ספר טוב דירוג של שלושה כוכבים וחצי
3.727
55% בנות
5 בנים   6 בנות
גיל ממוצע:37
938 התעניינו בספר

תקציר הספר
בארבע עיניים, ז'אן-פול סארטר וסימון דה בובואר, חייהם,אהבתם ואהבותיהם הוא סיפור זוגיותם הייחודית של ז'אן-פול סארטר וסימון דה בובואר, צמד האינטלקטואלים המפורסם ביותר במאה העשרים. מאז נפגשו ב-1929 ניהל הזוג האגדי מערכת יחסים פומבית ושערורייתית, שנמשכה 51 שנים. סארטר, הפילוסוף האקזיסטנציאליסט, היה פתיין בלתי נלאה שפיצה על כיעורו בברק מילולי ובתמיכה כספית באהובותיו הצעירות. בובואר, הסופרת הפמיניסטית היפה והכמהה לאהבה, ניהלה שלל רומנים עם בעלים בוגדניים, עם תלמידות מעריצות ועם אנשי רוח בולטים.ואף על פי כן, מסירותם ההדדית הייתה טוטלית; כל שדרשו זה מזו היה גילוי לב מוחלט. על בסיס תחקיר מעמיק, ראיונות רבים ומאות מסמכים ומכתבים - שחלקם הגדול מתפרסם כאן לראשונה - בארבע עיניים מתעד משולשים רומנטיים וחילופי זוגות, תלות, סודות ושקרים. כל אלה משמשים כרקע לתיאור התפתחותם ופעילותם של בובואר וסארטר בתקופה סוערת ורבת אירועים, תקופה שכללה את הכיבוש הנאצי בצרפת, מלחמת אלג'יר, המלחמה הקרה, המהפכה הפמיניסטית, סירובו של סארטר לקבל את פרס נובל, מלחמת וייטנאם ומרד הסטודנטים בפריז. השילוב הייחודי של האישי והפוליטי הופך את הספר בארבע עיניים לדיוקן מרתק של שני אנשי רוח שלא היו חפים מפגמים, אבל היו מעורבים ומחויבים. הייזל רולי היא עיתונאית, חוקרת וביוגרפית המתגוררת בניו יורק ובפריז. עבודת הדוקטורט שלה עסקה בדה בובואר ובאקזיסטנציאליזם. בארבע עיניים הוא ספרה השלישי.


הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית

ספרייה עירונית כרמיאל

יש עותק פנוי [ הזמן הספר ]

השוואת מחירים מחברי סימניה

ניצן צבי כהן

ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
הפילוסופיה, יש לה טעם מועט למדי אם אינה מקבלת ביטויים ממשיים בחיים.

משנתם האכזיסטנציאליסטית של בובאר וסארטר, שהיתה חדשה בעולם, וציירה אותו באור ביקורתי - כצבוע ומלאכותי, חייבה אותם לחפש לעצמם דרך חדשה, אותנטית.

על דרכם המשותפת של השניים - ובייחוד על החותם שהותירו באחרים שפגשו בדרכם - מי שנותר נפעם ומי שנותר מצולק - בהחלט ראוי היה לכתוב ספר.

יש הרבה מקום להעריך את נכונותם לפרוץ את המקובל, לבקש אמת, ליצור - ולא לקחת מן המוכן. אני מציע לקרוא את הספר הזה כהיסטוריה של התנסות, שהיו בה חלומות והיו בה משגים. לזכור שאנו קוראים אותה בעיניים החכמות של ה"בדיעבד", והמשקיף מהצד, ושל מי שגדלו בחברה פתוחה בהרבה מן החברה בה גדלו הזוג.

אני חושב שהשאלה הגדולה שעולה מתוך הספר, ובכלל ממשנתם האכזיסטנציאליסטית של בני הזוג - היא שאלת היחס לאחר והאחריות על האחר. ומבחינה זו אני בהחלט חושב שכדאי לקרוא את הספר באור ביקורתי.
פרדוקס?

ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
יותר מדי רכילות, מעט מדי פילוסופיה.
מלי קרו

ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים

אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
מיתוסים מנופצים... אבל המציאות מחייבת. לא פשוט לגלות שמאחורי ההצהרות ופילוסופיות הקיום הענקיות הללו הסתתרו אנשים קטנים מאד. שני אנשים שאימללו אחד את השניה, מי יותר ומי פחות. דה-בובואר הצטיירה בעיניי כרחוקה מפמיניסטית וסארטר מכוער וסוטה קטן. ללא ספק - מוחות גדולים ואנשי מילים. אבל המעשים...?


מי קרא את הספר (11 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים


ספר בסדר דירוג של שלושה כוכבים


ספר לא משהו דירוג של שני כוכבים

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ