריכה לחכות הרבה כדי שכל ספר יצא-בגלל הסיבה הפשוטה שהוא כבר יצא.
גם אותי בלבל ממש השוני המהותי בין הסרט (שראיתי לפני שהתחלתי לקרא) ובין הספר הטוב מאוד. אבל למדתי להתגבר על זה.
מאז לא הסכמתי להשוות בכלל בין הספרים לסרטים. לא יעזור בית דין, הספרים הם ממש, אבל ממש, הרבה יותר טובים מהסרטים.
אני כמובן-התמכרתי. כן, אפשר, אפשר לומר בהחלט שאני מהמשוגעים לדבר -הארי פוטר. ממש כך!
תולעת הספרים:]

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הספר הכי גרוע לסדרה הכי טובה!!
טוב, מה הקטע של הסופרים להרוס לי ספרים מושלמים בסופם!זה בחוזה של הספרים שלהם או משהו?
דבר ראשון, מאיפה היא בכלל מביאה את אוצרות הגורל?מאיפה?ומה זה קשור??
את גרמת לנו לקרוא במשך שש ספרים על הורסקורים כדי שתביאי לנו את האוצרות?
ואיזה חלקים גרועים, כאילו הקרב האחרון הכי גרוע בעולם!!ועוד זה שאחרי שהרגת את הארי החזרת אותו??למה??או שישאר מת או שישאר חי!
ולמה להרוג את כולם?זה יעשה לך טוב שהקוראים בטראומה והנקראים במוות??
Hadish16

בזבוז של זמן דירוג של כוכב אחד

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אם כבר הגענו לספר הזה... אז נסיים את הסדרה...

אין סיבה אחרת לקרוא את הספר הזה.

סוף גרוע לסדרה שהתחילה נחמד הפכה למצויינת ונגמרה גרוע מאוד. כמו שציינתי בביקורות על הסרטים הקודמים, פה יותר מכל התבטאה החובבנות של רולינג, אולי זה רק אני והספרים שקראתי לפני שאני שופט לגביהם, אבל התפתחות העלילה בספרים האחרונים הרגישה לי עלובים. הרגיש לי שרולינג קבעה חוקים אבל לא עמדה בהם והתחילה להמציא דברים חדשים רק בשביל להיות מסוגלת לסיים את הסדרה הזאת.

חבל שלא הפסקתי אחרי הספר הרביעי...
שובבה אבל שווה אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
סתםם ספר!!!
לא מתחברת לספרים כאלה_+__
סנונית

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
זה סתם עוד ספר,
לא משהוא מיוחד
(וחוץ מזה המוני קוראים התאכזבו ממנו)
leo

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
אתם יודעים ספר כזה מחכים ומחכים והינה הספר בא ותאכלס לא יודע מאכזב יחסית הוא לא היה כזה מרתק נכון שזה ספר שמי שקרה את כל השישה חייב לקרוא אבל הספר ואללה לא יותר מיד כלומר כמו שתירגתי ספר בסדר



גיי קיי רולינג התמסחרה...

מעניין מה נתן לה את ההשראה...

באופן טכני סיימתי אותו. אבל אני עדיין "קוראת" אותו יום- יום. שעה- שעה. כי הארי פוטר לא נגמר. הוא פשוט לא נגמר.
התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-1 חודשים


התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-8 חודשים


התחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-8 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-10 חודשים


התחיל לקרוא לפני 3 שנים ו-10 חודשים


התחיל לקרוא לפני 4 שנים ו-3 חודשים


ג'יי. קיי. רולינג (סופר על המוקד)
רולינג נולדה בגלוסטרשייר, אנגליה. כילדה, אהבה רולינג לכתוב סיפורים פנטזיים, והיא בדרך כלל הייתה מקריאה אותם לאחותה. היא למדה לימודים קלאסיים וצרפתית באוניברסיטת אקסטר. לאחר שנת לימודים בפריז, עברה רולינג ללונדון ועבדה כחוקרת וכמזכירה דו לשונית בארגון אמנסטי. רעיון סיפור האר... המשך לקרוא






©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ