תקציר הספר
בני כמה אנחנו , בעצם? במהלך המסע לאורך החיים מתעוררות שאלות אלה ורובות אחרות: * איך מגייסים חלום? * מהן שלוש הצלעות של משולש האהבה? * מתי הילדים עוזבים את הקן המשפחתי ? * האומנם אין חכם בכעל הניסיון? זהו ספר על החיים. על שלוש תקופות בחיי הבגרות, על מעברים ושינויים וכיצד הם משפיעים עלינו בגילים שונים. מתוארים בו נופי החיים, התפקידים המצפים לנו והתהליכים שאותם נעבור. נצפה בהם מהרגע שבו סיימנו את הלימודים והתגייסנו לצבא דרך התחנות של רכישת מקצוע, היכרות עם בן או בת הזוג, נישואים, הולדת ילדים, טיפוס במעלה הקריירה ועד לתחנות מאוחרות של פרישה מהעבודה והתאלמנות. המסע הפסיכולוגי בנהר הזורם מצייד אותנו בזווית ראייה רחבה על החיים ובכלי התמודדות עם השינויים המצפים לנו בתקופות השונות.


הקורא עיר הקורא מתי
מירי מודיעין לפני שנתיים ו-11 חודשים מענה
ZIVA2013 כרמיאל לפני שנתיים ו-5 חודשים מענה
אור אור יהודה לפני שנתיים ו-4 חודשים מענה
yehudit schwartz ntanya לפני 11 חודשים מענה
דינה בת חפר לפני 4 חודשים מענה

רשימות קריאה בהן מופיע החיים כנהר - מסע פסיכולוגי
ספרי פסיכולוגיה, פילוסופיה ועידן חדש למכירה | הקוסמת בת 27 מתל אביב רשימת הקריאה עודכנה לפני חודש


כלבתא בבית : 26 נשים מגלות את האמת על מין, בדידות,עבודה, אמהות ונישואים
הנה למדתי משהו חדש | נעמה 38 בת 38 מ רשימת הקריאה עודכנה לפני חצי שנה

הקטלוג המאוחד - השאלה מספריות ציבוריות
שם הספריה זמינות הזמנה הזמנה עד הבית

ספרייה עירונית כרמיאל

יש עותק פנוי [ הזמן הספר ]

השוואת מחירים מחברי סימניה
שם המוכר מיקום מצב הספר מחיר מבוקש
הגלריה לספרות

ירושלים

טוב 45 ₪ [קנה משומש]
קרון ספרים 04-9533461

קרית טבעון

חדש לגמרי 45 ₪ [קנה משומש]
עברית

ירושלים

חדש לגמרי 42 ₪ [קנה משומש]
גולדמונד ספרים (04-8622472)

חיפה

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
שטיין ספרים - לקונים בחנות בלבד הנחה של עד 30%!!

ירושלים

כחדש 59 ₪ [קנה משומש]
מרתף הספרים 048625719

חיפה 048625719

כחדש 50 ₪ [קנה משומש]
ח פ צ י ב ה רחובות 08-9468441

רחובות

חדש לגמרי 60 ₪ [קנה משומש]
מובי דיק ספרים | 04-8705533 | http://is.gd/mbook

חיפה - משלוח בארץ ולחו"ל

כחדש 45 ₪ [קנה משומש]
הקוסמת

תל אביב

כחדש 50 ₪ [קנה משומש]
בעז

יבנאל

חדש לגמרי 40 ₪ [קנה משומש]
יניב החביב-שולח בחינם במרכז

תל אביב

חדש לגמרי 45 ₪ [קנה משומש]
חדשה

פתח תקוה

כחדש 50 ₪ [קנה משומש]
פסיכולוגיה עברית

פרדס חנה-כרכור

חדש לגמרי 75 ₪ [קנה משומש]

עופר D

ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים

2 קוראים אהבו את הביקורת. אהבת? לחץ לסמן שאהבת   |   הגב לביקורת
על הספר:

הספר עוסק בחיינו הבוגרים, החל מתחילת תקופת הבגרות הרשמית בגיל 18 ועד סוף חיינו בשיבה טובה (אם רק אפשר).

תקופת חיינו מחולקת באופן גס ל-3 תקופות:

1. תקופת הבגרות הצעירה, בה אנו עסוקים בבניה של קריירה, משפחה, מעמד,
2. תקופת הבגרות האמצעית, בה אנו בוחנים את הקריירה ומשנים, מתבססים, מלווים את צאצאינו לבגרות ולהקמת משפחה משלהם ואת הורינו בזקנתם
3. תקופת הזקנה בה מתרחשת נסיגה בפעילות, בעיסוקים, במצב הגופני עד לכדי היזקקות לתמיכה ולעזרה.הספר עוסק בתקופות השונות במהלך כל תקופה תוך התמקדות בהיבטים החברתיים, המשפחתיים, האישיים ואישיותיים, הבריאותיים, התעסוקתיים, הזוגיים והמיניים, האושר ועוד.

כל זאת תוך שימוש בשפה קולחת, ראיה מפוכחת, דוגמאות מסיפורים אישיים ומראיונות, וציטוט מחקרים (ממש לא באופן מייגע,אלא רק לצורך הנקודה הנדונה. כל השאר בהפניה למקורות בסוף הספר).

במהלך הספר משובצות לא מעט נקודות למחשבה הנוגעות לטיבו של האושר, למשמעותם של אירועים שונים בחיינו, על טיב אופיינו ואישיותנו ועוד מגוון עניינים בנושא.ועל הקריאה:

סיפור קטן לפתיחה – אתמול הייתה לי שיחה עם בחור ישראלי מקומי, שקצת מאס בשהותו במקום וחושב, יחד עם זוגתו, לנדוד הלאה. שאלתי אותו אם יש לו תוכניות לעתיד יותר רחוק. בתגובה קיבלתי מבט שבין תוהה למזלזל. "מה שחשוב הוא ההווה, ההתחברות לעצמך כאן ועכשיו. אין משמעות לעבר ולעתיד, כי מהותם מתנקזת הרגע הנוכחי" כך שנה. הסתכלתי בו, מנסה להתאפק לא להגיב בזלזול או בהתנשאות מתבקשת, והבנתי את ההקשר המתאים – בגילו הצעיר, ההווה זה העניין העיקרי. הוא לא בשלב תודעתי, כנראה, של הסתכלות רחבה יותר על מימד הזמן ומשמעותו. מבחינתו, התבוננות קרובה בהווה מתמשך הינה הדבר הנכון.ואיך זה מתקשר לספר?

כפי שסיפרתי, הספר חיכה אצלי למעלה מעשור. לא התאים לי להתקרב אליו. עכשיו אני גם מבין למה, ולמה זה היה נכון לחכות – הייתי בתקופה הנמרצת של שלב הבגרות הצעירה. למי יש זמן להתבונן בחיים בפרספקטיבה רחבה, לראות באופק שיש איזו זיקנה ולהיות מודע לה, לקבל את העולם בנינוחות. היום, ממש כפי שמוצג כ"כ יפה בספר, הגעתי כנראה לגיל הבגרות האמצעי בו החיים מעט יותר נינוחים, ישנה תבונה רחבה יותר, ומבט רחב ומקבל יותר של העולם בכלל ושלי בפרט.הספר עשה לי סדר בראש בדברים שלאט לאט חשתי בהם, אבל לא ידעתי לארגן את התובנות באופן ברור ונהיר לי עצמי. בעקבות הקריאה עיני נפתחו להבנה טובה יותר של הורי, של ילדי, של קרובי ושלי עצמי. אין לי ספק שבמבט לאחור הוא יהיה אחד מהספרים שהשפיעו עלי יותר.ולסיכום

הספר מסתיים בנימה אופטימית למדי. הזיקנה, בגדול, הרבה יותר סימפטית מן התחזיות הקשות שלנו משלבי חיים קודמים. נכון, סה"כ יש דעיכה (הרי בסוף זה נגמר) אבל הדרך לא רעה כמו שחוששים כשרחוקים משם. השנים העוברות לא בהכרח מובילות לדעיכה אישית ברמת האושר כיוון שמגויסים מנגנונים נפשיים שמסייעים.בקיצור – מומלץ לכולם, לכל מי שנפש האדם מעניינת אותו ברמת הסקרנות, שתהליכי השינוי העוברים עלינו מעניינים אותם, ולכל מי שמוכן להרים את הראש ולהתבונן במה שלפנינו ועל מה שעברנו. אבל לאלו מאיתנו שקידומת 4 ומעלה מפארת את ציון גילם, הערך המוסך מהספר יהיה רב אף יותר.התחילה לקרוא לפני שנתיים ו-4 חודשים


התחילה לקרוא לפני 3 שנים ו-8 חודשיםמי קרא את הספר (7 אנשים)


ספר מעולה דירוג של חמישה כוכבים


ספר טוב דירוג של ארבעה כוכבים

©2006-2012 לה"ו בחזקת חברת סימניה - המלצות ספרים אישיות בע"מ